Centralny mkII ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dziany9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 20:56
Lokalizacja: Tomaszów

Centralny mkII ??

Post autor: dziany9 » pt wrz 02, 2005 17:04

Witam.
Mam firmowy centralny zamek i tak: ostatnio -zanim kupiłem samochód od teściowej :panna:
nawalił centralny. Teściowa odała do mechanika który wymienił bezpiecznik . A potem u mnie padł po raz 2-gi ale juz wymiana bezpiecznika nie pomaga.Co mam zrobić i jak moge sprawdzić co padło .Myśle zeby sprawdzić go jakos na krótko ale nie mam pojęcia gdzie ani jak .Zaznaczam ze centralny jak był sprawny to właczał sie tylko od strony kierowcy .



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » pt wrz 02, 2005 17:27

Tez mam w swoim MKII centralny i tak jak piszesz zamyka sie tylko od strony kierowcy.
W bagazniku od strony kierowcy znajdziesz przyczepione do tylnej sciany pudeleczko - tam jest pompka od centralnego - bo jest on pneumatyczny. W sumie nie rozbieralem tego bo na szczescie dziala ;) ale mozesz sprawdzic czy do sprezareczki dochodzi zasilanie - jesli ona chodzi to to wyraznie slychac ;) Mozesz tez sprawdzic (jesli bedzie dzialac) czy nie masz gdzies nieszczelnosci w wezykach doprowadzajaczych powietrze do silowniczkow. Albo moze cos jest z czyjnikiem przy zamku i poprostu nie zalacza centralnego.
Ps. czy bezpiecznik byl spalony i spalil sie poraz drugi jak go wymieniales ?

Pozdrowka:

Slawek.



dziany9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 20:56
Lokalizacja: Tomaszów

Post autor: dziany9 » pt wrz 02, 2005 20:59

Wymienił go elektryk za 15 zeta :kupa: :ass: . I to chyba powinien byc 25 a on załozyl 32.
Zaznaczam ze samochód był jeszcze teściowej. Ja bym do niego nie pojechał.Ale drugi raz sie juz nie palil. Obawiam sie ze bezpiecznik był za mocny i padło cos innego. :grrr:



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » pt wrz 02, 2005 21:49

W sumie to bym sie nie zdziwil jakby tak zrobil - niestety i tak potrafia ludzie robic byle tylko pare zloty wziac za nic :(
Nie wiem jak wyglada ta sprezareczka bo tam nie zagladalem :( Pamietasz jaki to nr bezpiecznika ?? To moglbym Ci powiedziac jaki ja mam. Masz dieselka czy benzynke ? Moze sprezarka zaczela ciezej chodzic i bezpieka spalila a jak on wlozyl mocniejszy to bekla sprezarka :( Albo gdzies sie zwara robi :( Kurcze moze jutro zagladene w robocie jak to tam wyglada wezme miernik i jakbys jutro dzialal a mialbys jakies pytania to smialo pisz napewno tak do ok 18 - 19 bede odpowiadal w miare szybko co i jak jest u mnie ;) a przy okazji swa wiedze rozszerze ;)

Pozdro:

Slawek.



dziany9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 20:56
Lokalizacja: Tomaszów

Post autor: dziany9 » sob wrz 03, 2005 06:54

Mam benzynke 1.8 . A jest to bezpiecznik jak patrze na nie 2-gi z prawej . Srzedawca golfa mówił ze orginalny bezp. powinien być 25 a elektryk założył 32. A i jeszcze jedno, to ten sam bezpiecznik co od zegara (zamiast obrotomierza). I mam jeszcze pytanie: czy jak będe sprawdzał tę pompke to moge bezpośrednio pod akumulator , bo nie wiem jakie tam jest napięcie i czy po drodze od zamka nie ma jakis sterowników.
p.s dziękuje za udzieloną mi do tej pory pomoc :-P



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » sob wrz 03, 2005 11:31

Wiesz co - ja mam inna skrzynke z bezpiecznikami :( powiedz mi jak masz opisany ten bezpiecznik na klapce przykrywajacej bezpieczniki ?

