Benzyna w oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gośka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt lut 08, 2008 13:03
Lokalizacja: Łosice

Benzyna w oleju

Post autor: Gośka » pt lut 08, 2008 13:35

Witam serdecznie.Jestem nowym użytkownikiem forum, więc jeszcze nie bardzo wiem w którym dziale mam pisać. Jeśli to nie tu proszę o skierowanie mnie na właściwą stronę. Z góry dziękuję. Jestem posiadaczką (hehe jak to śmiesznie brzmi) Golfa MK3 z 1996 r. z LPG, silnik 1.6 AEE, od jakiegoś czasu zauważyłam,że przybywa mi oleju i nie jest to płyn chłodzący tylko benzyna. Nie znam się za bardzo na tym, ale blondynką też nie jestem. Szukam przyczyny. Byłam już u mechanika, który wymienił świece, przewody itd itp standardowy zestaw plus czujnik temperatury i oczywiście olej, podpieli pod kompa, niestety to nie pomogło. Zaprowadziłam samochód znowu do warsztatu- sprawdzili ciśnienie w cylindrach ( po 14 atmosfer) tym razem padło podejrzenie na sterownik.Spoko mam tylko nadzieje ,że to nie gra w zgaduj zgadula bo ileż można... Tak sobie myślę że może jeszcze coś w wtryskiwaczami nie tak albo jak jest na gazie to może jeżdzę i na gazie i na benzynie jednocześnie (czy to możliwe). Jeśli przyjdzie komuś coś do głowy proszę o radę. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » pt lut 08, 2008 13:42

Gośka, Mam ten sam silnik. Jeżeli chcesz zdiagnozować jakiekolwiek usterki w nim, to najlepiej do jakiegoś porządnego fachowca, bo ci wszyscy pseudo fachowcy biorą kasę i tylko rozkładają ręce, bo to dosyć kłopotliwy silnik w naprawach. Poza tym on raczej nie lubi gazu.

Skontaktuj się z kolegą Jacenty85, on ma sporą wiedzę i doświadczenie z tymi silnikami.
Ostatnio zmieniony pt lut 08, 2008 13:46 przez wolfzan, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Gośka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt lut 08, 2008 13:03
Lokalizacja: Łosice

Post autor: Gośka » pt lut 08, 2008 14:16

wolfzan, dzięki za radę będę ścigać (internetowo bo auto jeszcze w naprawie) kolegę Jacenty85



Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » pt lut 08, 2008 14:19

Gośka, Nie ma sprawy. W razie jakichkolwiek problemów pisz śmiało. Jeżeli będę w stanie, to na pewno pomogę. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Gośka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt lut 08, 2008 13:03
Lokalizacja: Łosice

Post autor: Gośka » sob lut 09, 2008 15:59

Wróciłam właśnie od mechanika , oj Panowie mechanicy oby takich było więcej-wymienili mi zastępczo sterownik (mam pojezdzic 200km i do nich wrócic na sprawdzenie czy jest ok ) nawet za zmiane oleju nie musialam płacić za sterownik oczywiscie tez nie bo to testowo, ale pewnie jak do nich wroce to dopiero mi rzuca kombosa kasowego za naprawe :chytry:



Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » sob lut 09, 2008 17:49

Gośka, Ahhh... Wy kobietki macie dobrze: piękny uśmiech i mechanik od razu wszystko praktycznie gratis robi :chytry:



Awatar użytkownika
Gośka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt lut 08, 2008 13:03
Lokalizacja: Łosice

Post autor: Gośka » sob lut 09, 2008 21:31

wolfzan, to nie prawda nie zawsze jest tak łatwo :) a zresztą odwrotnie pewnie tez to działa, dobry bajer nie jest zły ^^
ale co z tego bajeru-to nie ja bajeruje mechaników ale oni bajerują mnie z tą naprawą , zabawa w zgaduj zgadule trwa...nawet nie maja odwagi się przyznać, ze niewiedzą co jest z moim autkiem, fachowcy ehhh. A wogóle jak odbierałam od nich dzisiaj golfa sprawdziłam stan oleju i zobaczylam ze jest za duzo-"odsączyli" (czy oni wogóle ten olej wymieniali???) więc różnie z tym bajerem bywa, na samą mysl o mechanikach (oczywiscie nie wszyscy sa tacy-pozdrawiam szanownych forumowiczów) juz mi cisnienie skacze :)
Ostatnio zmieniony sob lut 09, 2008 22:05 przez Gośka, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » sob lut 09, 2008 21:33

Gośka pisze:dobry bajer nie jest zły ^^
:hehe: :hehe: :hehe:



greg

Post autor: greg » sob lut 09, 2008 22:11

Gośka, jedno pytanie - duże robisz odcinki? To znaczy czy np ni ejeździsz 2km - gasisz, za jakiś czas znowu 2km itd



Awatar użytkownika
Gośka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt lut 08, 2008 13:03
Lokalizacja: Łosice

Post autor: Gośka » sob lut 09, 2008 22:42

greg, teraz w zimę krótkie trasy (i być może to ma z tym zwiazek) kolega Jacenty zaproponował kilka rozwiazań problemu ale oczywiście jak masz inne pomysły to chetnie wysłucham


Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie dobro czyni...

greg

Post autor: greg » sob lut 09, 2008 22:52

ak masz inne pomysły to chetnie wysłucham
załóżmy ze silnik jest sprawny i benzyna nie wydostaje się z wtrysków z powodu awarii
Jeśli ma rację to można to w miarę szybko sprawdzić - sprawdzasz stan oleju - dajmy na to masz max. Jedziesz dłuższą trasę (minimum 100km za jednym razem) - jeśli w oleju jest benzyna to zostanie odparowana - czyli po przejechaniu poziom oleju może być taki jak teraz lub mniejszy - jeśli nie mam racji to poziom będzie wyższy. Jeśli będzie wyższy szukamy usterki - jak będzie niższy - przyczyna jest w jeździe na krótkich odcinkach (spłukiwanie nadmiaru paliwa ze ścianek cylindrów do oleju)



mancurek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob lut 09, 2008 23:46
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Post autor: mancurek » ndz lut 10, 2008 00:07

witam a wzioł ktos pod uwage uszczelke pod głowica jak wiadomo silniczki w tych autach lubią sie przypiec a uszczelka niestety tego nie wytrzymuje:) ( i tak lepiej jak uszczelka nisz głowica jak ma to miejsce w bmw z motorami diesla) :P



Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » ndz lut 10, 2008 00:12

mancurek, Ja niedawno wymieniałem uszczelkę i polecam oddać auto do dobrego i sprawdzonego mechanika, bo większość głową tylko kręci jak przyjdzie im coś zrobić :grrr:



greg

Post autor: greg » ndz lut 10, 2008 00:20

mancurek, a co ma uszczelka pod głowica do przybywajacego poziomu oleju o zapachy benzyny? rozumiem gdyby następowała zmiana zabarwienia oleju na kawę cappucino



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 203 gości