zwężka w puszcze filtra powietrza w RP

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Dystans6 » śr lut 06, 2008 23:16

Dolacze sie do tematu ja zrobilem tak ze kupilem sportowa wkladke simota nebieska bawełniana wywalilem ta zwezke kupilem rurke aluminiowa taka harmonijkowa jak do piecykow gazowych wyprofilowalem kolanko do puszki filtra oporowadzilem pod zderzak obok zaczepu haka tam wyjolem taki plastik i łapie powietrze spod zderzaka dokladnie (wode równiez hehe na zime zdjolem to bo troche sie balem zeby nie ssal sniegu i wody ) powiem ze golf jakos glosny byl bo nie ma kata tylko rure zwykla i chyba glownie przez to jest glosniejszy no moze po tych modyfikacjach lekko sie zmienilo na taki rasowy glosik lekko no i w wyzszych obrotach jakby mial lepszego kopa na predkosci ale tak jakis specjalnych zmian nie odczulem jak 1KM przybyl to bym sie cieszyl tak powiem a zdjecia można obejrzec jak to zrobilem w moim temacie :http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=96046
Ostatnio zmieniony śr lut 06, 2008 23:20 przez Dystans6, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » czw lut 07, 2008 01:26

a ja jak wyjalem ta zwezke to auto wogole nie chcialo jechac(lpg i pb to samo) mulil sie strasznie i tylko buczal a nie jechal to samo bylo jak wlozylem stozek chociaz dziwne bo wczesniej 2 lata na stozku jezdzilem i nic nie bylo takiego


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
Rek1n82
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr lut 28, 2007 23:34
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Post autor: Rek1n82 » czw lut 07, 2008 23:16

ja powiem tak. przy ok 2k obr jest taka lekka zamula ale pozniej wydaje mi sie ze jakies zrywnejszy na wyzszych obr. nie wiem narazie zostawie tak ale po dzisiajszej jezdzie juz mnie zaczelo troche draznic ale kolezanka (fajna laseczka) powiedziala ze jest fajnie to narazie zostawie :bigok: a tak powaznie to jak bede mial czas to pomierze przyspieszenie bez i z..


[img]http://images47.fotosik.pl/671/0a8b08cabcb7436b.jpg[/img]
gg 1022231 tel 792286224

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw lut 07, 2008 23:31

Rek1n82, spalanie sobie zmierz :)
a co do laseczek to Ci powiem tak : " nie wierz nigdy kobieeeciee, dobra rade Ci daaaaam , nic gorszego na swiecie, lalaalal , nie przytrafia sie naaaaam....."


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Rek1n82
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr lut 28, 2007 23:34
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Post autor: Rek1n82 » pt lut 08, 2008 17:29

wlasnie wczoraj zatankowalem tak jak zwykle to bede mial okazje sprawdzic ile przejade.

[ Dodano: 08 Lut 2008 18:21 ]
a i jeszcze mam pytanko czy mozna jakos osiagnać ten sam efekt w 1.6 gażnik 72KM??


[img]http://images47.fotosik.pl/671/0a8b08cabcb7436b.jpg[/img]
gg 1022231 tel 792286224

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt lut 12, 2008 23:47

[youtube][/youtube]


no to ogladajcie, g.. widac, ale mniej wiecej słychac, co sie dzieje jak jest dziura w puszcze.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Rek1n82
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr lut 28, 2007 23:34
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Post autor: Rek1n82 » śr lut 13, 2008 22:49

A dzisiaj po wyjezdzieniu calego zbiornika gazu strwierdzilem ze pali tyle samo co ze zwężką wiec narazie na krotkie trasy zostaje bez, ale jak bede jechal gdzies dalej to wloze bo ostatnio bylem w zielonej gorze (ok 120 km) i jest zdecydowanie za glosno :/


[img]http://images47.fotosik.pl/671/0a8b08cabcb7436b.jpg[/img]
gg 1022231 tel 792286224

Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Dystans6 » czw lut 14, 2008 01:20

no to powiem ci tak ze z tego filmiku to u ciebi mi sie to bardziej podoba niz u mnie jakos takiego efektu nie ma fajnego chyba ze to zaglusza wydech troche ale sam nie wiem u ciebie to chodzi podobnie jak u mojego kumpla w civicu jak wyjelismy rezonator i wsadzilismy taka rure harmonijkowa u ciebie mi sie bardziej ten efekt podoba ciekawe czemu u mnie tak nie ma moze przez ta wkladke sportowa a ty masz zwykly filtr ??



