"Montaż HID"

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rnav_piwi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: czw wrz 06, 2007 16:47
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: rnav_piwi » wt lut 05, 2008 21:42

hauer pisze:o kant doopy potłuć te "pseudo ksenony" ostatnio jechał za mną taki HID-owiec. Swieciło to gdzie się dało, oślepiał jak cholera.
Uogólniasz, jadący za Tobą kierowca mógł mieć:
a) nieprzezroczyste klosze które wzmagają oślepianie
b) źle ustawione światła
c) zestaw HID gorszej jakości (pełno takich tanich na allegro)



Awatar użytkownika
michas III
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 21:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michas III » wt lut 05, 2008 21:43

Kolega ma racje ze w niektorych specyficznych sytuacjach wygralby sprawe; wystarczyloby powiedziec ze go oslepilo twoje swiatlo itd... ,ale nie wazne nie bede sie wtracal. DENERWUJA mnie tylko ludze ktorzy mowia "czy kogos oslepiam nie interesuje mnie to w ogole " No w k... że je... jak tak mozna napisac Jak mnie cos mocno oslepia to dlugimi wale ile sie tylko da zyby ten czlowieczek zrozumial ze po przejechaniu np. 250km(nie mowie o dluzszych dystansach) po zmroku, drogami dwukierunkowymi moze to naprawde irytowac i oslepiac. Oczy sa juz w takim momencie bardzo wrazliwe. Ja tu nie chce sie sprzeczac moze te niektore X$En0nY w odpowiednich samochodzach zdaja egzamin i nie oslepiaja to wtedy GITARA ale jestem pewien ze wielu przypadkach oslepiaja tak jak zarowki 100/90W ktorymi jak ktos swieci to mam ochote wyjsc do niego... "...BO JA LEPIEJ WIDZE I TO JEST NAJWAZNIEJSZE..." to motto ludzi ktorych nie obchodzi ze oslepiaja innych, wazne jest to ze on dobrze widzi i nie obchodzi go to ze jadacy z naprzeciwka moze przez to nie zauwazyc pieszego, rowerzysty lub zlapac pobocze i uderzyc w drzewo. A co do postow wyzej to co jest zlego w unoszeniu sie?? jak kogos cos denerwuje to nie wyrzuci to z siebie to tak jaby ktos mi napisaal ze jezdzi najeb... i lubi flache walnac przed jazda to tez puściłbym wodze emocjom i go zmieszal z g... . Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt lut 05, 2008 21:46 przez michas III, łącznie zmieniany 1 raz.


koko dżambo i do przodu

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » wt lut 05, 2008 22:02

jesli ktos ma to wszystko zrobione z rozsadkiem to moze miec nawet atomowe zarowki a tych co oslepiaja karac i jeszcze raz karac


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adas01 » wt lut 05, 2008 23:23

vjarek, ależ nie zamierzam nikogo z góry niczym straszyć, ale bądź poinformowany, że taka sytuacja może się zdarzyć i nawet jeśli samo zdarzenie drogowe nie ma wiele wspólnego z takim czy innym osprzętem (nie homologowanym) to pamiętaj, że druga strona może je wykorzystać przeciwko Tobie (ubezpieczyciel też) - poczytaj sobie warunki ubezpieczeń i punkt dotyczący wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela w przypadku prowadzenia samochodu będącego niesprawnego technicznie/niespełniającego norm (a pod to można to podciągnąć, każdy dobrze wie, że ubezpieczalnie zrobią wszystko, żeby nie zapłacić).
vjarek pisze:stad jesteś śmieszny
a tu po raz drugi z rzędu powtarzasz z rzędu coś nie mającego nic wspólnego z argumentacją na temat - uprawiasz "politykę" (a właściwie demagogię) polegającą na tym, że zdyskredytowanie oponenta dyskredytuje jego poglądy.


michas III,
dziękuję. post emocjonalny, ale wyraził też dużo z moich uczuć w temacie.

