Brak iskry podczas kręcenia rozrusznikiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kassten
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt lut 01, 2008 15:31
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: Kassten » sob lut 16, 2008 13:32

Mierzyłem i między dwoma zewnętrznymi jest 0.6V :| Między środkowym a klemą minusową jest 8.5V a jak kręcę to jest 6V. Pojechałem na szrot i gość za aparat powiedział mi 100zł, a za sam hallotron 80zł to tylko się uśmiechnąłem i podziękowałem :D Teraz pytanie, skąd mogę wiedzieć, że ten aparat ma czujnik halla a nie przerywacz? http://allegro.pl/item314013143_vw_golf ... onowy.html
Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lut 16, 2008 15:29

Kassten pisze:skąd mogę wiedzieć, że ten aparat ma czujnik halla a nie przerywacz?
stary sorki, ale lepiej podjedź z tym do mechanika. 100 zeta za cały aparat to dobra cena, jesli jest taki jak potrzebujesz to bierz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Kassten
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt lut 01, 2008 15:31
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: Kassten » sob lut 16, 2008 16:08

Paweł Marek pisze:Kassten napisał/a:
skąd mogę wiedzieć, że ten aparat ma czujnik halla a nie przerywacz?
stary sorki, ale lepiej podjedź z tym do mechanika.
Nie za bardzo kumam o co chodzi... :P Tak więc, po kilku rzutach hallotronem o ściany w moim garażu postanowiłem jeszcze raz dogłębnie przemyśleć całą sprawę. Jeżeli na skrajnych kablach miało być 12V a było 0.6 i jeden z tych kabli jest masą czyli dostaje za mało prądu. podpiąłem do tej kostki na krótko + z akumulatora i iskra jest normalnie. Czyli hallotron jest raczej sprawny. Kabel w którym powinno być 12V wychodzi z modułu na podszybiu. Oznacza to, że moduł padł?



GELO86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lis 15, 2007 20:49
Lokalizacja: Piotrkow k. Lublina

Post autor: GELO86 » czw kwie 10, 2008 22:40

Mam takie pytanie do autora postu, czy problem z iskrą rozwiązany, bo jeśli tak to jestem ciekaw co zawiniło



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 243 gości