pompa paliwa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » pt sie 26, 2005 07:46

Witam kamil993
to co tłumaczysz znaczy dokładnie" (fuel)paliwowy(gauge) przyrząd mierniczy (unit)zespolony (with) przy (fuel lift pump) wyciągu,windzie pompy paliwowej.
Ale nie przerzucajmy się tłumaczeniami podaj jaki wóz jaki silnik pojemność typ i nr silnika to ci prześlę fotę z ETKI z nazwami i nr katalogowymi po polsku.
Jak pompa jest na zewnątrz zbiornika to nie ma jej w zbiorniku bo po co 2 pompy ?Ty myślisz że jak ta na zewnątrz ma takie duże ciśnienie to nie da rady zassać ze zbiornika i jakaś mała ma jej to paliwo podać?
A w serwisie to albo kogoś ładowali w kanał z tymi 2 pompami bo się chcieli pośmiać albo sami raczej nie wiedzieli bo jak z moich doświadczeń wynika to im serwis bardziej autoryzowany i wy***ny w kosmos reklamą tym wieksze lamerstwo w nim pracuje co nie dorosło do napraw młockarni nawet.
pozdro Flat :pub:



kubaws
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt mar 29, 2005 19:28
Lokalizacja: Siedlce

nie da się czytać tych postów

Post autor: kubaws » pt wrz 02, 2005 23:23

Więc panowie wyjąłem pływak ze zbiornika. na pływaku znajduje się taki walec r=ok6cm l=ok10cm do tego są podłązone dwa kabelki a pod nim jest smog. Odłączyłem te dwa kabelki, zdjełem smog. Od dołu walca w jego obudowie widać wirnik (który się obraca) podłączyłem ten walec na krótko do akumulatora i zaczeło bzyczeć, odłączyłem i zachwilę czynność powtórzyłem ale pompka już niezadziałała. Potrząchnełem nią, podłączyłem - działa. I tak na przemian - działa, niedziała. No więc drodzy spece to chyba jest pompa (no bo nie winda nie wiadomo dokąd jak ktoś z was sugerował). A tak na marginesie mówiąc to charakterystyka każdej pompy składa się z ciśnienia ssania i ciśnienia tłoczenia (i nie tylko). Tak więc pompa pod podwoziem może i ma duże ciśnienie tłoczenia ale widocznie ma niskie ciśnienie ssania dlatego potrzebna jej jakaś pomocnicza.
Pozdrowienia dla flatrona który ma wiele do powiedzenia ale nie koniecznie się zna.



Awatar użytkownika
makin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn lis 01, 2004 18:36
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt:

Post autor: makin » sob wrz 03, 2005 07:03

mono-wtrysk i listwa wtryskiwaczy?? :niewiem:


only- VW, sprzedam silnik 1.8 komplet

kubaws
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt mar 29, 2005 19:28
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: kubaws » sob wrz 03, 2005 11:00

makin pisze:mono-wtrysk i listwa wtryskiwaczy?? :niewiem:
wielopunkt oczywiście. :)



elektro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: czw sie 04, 2005 19:59
Lokalizacja: GORLICE

Post autor: elektro » sob wrz 03, 2005 21:29

Popieram masz racje kolego . Rp ma dwie pompy . Sam rozbierałem czyśćiłem przeglądałem opisy . Tylko że niewszyscy mechanicy o tym wiedzą.



kubaws
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt mar 29, 2005 19:28
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: kubaws » ndz wrz 04, 2005 09:00

zgadzam się w zupełności że są dwie pompki. Ale u mnie jest taka sprawa że ta w zbiorniku nie działa. Ale samochód pali na benzynie. Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 374 gości