Slawek.



dziany9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 20:56
Lokalizacja: Tomaszów

Post autor: dziany9 » sob wrz 03, 2005 14:26

obawiam sie ze nie mam tej klapki ale jeszcze sprawdze moze mam opis na skrzynce. Ale to napisze poźniej bo teraz jade aufelgi docierać :)
p.s ale chyba to nie wina bezpieczników bo sprawdzałem wszystkie



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » sob wrz 03, 2005 14:44

Moim zdaniem bedzie to sprezareczka - albo czujnik w drzwiach :( ide zobaczyc jak to u mnie wyglada ;)

Slawek.



dziany9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 20:56
Lokalizacja: Tomaszów

Post autor: dziany9 » sob wrz 03, 2005 14:57

OK. Dzieki



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » sob wrz 03, 2005 15:49

No więc tak ;)
Do sprężarki dochodzą trzy przewody:
Brązowy - masa (przykręcony do blachy) w srodku.
Czerwony z zoltym - +12V przy zamknietym samochodzie i 0V przy otwartym.
Czerwony z bialym - +12V przy otwartym samochodzie i 0V przy zamknietym.

Tak wiec na krotka da sie sprawdzic ;) musisz tylko przykladac do odpowiednich stykow napiecie - tylko musisz o jednym pamietac ;)
Najlepiej do sprawdzania jest odlaczyc kostke z kabelkami od sprezarki - juz wyjasniam dlaczego ;)
Nie wiem jak wyglada ustrojstwo przy zamku ale z podlaczenia kabli przy kompresorku wnioskuje ze jest to zwykly przelacznik napiecia raz na jeden zacisk raz na drugi.
Sprezakra ma jakis mechanizm ktory odlacza ja od napiecia jezeli centralny sie otworzy lub zamknie (nie wie czy to jest pneumatycznie rozwiazane czy jest tam jakis przekaznik - w kazdym badz razie slychac jak sie rozlacza ;))
Jezeli nie odlaczysz kabli od kompresorka i podasz napiecie na zacisk gdzie jest 0V i nie przakrecisz kluczyka to prawdopodobnie bedziesz mial po 12V na obu zaciskach i nic nie sprawdzisz albo nawet cos sie wiksnie :( Tak wiec bezpieczniej jest odlaczyc ;)
Najpierw jeszcze sprawdz czy masz na ktoryms napiecie i czy po przekreceniu kluczyka to napiecie zniknie i pojawi sie na drugim jesli tak jest to masz cos z kompresorem, jesli napiecia nie ma to bedzie czujnik w drzwiach, moze byc tez tak ze masz kiepska mase - wtedy powinoo pokazac mniejsze napiecie albo wcale, dobrze jest sprawdzic podlaczenie brazowego kabla do blachy ;)
Masz miernik ??
Prowizoryczny szkic wtyczki w zalaczniku ;)

Owocnych poszukiwan ;)

Slawek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



dziany9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 20:56
Lokalizacja: Tomaszów

Post autor: dziany9 » sob wrz 03, 2005 20:48

Mam miernik.
Sprawdzałem juz pompke i jest OK. Teraz bede szukał dalej.
Dzieki za pomoc.



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » pn wrz 05, 2005 12:44

No to najprawdopodobniej masz walniety przelacznik pezy zamku od drzwi. Pompke sprawdzales podlaczajac napiecie z zewnatrz czy tez miales podlaczono do oryginalnej instalacji i bylo oki ?? bo jesli z instalacja wszystko gra to mozesz miec nieszczelnosci w ukladzie pneumatycznym i dlatego pompka nie moze wlaczyc silowniczkow od centralnego. Ja u siebie zauwazylem ze w tej miekkiej obudowie od pompki od dolu mam dziurke - moze u Ciebie jest czyms zatkana ??

Pozdro:

Slawek.



dziany9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 20:56
Lokalizacja: Tomaszów

Post autor: dziany9 » pn wrz 05, 2005 12:58

POmpka OK-sprawdzalem
Szczelność w układzie równiez (dmuchałem i otwierał zamki) zdziwiłem sie ze tak mało siły potrzeba ...
Ale z tym zamkiem to wymontowałem go (zanim napisałem posta) wcześniej, ale spróbuje jeszcze raz.Odebrałem miernik i będe szykał.Ale pewnie masz racje ze to przełacznik w zamku.Tylko jeszcze musze dojsc na jakiej zasadzie on dziala bo nie wiem .
Dzieki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 402 gości