Demontaż zderzaków, progów etc. MK2 GTI

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Demontaż zderzaków, progów etc. MK2 GTI

Post autor: Rafit » śr sie 31, 2005 01:08

Witam chciałbym się dowiedzieć jak się zabrać za demontaż:

- przedniego zderzaka
- tylnego zderzaka
- platikowych progów
- platikowych nadkół

Od czego zacząć, gdzie szukać zaczepów, mocować etc. Z góry dzięki za pomoc :)



Awatar użytkownika
3ECI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob lut 12, 2005 13:18
Lokalizacja: Łódż
Kontakt:

Post autor: 3ECI » śr sie 31, 2005 02:55

przedni zderzak jest, podobnie jak tylny przykrecany na 4 sruby od spodu samochodu, to sa te sam sruby, ktore trzymaja belke, na ktorej jest poduszka pod silnikiem, po prostu tzrymania zderzaka wchodza w podluznice i tam sa skrecone z belka, nie wiem jak jest z tylnym ale obstawiam, ze podobnie choc problem moze byc wiekszy bo przeszkadzac moze zbiornik paliwa, nie wiem czy jest dostep z bagaznika, ale cos mnie sie nie wydaje.
Z progami nie wiem jak jest, bo patentow widzialem wiele, a na nadkola bym uwazal, bo bardzo czesto sie zdarza ze pod nimi po prostu nie ma blachy, jest to takie miejsce gdzie zbiera sie czesto bloto i woda, a powinny one byc przykrecone od srodka do blotnika na wkrety, jesli masz nadkola zalozone to pewnie wkrety sa pod nimi. POZDRAWIAM


GTI 16V 6300 Rpm.........................THE LIFE BEGINS

Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 1 6 D » śr sie 31, 2005 08:48

Progi z tego co się oriętuje są przyklejane. Nadkola montowane są na nity. Z przodu i z tyłu po każdej stronie odkręcasz po 2 śruby. Z przodu nie odkręcaj jak masz 3 śruby środkowej bo belka silnika poleci w dół.



Awatar użytkownika
zuko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 16:51
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: zuko » śr sie 31, 2005 09:53

Do tylnego zderzaka dobierzesz sie na kanale. Po obu stronach beda wneki gdzie znajdziesz sruby i mozna sciagnac zderzak z belka. A co do przodu, to mozna sciagnac sam zderzak, bez belki. Troche ciasno jest, ale da sie na kanale odkrecic. Sa tam takie srubki :)


[img]http://img241.imageshack.us/img241/9333/golfgstylein8.jpg[/img]

Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Post autor: Rafit » pt wrz 02, 2005 00:07

Ok dzięki za rady byłem na kanale i znalazłem śruby :). Na dniach się w to pobawie, a razie problemów jeszcze się odezwę. :)



Paluch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw mar 10, 2005 19:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Paluch » pt wrz 02, 2005 09:27

zuko pisze:Do tylnego zderzaka dobierzesz sie na kanale. Po obu stronach beda wneki gdzie znajdziesz sruby i mozna sciagnac zderzak z belka. A co do przodu, to mozna sciagnac sam zderzak, bez belki. Troche ciasno jest, ale da sie na kanale odkrecic. Sa tam takie srubki :)
Do tylniego zderzaka bez problemu mozna dobrac sie bez kanalu. Wystarczy polozyc sie pod auto. I faktycznie chyba najlepiej od razu cale belki od podlluznicy i potem sie bawic niez sciagac najpierw plastikowy zderzak a potem metalowa belke.

Pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 344 gości