[Mk2] Włącznik świateł(szybka pomoc potrzebna)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

[Mk2] Włącznik świateł(szybka pomoc potrzebna)

Post autor: Kubus20 » sob wrz 03, 2005 12:31

Sprawa jest taka:
Padł mi włącznik od świateł a panowie z ASO mówiąc delikatnie nie radzą sobie ze sprowadzeniem na czas nowego(czekam już prawie tydzień). Jak na razie włącznik ma być na poniedziałek.
Problem jest w tym że przez brak wyłącznika nie mam świateł i już od jakiegoś czasu wszelki sprawy musze załatwiać przed zmrokiem :(
Chciałbym się od was dowiedzieć czy na kostce do podłączenia świteł nie dałoby się zewrzeć jakoś pinów na krótko tak żebym mógł mieć światła....

P.S. Pomóżcie mi bo jak do cholery można wracać od kobiety w sobotę przed zmrokiem :crazy: :crazy: :helm: Przecież to masakra

Za chwilę skocze i zrobię fotę kostki. Może ktoś skoczy do furki i zobaczy na które piny idzie prąd przy włączonych światłach mijania. Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź, żeby mnie noc nie dopadła :grin:

Obrazek



greg

Post autor: greg » sob wrz 03, 2005 13:56

jest taka możliwość - kup sobie przekaźnik świateł i podłącz go tą metodą
AUTOMATYCZNE ZAŁĄCZANIE ŚWIATEŁ MIJANIA PRZY URUCHOMIENIU SILNIKA



Celem porady jest ułatwienie zadania roztargnionym
i utrudnienie pracy niebieskim misiom :).

Potrzebne materiały:

przekaźnik z bezpiecznikiem (do kupienia w każdym sklepie motoryzacyjnym)
podstawka pod przekaźnik ze złączkami
4 diody zaporowe
0,5 metra miedzianego przewodu typu plecionka (17A) w żółtej izolacji
0,5 metra miedzianego przewodu typu plecionka (17A) w białej izolacji
1,5 metra miedzianego przewodu typu plecionka (17A) w szarej izolacji
0,5 metra miedzianego przewodu typu plecionka (17A) w czarnej izolacji
0,5 metra miedzianego przewodu typu plecionka (17A) w niebieskiej izolacji
kombinerki i nożyce do kabli
lutownica
izolacja
Przed całą zabawą należy przygotować z półtora-metrowego szarego przewodu 3 krótkie przewody z wlutowaną w szereg diodą zaporową (należy pamiętać w którym kierunku dioda przewodzi).
Odłączamy akumulator. Zdejmujemy osłonę przekaźników razem z kieszenią serwisową. Odczepiamy płytkę z przekaźnikami oraz wyciągamy przełącznik świateł (nie odłączając kostki) Tak wygląda przygotowane pole do popisu :)
Znajdujemy przewody od przełącznika świateł:
* BIAŁO-CZARNY (załącza światła mijania)
* ŻÓŁTO-CZARNY ((+) po stacyjce)
* SZARY (podświetlenie)
* CZERWONO-SZARY (światła pozycyjne lewe)
* CZARNO-SZARY (światła pozycyjne prawe - lub odwrotnie :)
Oraz od ładowania alternatora:
* NIEBIESKI


Przystępujemy do działania:

Żółto-czarny przewód (instalacja samochodu) nadcinamy tak, żeby odsłonić plecionkę na odcinku ok. 5mm i dolutowujemy do niego żółty przewód. Zakończamy złączką i wpinamy w podstawkę przekaźnika w miejsce gdzie wchodzi terminal 87 przekaźnika.
Biało-czarny przewód (instalacja samochodu) nadcinamy jak wyżej, dolutowujemy do niego biały przewód. Wpinamy w podstawkę przekaźnika w miejsce gdzie wchodzi terminal 30 przekaźnika.
Wcześniej przygotowane szare przewody zakończamy jedną złączką (wszystkie 3) tak, aby diody przewodziły w kierunku od przekaźnika i lutujemy do przygotowanych wg. powyższej procedury przewodów (instalacja samochodu): szarego, czerwono-szarego i czarno-szarego. Taką wiązkę wpinamy w miejsce gdzie wchodzi drugi terminal 87 przekaźnika. Połowa roboty za nami...
Czarny przewód podłączamy do masy i wpinamy w miejsce gdzie wchodzi terminal 85 przekaźnika.
Niebieski przewód (instalacja samochodu) znajdujemy w wiązce od liczników bądź w wiązce wychodzącej z komory silnika i przecinamy go. W miejsce przecięcia lutujemy ostatnią diodę (tak aby przewodziła w kierunku do zestawu wskaźników). Następnie wg. procedury odizolowywania lutujemy do tego przewodu przygotowany wcześniej także niebieski przewód tak żeby miejsce łączenia znalazło się między diodą a komorą silnika. Drugi koniec naszego przewodu wpinamy w podstawkę przekaźnika w miejsce gdzie wchodzi terminal 86 przekaźnika.
Sprawdzany czy wszystkie połączenia są zaizolowane i przystępujemy do mocowania podstawy przekaźnika do płytki z przekaźnikami (uwaga: nie wszystkie podstawki pasują do VW).
Zaczepiamy płytkę z przekaźnikami, wkładamy w naszą podstawkę przekaźnik i podłączamy akumulator.
Po tak przeprowadzonym tuningu światła mijania będą nam się zapalały samoczynnie w momencie kiedy alternator zacznie ładować i wyłączały się po wyłaczeniu zapłonu.