DZIOBEK pisze:Skierowany był przeciw agresywnemu traktowaniu współforumowiczów którzy mają inne zdanie w pewnych tematach.
Nie można mieć klapek na oczach.
tak, jak w temacie stosowania palników się nie zgadzamy, tak w temacie sposobu prowadzenia dyskusji jak najbardziej :pub:
Ostatnio zmieniony wt lut 05, 2008 23:27 przez adas01, łącznie zmieniany 1 raz.


był mk3, jest prawie mk4

Awatar użytkownika
kwitecki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 18:01
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Post autor: kwitecki » śr lut 06, 2008 00:01

Jako ze posiadam u siebie tak izestaw HID to ja tez moze dorzuce swoje 3 grosze.

Po 1 gdy ktos decyduje sie na zalozenie takiego zestawu w aucie MUSI miec poprawnie ustawione lampy na zwyklych zarowkach.
Po 2 musi dobrac odpowiedni zestaw do posiadanych lamp np soczewki to H7 a odblysniki to H7R.
Po 3 mialem taki zestaw najpierw w oryginalnych lampach a teraz mam w soczewce i w obu przypadkach mam minimalnie nizej ustawione swiatla niz zostalo to zrobione na stacji diagnostycznej na zwyklych zarowkach by w jakims stopniu eliminowac mozliwosc oslepiania innych na drodze gdyz wiadomo ze xenon=wiecej swiatla. (najprosciej jest to zrobic np przed montarzem zaznaczajac sobie na scianie gdzie jest linia swiatlo/cien na zwyklych zarowkach a po montarzu ustawic lampy minimalnie nizej od tego miejsca zaznaczenia)
Po 4 wazna jest barwa jaka swieci taki zestaw. Polecam zestawy 4300K, 5000K, 6000K, wszystkie wyzsze to porazka chyba ze ktos chce sobie np wstawic taki zestaw w halogeny dla bajeru bo tylko do tego to sie nadaje.

Zakladalem te zestawy w roznych autach u znbajomych np, Golf 4, BMW E-36, Astra II, Seat Arosa, Mitsubishi Pajero, Scania (ciagnik siodlowy) i nikt nie mial z tym zadnych problemow.

Co do przegladu to przeszedlem go na stacji diagnostycznej bez problemu.

Moim zdaniem poprostu jak juz sie chce cos robic to trzeba to robic z glowa a nie na wariata bo wszyscy na tym ucierpia.

Ufffff to sie wyprodukowalem :D


Mój golfik:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=18947&postdays=0&postorder=asc&start=1140&sid=3125aafe34a6e4ea9a51c6a94b07628e

Awatar użytkownika
michas III
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 21:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michas III » śr lut 06, 2008 18:33

Oczywiście ze tak, Zdrowe Podejscie! Wydaje mi sie ze jest jeszcze w miare wazne zeby na stacji przed ustawieniem swiatel ( wysokosc swiatel miec ustawiona w okolicach 0) wtedy jest tez spora mozliwosc regulacji(obnizenia) Bo jezeli bedziemy mieli ustawiona np. 2 to przy komplecie pasazerów nie damy rady mocno obnizyc. Pozdrawiam


koko dżambo i do przodu

Awatar użytkownika
kwitecki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 18:01
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Post autor: kwitecki » śr lut 06, 2008 23:20

michas III pisze:wysokosc swiatel miec ustawiona w okolicach 0
no tak , diagnosta przed ustawieniem zawsze kaze ustawic pokretlo regulacji na 0 .


Mój golfik:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=18947&postdays=0&postorder=asc&start=1140&sid=3125aafe34a6e4ea9a51c6a94b07628e

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » czw lut 07, 2008 11:20

Więc panie KWITECKI jaki konkretnie zestaw typujesz do golfa IV !!aby miało ręce i nogi :chytry:



Awatar użytkownika
kwitecki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 18:01
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Post autor: kwitecki » czw lut 07, 2008 15:12

pszczyna pisze:jaki konkretnie zestaw typujesz do golfa IV

Jesli masz oryginalne lampy to moze byc np:
http://allegro.pl/item304603070_xenony_ ... 7_d2r.html
Sprzedawca i towar sprawdzony.

