abs problem tego jeszcze chyba nie było!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jarek3251
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 12:38
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

abs problem tego jeszcze chyba nie było!

Post autor: jarek3251 » pt lut 15, 2008 21:07

witam panowie mam taki problem z abs-em otóż gdy jadę wolno tak o okolicach prędkości 10- 30 km/h włącza mi sie abs chociaż nie ślizgają sie koła dodam ze przy większych prędkościach sie nie włącza nie mam pojęcia co to może być dzieje sie to nie zawsze sporadycznie i jak dlugo mam wcisniety pedał chamulca ( czyt. wolno i długo hamuje) ponadto jak sie to dzieje to nie zapala sie mi kontrolka od abs-u czyli tak jak by było wszystko ok a nie jest!!!!!
prosze o ewntualnie jakieś sugestie



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pt lut 15, 2008 21:44

z tego co wiem to abs zapobiega blokowaniu się kół, skoro hamujesz delikatnie to koła raczej się nie blokują, na jakiej podstawie stwierdzasz że abs wtedy działa??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lut 15, 2008 21:52

jarek3251, zacznij od oczyszczenia czujników z brudu i opiłków. Zdarza się też że winne jest zużyte lub mające za duży luz łożysko koła, najczęściej tylnego, wówczas zębatka odsuwa się od czujnika a ten odczutuje to jako zablokowanie koła. Jeśli nic takiego nie stwierdzisz - podepnij ABS pod VAGA


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Edition's
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pt paź 05, 2007 09:41
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Edition's » wt mar 04, 2008 21:56

Taki problem miał szwagier w swojej ibizie. Było coś z ABS- em kombinowane, cięte kable, sztukowane. Najczęściej ABS działał na skręcie kół i jak było mokro. A koła nie były zablokowane!!! Okazało się, że kable do czujników były poprzecinane i nie łączyły, wtedy komputer dostawał sygnał od czujnika, że koło stoi w miejscu. Posprawdzaj wszystkie przewody czy nie są poprzecinane.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 385 gości