Xenony swap...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

QBAelectric
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:01
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

Xenony swap...

Post autor: QBAelectric » sob lut 16, 2008 04:11

..Witam Szanowne grono VW Maniaków !... :bigok:

..po pierwsze wiem ze temat był nie raz podejmowany ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania..

..ostatnio dość dużo myślałem o xenonach do Mojego Golfika i w końcu sie doczekalem...kupiłem Xenony!...oczywiście Oryginały cały komplet (reflektor,żarnik,przetwornice)..

..wiem że kostki nie będą pasować bo xenony mają 12 stykową a zwykłe 10 stykową...wiem ze mozna nabyć w ASO takie wtyczki i tak pewnie zrobie i bede przestrzepiał albo zrobie tylko przejściówke..

..Moje pytanie jest apropo sprysków bo też bedę je koniecznie montował.

-czy ktos z kolegów próbował ori spryski montować w zderzak nie posiadający oryginalnych otworów pod nie?..czy jest to mozliwe?..czy wycięcie otworów i jakieś mądre mocowanie załatwi sprawe?.
-jak rozwiązane (elektryka) jest to w seryjnych golfikach co maja na pokładzie xenony?...w jaki sposób jest realizowane załączanie sprysków, czy nie czasami poprzez dłuzsze przytrzymanie spryskiwaczy szyby przedniej?..to że inny zbiornik do płynu z dwoma pompkami to wiem..
-wiem że oryginalnie jest układ samo poziomujący który ma czujniki w tylnej belce (tak czytalem)..ja raczej tego nie bede robił chyba że montaż nie jest czymś mocno skomplikowanym...chciałbym natomiast zamiast tego wykozystać regulacje z kabiny..

Bardzo proszę o wypowiedzi kolegów którzy przerabiali ten temat...proszę również o nie pisanie po co mi oryginały jak moza zestawy kupić...poprostu dziękuję ale nie chce...chce oryginały które zresztą już zakupilem i chce spryski bo poważnie podchodze do sprawy i interesują mnie losy innych kierowców...nie wiem natomiast jak wyglada ten układ samopoziomujący także chętnie wysłucham wypowiedzi osób które mają z tym do czynienia...

jeśli ktoś z kolegów ma zbiornik i spryski w dobrej cenie to proszę o oferte bo tego jeszcze nie mam...tak samo kostki bo jeszcze nie kupiłem..

z góry Serdeczne Dziękuję...
Ostatnio zmieniony sob lut 16, 2008 04:17 przez QBAelectric, łącznie zmieniany 1 raz.


QBAelectric

casio99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lip 04, 2007 01:47
Lokalizacja: HH

Re: Xenony swap...

Post autor: casio99 » sob lut 16, 2008 06:59

QBAelectric pisze:..Witam Szanowne grono VW Maniaków !... :bigok:

..po pierwsze wiem ze temat był nie raz podejmowany ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania..

..ostatnio dość dużo myślałem o xenonach do Mojego Golfika i w końcu sie doczekalem...kupiłem Xenony!...oczywiście Oryginały cały komplet (reflektor,żarnik,przetwornice)..


to jest w porzadku

..wiem że kostki nie będą pasować bo xenony mają 12 stykową a zwykłe 10 stykową...wiem ze mozna nabyć w ASO takie wtyczki i tak pewnie zrobie i bede przestrzepiał albo zrobie tylko przejściówke..
czy masz pojecie jakie sa nastepstwa takich przerobek w wypadku poboruwysokich pradow
na kseniach ?


..Moje pytanie jest apropo sprysków bo też bedę je koniecznie montował.

-czy ktos z kolegów próbował ori spryski montować w zderzak nie posiadający oryginalnych otworów pod nie?..czy jest to mozliwe?..czy wycięcie otworów i jakieś mądre mocowanie załatwi sprawe?.
-jak rozwiązane (elektryka) jest to w seryjnych golfikach co maja na pokładzie xenony?...w jaki sposób jest realizowane załączanie sprysków, czy nie czasami poprzez dłuzsze przytrzymanie spryskiwaczy szyby przedniej?..to że inny zbiornik do płynu z dwoma pompkami to wiem..
-wiem że oryginalnie jest układ samo poziomujący który ma czujniki w tylnej belce (tak czytalem)..ja raczej tego nie bede robił chyba że montaż nie jest czymś mocno skomplikowanym...chciałbym natomiast zamiast tego wykozystać regulacje z kabiny..


Regulacja z kabiny nie jest SAMOPOZIOMUJACA -ergo utrata dowodu rejestracyjnego na horyzoncie!

