Przejechałem 35 tys i co wymieniać?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ronnie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn lip 18, 2005 16:17
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Przejechałem 35 tys i co wymieniać?

Post autor: Ronnie » pt lut 15, 2008 12:08

Jak w temacie. Są elementy które regularnie wymieniam, ale co do niektórych (ze względu na brak czasu i chęci) to się zabrać nie mogłem, mianowicie:
1. Szczęki hamulcowe w tylnych kołach - nie wymieniane - klocki z przodu dwa razy zmieniałem, ale tył był ok. Trzeba wymieniać?
2. Płyn w skrzyni biegów - nie wiem jak się do tego zabrać nawet - Czy w ogóle się go wymienia?
3. Dolewałem płynu do wspomagania ale piszczy przy max. skręcaniu (przeczytałem że pasek trzeba wymienić/naciągnąć). Na postoju jak skręcam to czuje na kierownicy momentami pewien opór, tak jakby kierownica kręciła się po jakichś garbach (raz lekko, raz ciężko). To też wina paska?
4. Parę miesięcy temu wymieniłem wszystkie amortyzatory(kayaba) i sprężyny ...i co...nie poczułem żadnej różnicy (tylko w portfelu). Na koleinach (przed krzyżowkami) strasznie w środku łupie i stuka, jakby miał się samochód rozpaść na kawałki.
Za wszelkie sugestie z góry dziękuje.

Ronnie



Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » pt lut 15, 2008 12:30

moje zdanie jest takie że jak nie sprawdzisz to sie nie dowiesz co będzie do wymiany nic na zapas



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pt lut 15, 2008 12:38

2. Płyn w skrzyni biegów - nie wiem jak się do tego zabrać nawet - Czy w ogóle się go wymienia?
Co 60 tys

Tylko że tam jest olej :jezor:
Ostatnio zmieniony pt lut 15, 2008 12:38 przez grandi, łącznie zmieniany 1 raz.


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Ronnie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn lip 18, 2005 16:17
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Post autor: Ronnie » pt lut 15, 2008 12:50

No i przepaliła mi się jeszcze jedna z lampek przy prędkościomierzu, jak ją wymienić? Potrzeba elektryka czy sam dam radę?



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pt lut 15, 2008 17:03

Dasz rade ale , musisz kupić całą z oprawką tam są na 1,2 w ale wlutowane w oprawkę więc nie kupuj samej żarówki , najlepiej jak rozbiezrzesz konsle i pojedziesz do sklepu i im pokarzesz bo jest aż 15 rodzai


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
krzysiek82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: sob mar 24, 2007 22:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: krzysiek82 » pt lut 15, 2008 17:10

W liczniku masz dwie żarówki, nie koniecznie musiała Ci się spalić u mnie nie kontaktowała. Ale profilaktycznie zmień dwie na nowe, koszt niewielki. Licznik wyciągniesz bardzo łatwo, trzeba zdemontować elementy w koło niego (są na wcisk podważysz śrubokrętem) potem kilka śrubek i licznik jest twój :okej:

Co do wymiany innych elementów to jedz na szarpak, koszt ok 20zł i dowiesz się co się kończy i co należy wymienić teraz lub w najbliższym czasie. Przy gruntownym przeglądzie proponuje zmienić olej w silniku, w skrzyni biegów, płyn hamulcowy, płyn do wspomagania, oraz sprawdzić stan tylnich cylinderków hamulcowych. Jakiś koszt to niestety jest, ale jak zrobisz to teraz to zapomnisz o tym na długo. Maglownica i pompa dłużej pożyje, a skrzyni także nie zaszkodzi nowy olej.


[img]http://www.usersigs.com/site/data/media/10/Sans_titre-2.gif[/img]
[img]http://images4.fotosik.pl/170/6664f3af63388f0d.jpg[/img]
GSM: 600-827-446

Ronnie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn lip 18, 2005 16:17
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Post autor: Ronnie » sob lut 16, 2008 01:09

No to się zabiorę za to niedługo. Ponadto od ostatniej zmiany rozrządu minęło 60 tyś. prawie. Znowu koszty :grrr: , choć mechanik mi powiedział że tarcze i paski się tylko wymienia a podobno wałek się nie zużywa :chytry: możliwe to?? Choć zasugerował że pompa może paść przy wymianie? A co tutaj chodzi dokładnie?



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » sob lut 16, 2008 01:28

Jeżeli masz popmę na pasku to wymienia się co drugą wymiane rozrządu , szczegółowe informacje użytkownika Krzysiek 82


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 438 gości