Problem z plynem chlodzacym :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wicher123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob kwie 01, 2006 16:44
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Problem z plynem chlodzacym :(

Post autor: wicher123 » pt lut 15, 2008 15:50

Witajcie ,mam pytanie.Przy wymianie rozrzadu w moim PAssacie B5 98rok 1.9TDI 90KM AHU mechanik zwrócił mi uwage na to ze w 1 miejscu na chlodnicy sa oznaki korozji i mowil ze w kazdej chwili moze wyciekac plyn chlodzacy... Sprawdzalem plyn,bylo ok.Dzis jednak zauwazylem ze plynu jest mniej,gdzies ucieka(moze byc ze przez ta chlodnice) mam pytanie w zwiazku z ta usterka moga byc problemy tez z nagrzewaniem auta?Nieraz jest tak ze wskazowka na zegarze wychyli sie tylko nieznacznie lub wcale ale letnie powietrze leci...Gdy silnik dostanie w tylek wtedy temp. jest ok wskazowka idzie na ok 90stopni i gorące powietrze leci lecz po chwili jazdy normalnej wskazowka idzie w dol i powietrze jest troszke chlodniejsze(letnie) czy to moze byc przez to ze chlodnica ucieka mi plyn chlodniczy??Dzis kupilem termostat ale w tej sytuacji bede musial chyba wymienic chlodnice( no i nie wiem jak jest z pompa :/ moze to przez nia tez ucieka mi plyn chlodzacy??)
Co o tym myslicie??



Awatar użytkownika
norman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 23, 2006 18:22
Lokalizacja: szczecinek
Kontakt:

Post autor: norman » pt lut 15, 2008 16:09

to ze temperatura skacze to moze byc wina termostatu a na cieplym silniku sprawdzales poziom ptyny czy na zimnym??? bo plyn jak sie nagzeje to zwieksza swoja objetosc i wteby bedziesz go widzial wiecej. a co do wycieku to postaw auto w suchym miejscu i zobaczysz po nocy czy jest jakas palma pod autem



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pt lut 15, 2008 16:09

wicher123 pisze:w zwiazku z ta usterka moga byc problemy tez z nagrzewaniem auta?
tak, jeżeli jest mniej płynu to nagrzewnica się zapowietrza gdyż jest położona w najwyższym punkcie układu chłodzenia

[ Dodano: 15 Lut 2008 15:10 ]
norman pisze:suchym miejscu i zobaczysz po nocy czy jest jakas palma pod autem
można też rozłożyć jakiś kawałek tektury pod silnikiem


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wicher123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob kwie 01, 2006 16:44
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: wicher123 » pt lut 15, 2008 16:15

Wiec tak, sprawdze czy plam nie ma pod silnikiem.Plynu dolewalem na zimnym silniki jakies 1tys km wczesniej i bylo go pomiedzy MIN a MAX czyli tak jak sie zaleca,dzis po przejechaniu ponad 1300km plynu jest tak ze 3 milimetry PONIZEJ MIN wiec troszke uciekło.. :/
Dzis sobie zrobilem VAG i max temp to 60 stopni.Kupilem termostat dzis i moze mechanik mi zalozy,okaze sie,moze to jego wina??
Troszke sie przestraszylem ze moze uszczelke wydmuchalo czy cos.. :(
Ostatnio zmieniony pt lut 15, 2008 16:16 przez wicher123, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pt lut 15, 2008 16:24

wicher123 pisze:dzis po przejechaniu ponad 1300km plynu jest tak ze 3 milimetry PONIZEJ MIN wiec troszke uciekło.. :/
to jest raczej norma, częściowo zawsze trochę płynu może wyparować.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wicher123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob kwie 01, 2006 16:44
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: wicher123 » pt lut 15, 2008 21:21

No i sie wyjasnilo:
Do wymiany:
chłodnica
pompa wody oraz okazalo sie ze musze wymienic:
termostat
uszczelke pod miska olejową
poduszke pod silnikiem(prawa strona)
przeplywomierz. Załamałem się i aż się boję ile mnie to będzie kosztować,pewnie tysiąc pęknie leciutko



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 331 gości