plyn chlodniczy nie idzie na ału obiek:/

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ogi6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw lis 29, 2007 14:46
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

plyn chlodniczy nie idzie na ału obiek:/

Post autor: ogi6 » ndz lut 17, 2008 14:46

WItam!! Mam problem z układem chłodzenia płyn nie idze na cały obiek... pacuje na małym obiegu a po rozgrzaniu i odkreceniu korka z zbiorniczka wyrównawczego płyn w zbiorniczku co jakis czas sie podnosi i wylewa sie wlewem płynu?? jaki moze byc powód tego?? wąz odpowietrzajacy chlodnice jest napewno nie zapchany?? moze to termostat??? ale badałem jak sie otwiera w wodzie i temperture ma odpowiednia:/ dodam ze płyn wąłsnie dochodzi do termostatu a dalej chyba nie bo przewód miedzy chłodnica a termostatem jest zimny nawet po rozgrzaniu auta... takze nie idzie płyn na nagrzewnice i parownik od gazu:/ I jescze jedna po odkreceniu przewodu który idzie o dchłodnicy do termostaty cały płyn nie slynoł dopiero po wykreceniu termostatu spłynoł cały płyn
Ostatnio zmieniony ndz lut 17, 2008 14:51 przez ogi6, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz lut 17, 2008 15:03

no to termostat



ogi6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw lis 29, 2007 14:46
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: ogi6 » ndz lut 17, 2008 15:15

ale na pewno bo po wyciagniecieu i wsadzeniu do wody otworzył sie w tem powyzej 80 stopni



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz lut 17, 2008 17:16

w zasadzie to jak przeczytalem twojego posta jeszcze dwa razy to do glowy przychodzi mi jeszcze ze uklad jest nie drozny w ktoryms miejscu
Kiedys u kumpla zostala szmatka w kroccu od chlodnicy i objawy byly takie same
Chlodnica moze byc zapchana
ogi6 pisze:WItam!! Mam problem z układem chłodzenia płyn nie idze na cały obiek... pacuje na małym obiegu a po rozgrzaniu i odkreceniu korka z zbiorniczka wyrównawczego płyn w zbiorniczku co jakis czas sie podnosi i wylewa sie wlewem płynu??
po odkreceniu ze wylewa to normalne bo uklad pracuje w nadicsnieu, jak otowrysz to wywala , normalne
Jeśli auto sie nie grzeje to w czym problem? szukasz chyba dziury w calym cos mi sie wydaje



ogi6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw lis 29, 2007 14:46
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: ogi6 » ndz lut 17, 2008 18:12

jak szukam dziury w całosci jak od tygodni auato stoi w garazy i kombinuje co to , moze byc:/ i grzeje sie jesli pracuje na małym obiegu to temperatura ni emoze byc niska... myslalem ze uszczelka pod pod glowica ale to napewno nie to bo sprawdziłem i wymieniłem na nowa.. krociec tez zaden nie jest zapchany....
Ostatnio zmieniony ndz lut 17, 2008 18:14 przez ogi6, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lut 17, 2008 18:29

ogi6 pisze:wąz odpowietrzajacy chlodnice jest napewno nie zapchany??
to jest pytanie czy stwierdzenie? w każdym razie musi być drożny.
I moje głupiepytanie - nie udałoci się czasem niechcący założyć termostatu na odwrót? Bo da się, część wystająca ma iść w stronę silnika ale odwrotnie też da się złożyć. Jeśli będziesz to aby sprawdzał, włóż jeszcze paluszek w dziurę po termostacie, dostaniesz łopatek wirnika pompy cieczy i sprawdzisz czy się nie połamały i czy wirnik nie obrócił się na osi (pompy podróby)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

przema17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw lut 01, 2007 12:10
Lokalizacja: woj.lubelskie
Kontakt:

Post autor: przema17 » ndz lut 17, 2008 18:32

Może jednak sprawdż yen termostat ewentualnie wyjmoj go i sprawdż jak będzie bez niego



Awatar użytkownika
pudel_łdz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 980
Rejestracja: pn lis 13, 2006 00:28
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: pudel_łdz » ndz lut 17, 2008 19:31

ja miałem u siebie podobny problem i co się okazało chłodnica była zapchana i węże po odetkaniu wszystko wrócilo do normy


moje dwa maleństwa :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2136155#2136155 - MK IV TDI 183PS/400NM 4motion
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=330672 - MK II 1.3NZ -> 2.0 16V ABF /WSZA/

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 283 gości