Bardzo proszę o wypowiedzi kolegów którzy przerabiali ten temat...proszę również o nie pisanie po co mi oryginały jak moza zestawy kupić...poprostu dziękuję ale nie chce...chce oryginały które zresztą już zakupilem i chce spryski bo poważnie podchodze do sprawy i interesują mnie losy innych kierowców...nie wiem natomiast jak wyglada ten układ samopoziomujący także chętnie wysłucham wypowiedzi osób które mają z tym do czynienia...

jeśli ktoś z kolegów ma zbiornik i spryski w dobrej cenie to proszę o oferte bo tego jeszcze nie mam...tak samo kostki bo jeszcze nie kupiłem..

z góry Serdeczne Dziękuję...


Jak juz to robisz to rob do konca i dobrze bez badziewiarskich prowizorek.Dobrze za kupiles oryginalne lampy a nie HID kita made by "wiejski tjunink"
spryskiwacze nie sa problemem i mozna uzyc tego samego zbiorniczka ,mam nadzieja ze pomyslisz o sygnalizacji poziomu plynu ?
Samopoziomowanie jest wazne! beda ci wdzieczni inni kierowcy z naprzeciwka :okej:
Ostatnio zmieniony sob lut 16, 2008 07:05 przez casio99, łącznie zmieniany 1 raz.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob lut 16, 2008 08:43

QBAelectric pisze:.nie wiem natomiast jak wyglada ten układ samopoziomujący także chętnie wysłucham wypowiedzi osób które mają z tym do czynienia...
Jeśli masz regulację świateł z kabiny to powinno wystarczyć, pod warunkiem, że będziesz to robił. Podczas jazdy auto się kołysze, ale tego nie zniweluje żaden układ, ma za dużą bezwładność.



Snajper88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt paź 05, 2007 21:17
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Snajper88 » sob lut 16, 2008 12:31

w jaki sposób jest realizowane załączanie sprysków, czy nie czasami poprzez dłuzsze przytrzymanie spryskiwaczy szyby przedniej?
Dokładnie tak jak mówisz trzeba dłużej przytrzymać manetkę od spryskiwania szyby. Wiem bo mam u siebie spryski.

P.S Ile dałeś za cały oryginalny zestaw?? Kupiłeś na allegro czy nowizne w salonie??



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Post autor: cinek2004 » sob lut 16, 2008 17:13

Mi za to brakuje lamp :)
Mam caly komplet (zbiornik z 2ma pompkami, weze, spryskiwacze, zderzak pod spryski) czekam jeszcze tylko na prawa zaslepke zderzaka.
Z montarzem w tym wypadku nie ma problemu. Zderzak dostalem w takim samym kolorze za 155zl.
Lepiej kup wiekszy zbiornik (5,5L) bo podobno plyn szybko ucieka :)
Kupilem tez wtyczke do pompki spryskiwaczy swiatel, tylko nie wiem jak to podpiac.
Wiem ze spryski dzialaja tylko jak sie czysci szybe przy wlaczonych swiatlach.
Szukam jakiegos schematu zeby obadac sprawe.
Jesli ktos moze pomoc, to bede wdzieczny.



QBAelectric
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:01
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

Post autor: QBAelectric » sob lut 16, 2008 20:08

dzieki za info...a coś z konkretów tak bardziej...czy wtryski uda mi sie w montowac w stary zderzak?..by działała regulacja z wewnątrz manualna to po podłączeniu juz bedzie OK czy trzeba dodatkowe zmiany robic?..

[ Dodano: Sro Mar 26, 2008 04:48 ]
Witam ponownie...

..po pierwsze primo Bardzo Proszę wszystkie osoby które robiły taką przeróbkę o każdą informacje...

..po drugie primo nadal nie wiem czy da rade wykorzystać regulacje poziomu z kabiny jak tak to jak to technicznie rozwiązać?..czy silniczki w xenonach są inne i trzeba tylko przełożyć z normalnych lamp?...słyszałem od jednego z kolegów że nie da rady zastosować regulacji lamp jedynie cału układ samopoziomujący..ale cos nie bardzo chce mi sie to wierzyć...prosze mnie oświecić..

..co jeszcze wchodzi w skład układu samopoziomującego?...wiem ze czujnik na tylną belkę ale czy coś jeszcze, bo jak nie to moze i bym się w to pobawił choc nie ukrywam ze wolałbym rozwiązać tą regulacje manualną..

..w lampach znajdują sie jakieś takie przesłony ktore mozna recznie regulować...po co to jest?...

..czy przystosowywał ktoś zwykły zderzak do sprysków?...

acha lampy pochodzą z rocznika 2004r. jeśli ma to jakies znaczenie..