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw lut 14, 2008 01:29

Dystans6 pisze:wkladke sportowa a ty masz zwykly filtr ?
tak, tłumik tez seria, lekko przepalony wiec buczy jak dociazone autko ,ale tu głownie było słychac silnik. Chetnie posłuchałbym jak to na zewnatrz brzmi podczas jazdy , chyba gdzies telefon rzuce w trawe przy drodze i przejade sie pare razy obok :P moze pare razy trafie ze zmiana biegu kolo telefonu, ewentualnie przeciagne kolo telefonu na niskim biegu, minusik moze byc taki ze jak mi ktos nie zapier.... telefonu to moze slabo bedzie slychac, a niczym innym nie mam mozliwosci nagrac :/

[ Dodano: Czw Lut 14, 2008 12:41 am ]
[youtube][/youtube]


drugi super filmik na ktorym nic nie widac :) troszke mokro bylo tego dnia i nie chcalem wariowac po wsi :D


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Dystans6 » czw lut 14, 2008 01:53

Nie no powiem szczerze ze ja to dla samego tego dzwiku bym to wyrzucil bo daje jak dla mnie super efekt glosowy u mnie wydaje mi sie ze jest troche gorzej ale tez nie jest zle jak moze bede mial kiedy czas to tez wrzuce jak u mnie sie to sprawuje .Chyba na 2- biegu zgrzyta ci synchronizator tak jak u mnie hehe albo mi sie wydawalo ale to widze ze wiekszosc rp-kow tak ma zastanawiam sie tylko jak dlugo mi sie skrzyna jeszcze nie posypie hehe :okej:



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw lut 14, 2008 02:03

Dystans6 pisze:Chyba na 2- biegu zgrzyta ci synchronizator tak jak u mnie hehe albo mi sie wydawalo ale to widze ze wiekszosc rp-kow tak ma zastanawiam sie tylko jak dlugo mi sie skrzyna jeszcze nie posypie hehe
w tym przypadku jeszcze nie synchronizator , jakies graty mialem na fotelu i halasowaly, ale jak juz naprawde chce przyszalec , powiedzmy tak zeby na II biegu jeszcze pisk był ( ruszenie bez pisków , tylko przy zmianie na II pisk ) to zdarza sie ze zgrzyta, TTTM :) czyli Ten Typ Tak Ma :D lepiej skrzynke kupic jak naprawiac , nie wiadomo na co sie trafi , wiec oszczedzac biegi :D
I tak jest lepiej jak w poprzednim roku , jak był zimny to zgrzytał na II ze az serce bolało, w tym roku jest lepiej :) Na pewno wpływ maja na to tegoroczne warunki zimowe , a wlasciwie ich brak :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Dave Old School
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pn cze 06, 2005 01:54
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Post autor: Dave Old School » czw lut 14, 2008 02:08

w moim bylym RP wymontowalem zwezke, golf bez gazu tylko na benzynie, 2 lata przejezdzil, spalanie takie samo, dynamika taka sama, efekty dzwiekowe swietne



Awatar użytkownika
Superbeasto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 19:42
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Kontakt:

Post autor: Superbeasto » wt cze 17, 2008 01:36

odświeżę temat, może komuś się przyda...

Wyciągnąłem u siebie zwężkę i wstawiłem rurkę o średnicy 5 cm, której wylot wypuściłem obok chłodnicy (między znaczkiem vw a halogenem w atrapie), a jako kolanko zastosowałem rurkę o właściwości harmoszki pochodzącą z peugeota 405, gdzie łączyła wlot powietrza z rurą idącą do filtra. O dziwo nic się nie stało, a raczej stało się na plus. Obroty przy wybiciu biegu, czasem falowały, spadły na około 1000, potem podbiły do 1700 i dopiero po tej wartości spadały normalnie, przejechałem 130km i tego nie zauważyłem. Następny plus, silnik przygasał kiedy był zimny, obroty potrafiły spaść czasem do 500, a najczęściej do 700, tak, że całe auto drżało, a teraz nic - zobacze jeszcze rano, jak to będzie... ciąg dalszy testów i zdjęć w miarę jak czas pozwoli.
Rek1n82 pisze:ja powiem tak. przy ok 2k obr jest taka lekka zamula ale pozniej wydaje mi sie ze jakies zrywnejszy na wyzszych obr
objaw podobny i umnie. Dlatego zostawiam graty, bo nigdy nie wiadomo kiedy trzeba bedzie wrócić do fabrycznego "setapa".

[ Dodano: 20 Cze 2008 21:46 ]
a tak to wygląda...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

[ Dodano: 21 Cze 2008 15:40 ]
Za 70pln przejechałem 210km. Licząc litra za 4,70pln, to daje 15litrów. Czyli spalanie w normie po wyjęciu zwężki z puszki. 7litrów na 100km, jak w mordę strzelił. Zobaczymy, jak będzie dalej...


viewtopic.php?f=87&t=291120 czego nie było w tym aucie... eh.

gailbraith

Post autor: gailbraith » pn cze 23, 2008 00:33

Podepnę się pod temat z jednym pytaniem. Chodzi mi o tą drugą rurę z tyłu filtra co doprowadza ciepłe powietrze. "Gaziarz" powiedział mi bym ją sobie wymontował bo lpg nie przepada za ciepłym powietrzem. Wymontować? A jak ją ściągnę to zaślepić otwór czy zostawić normalnie? Widzę, że do niego dolot jest zamykany lub otwierany tą klapką. Auto zapalam na benzynie i zawsze chwile chodzi na niej zanim na gaz przełączę. Po wymontowaniu tej tylnej rury i ewentualnym jej zaślepieniu coś się pogorszy?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 278 gości