A jak nam się automat znudzi to możemy wyjąć przekaźnik i wszystko będzie po staremu :)



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » sob wrz 03, 2005 21:33

Hmm. spoko porada, ale mam pytanie: jaki przekaźnik kupić, są jakieś typy czy jest jeden uniwersalny i trzeba taki kupić?

A może jednak ktoś po prostu wie, ktore piny należy zewrzeć w tej kostce, bo szczerze mówiąc takie rozwiązanie byłoby dla mnie dużo szybsze.
A jeśli chodzi o porade Grega to chyba skorzystam. POzdro Greg

Już kolejny raz musiałem zostawić kobietę przed zmrokiem :crazy: :(



greg

Post autor: greg » sob wrz 03, 2005 22:10

Aha jeszcze jedno - jak już kupisz ten przełacznik to zrób sobie światła na przekaxnikach - osobno dla mijania i osobno dla drogowych bo włacznik najczęsciej pada od przeciażenia bo mk2 nie ma tych przekaźników. To jest zwykły przekaźnik swiateł za chyba 12zł moze być od malucha poloneza itd.
w poradzie masz który jest który kabelek od przełacznika cyt. Znajdujemy przewody od przełącznika świateł:
* BIAŁO-CZARNY (załącza światła mijania)
* ŻÓŁTO-CZARNY ((+) po stacyjce)
* SZARY (podświetlenie)
* CZERWONO-SZARY (światła pozycyjne lewe)
* CZARNO-SZARY (światła pozycyjne prawe - lub odwrotnie .
Z tego wynika że jak połaczysz żółto-czarny z biało-czarnym i czerwono i czarno-szarym to Ci się wszystko zaświeci
kulorki masz z tyłu tej kostki co załączyłeś zdjęcie



endriu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 14:57
Lokalizacja: bogatynia
Kontakt:

Post autor: endriu » sob wrz 03, 2005 22:53

jeśli przełącznik się nie wytopił sprubój go rozebrać i wyczyścić styki-dorażnie pomaga.docelowo nowy lub ze szrotu ale koniecznie przekażniki.



Paluch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw mar 10, 2005 19:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Mk2] Włącznik świateł(szybka pomoc potrzebna)

Post autor: Paluch » pn wrz 05, 2005 08:24

A tak z ciekawosci to ile krzycza w Aso za nowy wlacznik swiatel??



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn wrz 05, 2005 18:53

21 zł u mnie w ASO. Myślę że nie raczej niedrogo.
Greg wielkie dzięki. POzdro

[ Dodano: Wto Wrz 06, 2005 11:22 ]
Tak chwilowo wygląda mój włącznik świateł :grin: :bigok: :grin: :bigok: :grin:

Przełącznikos Provizorros:

Obrazek



Paluch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw mar 10, 2005 19:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Paluch » śr wrz 07, 2005 08:35

21 zlotych w autoryzowanym serwisie??? Za nowy przelacznik??????? To u mnie na szrocie mi tyle krzycza za uzywke. Ostatnio bylem w aso sie z ciekawosci zapytac to krzyknal mi 107 zl z vat. Przesada



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr wrz 07, 2005 13:15

Dokładnie tak 21zł w ASO za zamiennik firmy HP, która oferuje większość części do Golfów. A tak jak mówisz za 107zł to może oryginalny przełącznik VW.



Awatar użytkownika
yellow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt lis 23, 2004 19:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: yellow » śr wrz 07, 2005 14:23

I musisz na niego czekac? W warszawie nie ma zadnych butikow motoryzacyjnych?


Grafik komputerowy, specjalista DTP
http://marcin.rokosz.biz

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr wrz 07, 2005 16:53

Warszawa, a Tomaszów Mazowiecki to jest odległośc stoparenaście km. Oczywiście są u mnie inne sklepy motoryzacyjne ale takich wyłączników najczęściej nie mają na sklepach i każą na nie czekać 1, 2 dni co w praktyce może się nieźle przeciągać. W ASO wymawiają się tym że hurtownia przycina i nie dostarcza im tego przełącznika. Czekam jeszcze jeden dzień i zamawiam w innym sklepie mimo tego, że zadeklarowałem się w ASO że wezmę jak sprowadzą(a najczęściej dotrzymuje słowa)

Swoją drogą to w sklepach motoryzacyjnych jest coraz gorzej, coraz mniej mają części u siebie bo boją się, że im nie zejdą i po prostu jak jest potrzeba to ściągają z hurtowni. Nie powinno tak być.



rs4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw gru 30, 2004 13:25
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: rs4 » pt lut 03, 2006 13:33

mam takie pytanie te przewody połączyłeś wszystkie razem? czy moze żółto-czarny z biało-czarnym i oddzielnie czerwono-szary i czarno-szary? bo mam podobny problem a to wszystko przez to ze niemam światel na przekaźnikach i ten styk co załącza swiatla jes troche nadpalony:(



Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TheBiSHoP » pt lut 03, 2006 14:49

Ale do Piotrkowa Trybunalskiego masz tylko 30 pare kilometrów. Jedź tam na ulicę ul. Słowackiego 209a do InterCars i powinni mieć na 95 %. Tu masz telefony 044 646 62 01, 646 62 204. Zadzwoń pierw ale jak dla mnie to możesz jechać w ciemno. 30 KM to 20 minut drogi a bedziesz miał sprawe z głowy.

[ Dodano: Pią Lut 03, 2006 19:42 ]
Kubus20 pisze:P.S. Pomóżcie mi bo jak do cholery można wracać od kobiety w sobotę przed zmrokiem Przecież to masakra
Można wracać rano =]]]]



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 525 gości