Tlumiki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Grzebaluch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:56
Lokalizacja: Dudidze Kolonia
Kontakt:

Tlumiki

Post autor: Grzebaluch » śr lut 13, 2008 00:07

Wyrzucilem w moim mk2 katalizator i chcial bym jeszcze wyciac srodkowy tlumik i nie wiem czy moge tak zrobi czy nie doprowadzi to do przegrzewania silnika lub do jakichs innych negatywnych skutkow ubocznych tego mojego czynu :grin: Dzieki za odp.


Autka to skarbonki ale jakie piekne jak ja je kocham!!!!

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » śr lut 13, 2008 00:16

Będzie miał lepszy wydech i głośniejszy


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

diver666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: pt sie 10, 2007 17:58

Post autor: diver666 » śr lut 13, 2008 00:16

Na pewno skutkiem ubocznym (albo efektem zamierzonym) wywalenia tłumika srodkowego bedzie to, że bedziesz głosniejszy :) Miałem tak przez tydzien, ale nie mogłem wytrzymać! Tak bylo głosno (120km/h na 4 biegu juz nie dało sie wysiedziec) no chyba ze masz dobre audio :)
Zainteresowanie przechodniów gwarantowane ;)



Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Re: Tlumiki

Post autor: JayT » śr lut 13, 2008 00:25

Grzebaluch pisze:Wyrzucilem w moim mk2 katalizator i chcial bym jeszcze wyciac srodkowy tlumik i nie wiem czy moge tak zrobi czy nie doprowadzi to do przegrzewania silnika lub do jakichs innych negatywnych skutkow ubocznych tego mojego czynu
Przede wszystkim będzie duuużo głośniej, poza tym dość szybko wypali się końcowy tłumik (to głównie przez brak katalizatora - u mnie po wycięciu kata dość szybko skończył się środkowy).


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

Awatar użytkownika
Brzechu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 22:49
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: Brzechu » śr lut 13, 2008 00:34

A co jak ja mam kata pustego w srodku?



Grzebaluch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:56
Lokalizacja: Dudidze Kolonia
Kontakt:

Re: Tlumiki

Post autor: Grzebaluch » śr lut 13, 2008 00:36

mi wlasnie sie srodkowy wypalil i nie chce kupowac nowego a przydal by sie jakis mocniejszy glosik. A jak bedzie za glosno to sie audio podglosi bo jest nawet niezle :green_fuck: a nakladki daja cos w zmianie brzmienia czy tylko fajnie wygladaja?? A jak bym chcial zeby jakos fajnie buczal to musze kupic jakas koncowke?? Bo nie wiem jaka jest roznica pomiedzy koncowka a nakladka :jezor:


Autka to skarbonki ale jakie piekne jak ja je kocham!!!!

Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Re: Tlumiki

Post autor: JayT » śr lut 13, 2008 08:07

Grzebaluch pisze: nakladki daja cos w zmianie brzmienia czy tylko fajnie wygladaja?? A jak bym chcial zeby jakos fajnie buczal to musze kupic jakas koncowke?? Bo nie wiem jaka jest roznica pomiedzy koncowka a nakladka :jezor:
Nakładki dają niewiele :-) końcówki nie wspawywałem, więc nie wiem :P ale na pewno najlepszym rozwiązaniem byłaby wymiana końcowego tłumika na taki z ładnym pomrukiem basowym :-)


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

Awatar użytkownika
artur14/
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 07:20
Lokalizacja: EKU
Kontakt:

Post autor: artur14/ » śr lut 13, 2008 09:52

pamiętaj że będziesz też wzbudzał zainteresowanie policji :grin: znam pare przypadków że poleciał dowodzik ! a po drugie takie przeróbki mogą też zabrać pare koników


VWOLF

Awatar użytkownika
cegla66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: śr lis 08, 2006 11:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: cegla66 » śr lut 13, 2008 11:03

jak juz to polecam kupic nowy srodkowy (kilkadziesiat zl) a jako koncowy dac jakis z kwasowki ew tansza opcja z nierdzewki z regulacja dzwieku (ok 300 zl a taki tlumiczek przezyje Ci golfera). Akurat w golfach jest tak ze tlumik srodkowy tlumi wiekszosc dziwekow wiec jak go wywalisz i dasz koncowy jakis przelot to gwarantuje Ci ze nie bedzie sie dalo jezdzic.ja tak mialem w 1.8 abs i jak przejezdzale obok samochodow to sie alarmy wlaczaly. A najgrosze bylo jak rano odpalalem furke pod blokiem i trzeba bylo przegazowac zeby na gaz zmienil-przez 1 miesiac polowa mieszkancow w oknach jak odpalalem:)


Zbieram na Passata B5 TDI.Kiedy zbiore nie wiadomo.Zainteresowanych sponsoringiem zapraszam na priv xD
OBNIŻENIU ZAWIECHA MÓWIE STANOWCZE NIE!

Grzebaluch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:56
Lokalizacja: Dudidze Kolonia
Kontakt:

Post autor: Grzebaluch » śr lut 13, 2008 21:25

Zabrac pare konikow???? myslelem ze moze mi pare wskoczyc :crazy: A na koniec przelotowke czyli ten tlumiczek z kwasowki??


Autka to skarbonki ale jakie piekne jak ja je kocham!!!!

Awatar użytkownika
artur14/
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 07:20
Lokalizacja: EKU
Kontakt:

Post autor: artur14/ » śr lut 13, 2008 23:12

oj kolego sam przelotowy wydech koni nie gwarantuje , poczytaj troche :hmm:


VWOLF

Awatar użytkownika
cegla66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: śr lis 08, 2006 11:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: cegla66 » czw lut 14, 2008 10:25

to fakt ze kilka kuni moze pójść w pole. Jeżeli dasz za duzy przelot w ktoryms miejscu to moze wystepowac zjawisko cofania spalin a co za tym idzie spalania stukowego


Zbieram na Passata B5 TDI.Kiedy zbiore nie wiadomo.Zainteresowanych sponsoringiem zapraszam na priv xD
OBNIŻENIU ZAWIECHA MÓWIE STANOWCZE NIE!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 235 gości