QBAelectric

Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » ndz kwie 13, 2008 23:44

Montowałem ostatnio spryski w zderzak od bory, powiedzmy w połowie ori :-) Dałem większy zbiorniczek z 2 pompkami - druga pompka daje większe ciśnienie na lampy, jak dajesz dysze ori to musisz dać taką pupkę - zwykła może nie podnieść dysz. od zbiorniczka pociągnąłem węże takie z castoramy na metry. Ja dałem dysze od bmw e39 - więc zamiast trójnika jak w ori do mk4 dałem zaworek spiętrzający. Od niego idą wężyki o mniejszej średnicy aż do dysz. Zderzak ma od wewn. strony wytłoczone miejsca na dysze. Nawierć wiertarką otwory, potem scyzorykiem ładnie dotnij, ew. jakimś wiertełkiem do polerki ładnie wygładź se brzegi. Podstawe dysz montuje się do belki w fabryczne otwory.
Co do podłączenia elektryki do tego, ja zrobiłem tak że podłączyłem się do instalacji od drugiego silniczka. Koleżka zrobił mi urządzonko, które puszcza prąd dopiero po przytrzymaniu włącznika spryskiwaczy po ok. 1,5sekundy (niestety, po podłączeniu w samochodzie nie działało, tzn. spryski na lampy załączały się razem z tymi na szybe, coś się powaliło, teraz czekam na poprawioną wersje). Dodam, że spryski od bmki bardzo ładnie się komponują ze zderzakiem, jednak kształt klosza - ukośny (odchylony od pionu) powoduje, iż sporo płynu ląduje na masce..



QBAelectric
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:01
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

Post autor: QBAelectric » śr cze 25, 2008 16:07

Witam ponownie...znowu zacząłem walczyć...jak sie okazało niestety dopiero wczoraj, coś mnie tknęło i zacząłem głębiej się zagłębiać w silniczki do regulacji poziomu i jak sie okazało są to takie same silniczki jak w starych lampach...czyli jednak nie krokowe...chyba ze w zwykłych mam krokowe...po podłaczeniu do auta działają...tylko to mnie wstrzymywało..w starych lampach mam 1J0 941 295B a w xenonach 1J0 941 295E..

Teraz tylko kwestia zamontowania tego wszystkiego, czyli przejsciowka z 10pinowej kostki na 12 i podlaczenie spryskow tak jak to powinno byc...wiem ze trzeba wymienic oryginalny przekaznik do sterowania pompka i tu moje pytanie...jaki symbol powinienem mieć?..mile byłby widziany schemacik tej przejsciowki 10-12pin...

Brakuje mi jeszcze zbiorniczka i dwóch klapek na spryski..jak ktos ma na zbyciu prosze o kontakt..


QBAelectric

Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Post autor: cinek2004 » śr cze 25, 2008 16:32

QBAelectric pisze:jaki symbol powinienem mieć
przekaznik numer 389
wyglada tak: http://allegro.pl/item382507602_vw_golf ... _389_.html

Tu masz jak przerobic lampy: http://www.golfv.de/wbb2/thread.php?threadid=64557

W moich xenonach dziala manualna regulacja z wewnatrz. W powyzszym linku masz napisane jak to zrobic.

Acha ... i zeby odpalic spryskiwacze (tak jak ori) bedziesz musial puscic pare dodatkowych kabelkow.
Ostatnio zmieniony śr cze 25, 2008 16:40 przez cinek2004, łącznie zmieniany 2 razy.



kaczy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 11:44
Lokalizacja: Sunshine State
Kontakt:

Post autor: kaczy » śr cze 25, 2008 18:46

a ja mam takie pytanko ? czy zarowka xenonowa musi być w soczewce ? jest to wymagane ?



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Post autor: cinek2004 » śr cze 25, 2008 18:48

zarowka D2S - lampa z soczewka
zarowka D2R - zwykla lampa

Na temat oslepiania, legalnosci itp nie bede sie wypowiadal, gdyz juz bylo sporo dyskusji na ten temat na tym i innych forach...
Ostatnio zmieniony śr cze 25, 2008 18:49 przez cinek2004, łącznie zmieniany 1 raz.



QBAelectric
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:01
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

Post autor: QBAelectric » śr cze 25, 2008 20:59

Cinek Dzięki WIELKIE za tak cenne info..lampki odpaliłem i regulacja tez juz jest :pub: ..teraz tylko zbiorniczek i bede wszystko montował...czyli ten przekaźnik co na aukcji to jest wlasnie pod xenony rozumiem?...a My jakie mamy numery w zwykłej wersji?..i jeszcze jedno wazne pytanie...po co jest ta zasłona metalowa w soczewce?...jak sie ją przestawia to zmienia sie górna część światła...jak to zostawić ustawione?...


QBAelectric

Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Post autor: cinek2004 » czw cze 26, 2008 16:08

QBAelectric pisze:a My jakie mamy numery w zwykłej wersji?
takie: http://allegro.pl/item383929741_przekaz ... 531_a.html



Awatar użytkownika
scss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt cze 27, 2006 07:37
Lokalizacja: GWE
Auto: Bora Variant 1.6 AUS, Polo 6N2 1.4 AUD, Amarok 4Motion BiTDI 2.0

Post autor: scss » pt cze 27, 2008 07:01



Pozdrawiam Grzesiek.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 493 gości