centralny zamek - zamyka drzwi lecz nie otwiera

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

szyms
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt mar 23, 2007 00:28
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

centralny zamek - zamyka drzwi lecz nie otwiera

Post autor: szyms » wt wrz 25, 2007 20:21

Witam. mam problem z centralnym. gdy zamykam drzwi z pilota-załancza sie alarm i zamykaja sie drzwi. gdy próbuje otworzyć drzwi z pilota to nie chcą się otworzyć.
Wcześniej było wszystko ok. Myślałem ze to może wina pilota lecz na drugim pilocie jest to samo. Może ktoś sie spotkał z czymś podobnym i sobie poradził?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 25, 2007 21:05

jeśli otwieranie z kluczyka (lekkie przekrecenie o 45 stopni) działa, to uwalony jest alarm lub jego połaczenie z instalacją samochodu
Ostatnio zmieniony wt wrz 25, 2007 21:06 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.



szyms
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt mar 23, 2007 00:28
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: szyms » śr wrz 26, 2007 20:24

ale przy otwieraniu drzwi alarm sie włącza i zamykaja sie drzwi. przy probie otwarcia drzwi z pilota słychać tylko piknięcie i alarm sie wyłancza lecz zeby otworzyc drzwi to musze juz z klucza.
Wiec może jest jakiś łatwy sposób żeby to naprawić
Ostatnio zmieniony śr wrz 26, 2007 20:26 przez szyms, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » śr wrz 26, 2007 20:52

sprawdz kable idace z centralki alarmu laczace sie z kablem szarym i zielonym w dzwiach bo one sa odpowiedzalne za otwietranie i zamykanie dzwi, moze i mozesz zamykac z kluczyka ale moze wyskoczyl, poluzowal sie kabel kotry odpowiedzialny jest za zamykanie dzwi z pilota alarm sie zalancza ale nie ma przejscia sygnalu z centralki alarmu na kabel zamykajacy dzwi musisz przejzec kable u mnie tez tak bylo kable z centralki alarmu poporstu sie odlaczyl od kabla w dzwiach i wszystko sie otwieralo ale zamknac sie nie chial tylko migaly kierunki ze niby sie zalancza


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

PiterDamian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 12, 2007 22:13
Lokalizacja: Katowice

Podobny problem z centralnym zamkiem

Post autor: PiterDamian » śr lut 13, 2008 10:06

Witam.Pisze bo mam podobny problem z centralnym zamkiem w moim golfie III podlaczonym pod alarm,a mianowicie chodzi o to ,ze pompka centralnego zamka mi dziala (tzn.otwiera i zamyka drzwi -slychac ją) ale tylko przy manualnym tzn.recznym podnoszeniu i wciskaniu 'cypelka' !
odmiennie natomiast jest przy zamykaniu i otwieraniu drzwi z przycisku alarmu.
Gdy naciskam z pilota zamykanie slysze pompke i wszystkie drzwiczki sie ladnie zamykaja .gdy naciskam na pilocie otwieranie to oprocz zalaczenia alarmu nic wiecej sie nie dzieje -tzn . nie slysze pompki i zadne z drzwiczek sie nie otwiera !!
i jeszcze jedno jak patrze na ta kostke (11 pinowa) ktora idzie do pompki centralnego zamka to niektore z tych przewodzikow sa jakby poprzekrecane o 90 stopni -czy to tak ma byc ?

wyglada to mniej wiecej tak:

= || = = = ||
= = || || = =

Prosze o pomoc co dokladnie moglo nawalic...



Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn...

Post autor: czarna małpa » śr lut 13, 2008 10:19

Miałem podobny problem.Zamykał sie ale nieotwierał.Siłownik wymieniłem i jest ok/Pekła gumka,ta co jest na silowniku,moze sie jakas woda dostala,niewiem,wymienilem i jest ok.


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

PiterDamian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 12, 2007 22:13
Lokalizacja: Katowice

Post autor: PiterDamian » śr lut 13, 2008 10:26

czorny ,ale u mnie jest problem w tym,ze centralny mi dziala gdy otwieram go i zamykam na cypelkach albo z kluczyka wiec wydaje mi sie ze to nie bedzie silownik skoro tak dziala a tylko nie rusza przy otwieraniu z alarmu.A tak na marginesie to ktory silownik wymieniles ??



Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » śr lut 13, 2008 10:27

No, spotkałem juz podobna sytuację w golfiku ze świeżo podłączonym alarmem i też właściciel twierdził, że przedtem wszystko działało. Po sprawdzeniu okazało się, że sygnały sterujące zamkiem z centralki alarmu mają różną biegunowość czyli "+" i "-" zamiast dwóch plusów. I tak czasem jest, jak krasnoludki namieszają... :green_fuck:



PiterDamian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 12, 2007 22:13
Lokalizacja: Katowice

Post autor: PiterDamian » śr lut 13, 2008 10:41

w moim przypadku to rzeczywiscie chyba wina krasnoludkow.bo alarm i centralka dzialaly razem prawidlowo prawie 2 lata.potem nastapil problem w zalaniu i przepaleniu pompki ktora tez nie otwierala tylko zamykala.teraz wymienilem pompke na nowa z ktora mam podobny problem .czy to mozliwe ze cos w centralce alarmu mi sie wypielo ,podmienilo i to powoduje problem,albo co gorsza to wlasnie centralka od alarmu spalila mi tą stara pompke centralnego zamka.a moze to jakis przekaznik padl.w jakich kabelkach moge szukac przyczyny ??



Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn...

Post autor: czarna małpa » śr lut 13, 2008 10:45

Mi tez działało z kluczyka,ale nie z pilota...I tak ja wczesnie napisalem..Żaden koszt...


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Awatar użytkownika
Kunio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn sty 21, 2008 00:37
Lokalizacja: wawa

Post autor: Kunio » pt lut 15, 2008 15:27

panowie mam podobny problem, z kluczyka centralny sie zayka a z pilota nie chce. Zalacza sie tylko alarm. Z otwieraniem z kluczyka nie ma problemu. Co to moze byc?



PiterDamian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 12, 2007 22:13
Lokalizacja: Katowice

Golf III C.Z.

Post autor: PiterDamian » ndz lut 17, 2008 12:46

Witam.Rozebralem wczoraj z kumplem auto na czesci pierwsze i pisze zeby sie pochwalic do jakich wnioskow doszlismy odnosnie niesprawnej pompki centralnego.
Otoz po wyciagnieciu wszystkich kabelkow i po sprawdzeniu ich sprawnosci (na wszystkich jest impuls prawidlowy tzn, wszystko okablowanie jest prawidlowo dzialajace ,podlaczone prawidlowo - a mimo to pompka dalej nie chciala otwierac drzwi z alarmu(nie dostawala wogole od niego impulsu bo nie pracowala ) . Wniosek koncowy byl taki ze skoro centralny z kluczyka dziala(otwiera i zamyka) ,a z alarmu tylko zamyka (przy otwieraniu nie daje impulsu)
to musi to byc wina pompki ,a mianowicie zlego ustawienia na pinach.
Otoz dowiedzialem sie ze pompka ta to takie madre urzadzonko ze posiada osobne piny na otwieranie i zamykanie z kluczyka oraz osobne piny na otwieranie i zamykanie automatyczne ( z alarmu ). Wiec pozostaje mi przypasowanie kabelka otwierania automatycznego do odpowiedniego pinu na pompce C.Z. Nie chcialem tego robic metoda chybil trafil gdyz szybko moglybm ja schajcowac .
Stad gleboka prosba o schemacik do pompki o numerach : 1H0 962 257 G (12 pinowa) !!
I jeszcze jedno wczesniej mialem u siebie w golfiku III pompke (ktora sie niestety spalila) o numerze 1H0 962 257 (11 pinowa) i widocznie pin do otwierania byl umiejscowiony na niej w innym miejscu.tak wiec stad moja prosba o schemacik do tej 12 pinowej pompeczki abym byl pewien jak zamienic piny.
p.s. wydaje mi sie ze tu wystarczy tylko wymiana pinow-chyba nie bede musial kupowac 11 pinowej bo ta powinna podpasowac nie uwarzacie ?
i jeszcze jedno -czemu to G na koncu ,to jest nowsza jakas pompka i za co moze odpowiadac ten ostatni dodatkowy 12 pin ?

[ Dodano: 17 Lut 2008 11:56 ]
Obrazek

[ Dodano: 17 Lut 2008 11:58 ]
Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 256 gości