Nie działa przycisk kasowania przebiegu dziennego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mustang7
DestructionDriver
DestructionDriver
Posty: 270
Rejestracja: wt sie 31, 2004 19:14
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Nie działa przycisk kasowania przebiegu dziennego

Post autor: mustang7 » śr lut 13, 2008 16:28

Problem polega na tym, że w Gofie u mojego taty nie działa przycisk kasowania przebiegu dziennego, tzn on wogóle nie odbija ani sie nie wciska jest jakiś taki sztywny...
Nie byłby to większy problem, bo da sie żyć bez korzystania z licznika przebiegu dziennego, ale w wiązku z tym, że przycisk nie działa nie da sie też skasować "service" i za każdym razem przed odpaleniem piszczy. Co ciekawe licznik sie zawsze sam kasuje do 0 po 2000 km.

I moje pytanie brzmi, czy da sie to jakoś naprawić, może chodzi o to że jakaś sprężynka tam wypadła czy coś? i jak sie do tego w miare szybko dostać, bo mi to jakoś tak wyglada, że żeby wyjac ten licznik to by trzeba cala deske sciagac, a nie wiem czy sie opłaca...


Moje VW:
Golf mk2 -> USA
19% - sprzedany, dużo rzeczy na sprzedaż z niego :D
Golf mk4 -> US. ...
2...% (aktualizacja 2012-08) - zobacz ... 2014-07-25 SPRZEDANY
T4 Caravelle
Lupo 3L

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » śr lut 13, 2008 20:03

Kierownica na dół, nad nią jest maskownica + kawałek skaji/skury, wyciągasz to, sa dwie śruby, odkrecasz , zdejmujesz klemy z aku, wyciągasz licznik do przodu, wtyczki po obu stronach i masz go na wartsztacie a dalej sam zobaczysz

[ Dodano: Sro Lut 13, 2008 19:07 ]
Kierownica na dół, nad nią jest maskownica + kawałek skaji/skury, wyciągasz to, sa dwie śruby, odkrecasz , zdejmujesz klemy z aku, wyciągasz licznik do przodu, wtyczki po obu stronach i masz go na wartsztacie a dalej sam zobaczysz
Ostatnio był ułamany ten plastik od kasowania

Obrazek



pkabanos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn mar 31, 2008 21:43
Lokalizacja: La Madeleine/Francja

Post autor: pkabanos » pt kwie 18, 2008 12:11

Kolego mustang7, wyglada na to ze mam dokladnie ten sam problem, mozesz mi powiedziec czy udalo Ci sie usunac ta usterke, lub co bylo przyczyna?

Z gory dzienks

Pozdro



Awatar użytkownika
zpoe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: śr cze 06, 2007 11:00
Lokalizacja: Mysłowice - Silesia
Kontakt:

Post autor: zpoe » pt kwie 18, 2008 13:57

ja to robiłem kilka dni temu...dokładnie jak kolega pszczyna napisał...ściagasz kleme z aku, kiera w dół, ściągnięcie zaślepki, 2 śruby torx, zegary trochę do siebie, wyciągasz 2 wtyki i masz zegary...pozniej w zegarach 4 torxy do odkręcenia i możesz sciągnąc obudowę...u mnie ułamał się kawałek plastiku który jest dociskany przez przycisk zewnętrzny który się naciska przy zerowaniu przebiegu i ten plastik dopiero naciska przycisk właściwy który zeruje...kawałek plastiku, pilnik żeby go dopasować, kropelka, penseta i gotowe...działa jak nowy...podkreślam że musi być dobrze spiłowany bo póżniej po założeniu obudowy może go dociskać i pupa z tego...


[img]http://img294.imageshack.us/img294/5923/21442947bnm0.jpg[/img] [img]http://img167.imageshack.us/img167/2686/2144294604if2.jpg[/img]

pkabanos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn mar 31, 2008 21:43
Lokalizacja: La Madeleine/Francja

Post autor: pkabanos » ndz kwie 20, 2008 09:36

No to udalo sie, bylo dokladnie tak jak napisaliscie, ulamany byl kawalek plastiku ktory powinien wciskac wlasciwy guzik, a swoja droga to nie spodziewalbym sie takiego badziewnego rozwiazania po niemcach.
Jak wskazowke dla tych co beda to robic w przyszlosci moge powiedziec, ze np u mnie nie dalem rady wyciagnac tej zaslpki z kawalkiem skaji, musialem odkrecic licznik razem z zaslepka i dopiero na stole udalo mi sie ja wydrzec:-) Jest tam tak taki zatrzask ktorego nie da sie odbezpieczyc nie wyciagajac wpierw calego licznika.

Gdy by ktos kiedys mial problemy z tym guzikiem, chetnie udziele kilku wskazowek;-)

Pozdro :bajer:



Awatar użytkownika
zpoe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: śr cze 06, 2007 11:00
Lokalizacja: Mysłowice - Silesia
Kontakt:

Post autor: zpoe » pn kwie 21, 2008 10:01

też się zdziwiłem że tak lipnie to jest rozwiązane...mocny docisk i pęka ten plastik


[img]http://img294.imageshack.us/img294/5923/21442947bnm0.jpg[/img] [img]http://img167.imageshack.us/img167/2686/2144294604if2.jpg[/img]

guliwergt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob maja 17, 2008 23:39
Lokalizacja: iceland

Post autor: guliwergt » ndz maja 18, 2008 01:02

witam niemogę skasować serwisu czy muszę wymienić płyn chłodzący bo olej wymieniłem



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 422 gości