Jesli masz soczewki to moze byc:
http://allegro.pl/item306105808_hid_xen ... dawca.html

W oby przypadkach polecam barwe 6000K (ewentualnie 5000K, 4300K jesli sie trafi). Wyzsze temperatury mijaja sie z celem.
Ostatnio zmieniony czw lut 07, 2008 15:14 przez kwitecki, łącznie zmieniany 1 raz.


Mój golfik:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=18947&postdays=0&postorder=asc&start=1140&sid=3125aafe34a6e4ea9a51c6a94b07628e

Awatar użytkownika
DZIOBEK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 11, 2008 00:50
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Post autor: DZIOBEK » pt lut 08, 2008 11:54

adas01 se wzioł i se napisał (w przekonaniu, że ma rację):
DZIOBEK, z punktu widzenia marketingu piękny wywód.
A w jakim celu Marketing poza własnym przekonaniem – nie jestem producentem, przedstawicielem ani sprzedawcą, żadnej korporacji, więc nie rozumiem ??




potem strzelił gafę w przekonaniu (w przekonaniu, że ma rację):
błąd - bo żarówki halogenowe do kupienia w sklepie spełniają normy europejskiej homologacji drogowej. palniki ksenonowe z allegro - nie, nawet jeśli "na oko" rozrzut światła na ścianie wygląda podobnie
Otóż NIE.
Część, żarówek halogenowych typu H1, H4, H7 sprowadzanych na polski rynek (poza oczywiście Philips, Osram itd..) które sprowadzane są z Hongkongu, Ameryki Łac. i Azji nie posiada homologacji w EUROPIE.
Owszem cześć z nich powołuje się na jakieś tam normy i dyrektywy UE na swoich etykietach i te przeważnie są do nabycia w hipermarketach i małych sklepikach.
Jak będziesz w sklepie too sobie weź żarówkę typu „XENON-ZENON” i poczytaj co ona tam ma powypisywane.
Nie jest to jednak dowodem Homologacji europejskiej.

Z tym, żee akurat jeśli chodzi o te żarówki jest zupełna „wolna-amerykanka” ponieważ nikt tego nie sprawdza.
Osobiście miałem w Borze wsadzoną, żarówkę H4 typu LUMICO o mocy 75/100W (pewnie napiszesz, że takich nie ma , noo ja miałem) o niebieskiej poświacie.
Zostałem zatrzymany przez POLICJĘ i Misiek doczepił się do koloru i w tym temacie toczyła się nasza polemika.
On twierdził, że mam niebieskie światło a ja że too światło jest BIAŁE.
Po chwili rozmowy puścił mnie, a argumentem rozstrzygającym był fakt , że ja wskazałem na jego świtała w starym VW Pasacie twierdząc, żee on ma światła ŻÓŁTE a powinien mieć białe.
Oczywiście wsztko było „Ą” „E” i kulturka, żeby go nie wyprowadzić z równowagi.
Tak wiec kolego i Gliniarz dał się przekonać, że kolor oświetlenia jest pojęciem względmym – kwestia INTERPRETACJI.

O zawyżonej MOCY i HOMOLOGACJI – NIE BYŁO MOWY !!!




No i dalej adas01 się postarał, aaa żeby poważne wypaść to wyjechał nam z LUMENAMI (w przekonaniu, że ma rację).
H7 55W i 1550lumenów to norma dla żarówek H7, skąd wziąłeś informację o 35W? zarzucasz komuś wpadki i niekompetencje, a sam piszesz bzdury. to H3, czyli żarówka halogenowa stosowana w światłach przecimgłowych/halogenach dalekosiężnych ma 35W
Noo powiem Ci kolego kolejna GAFA.
Nie doczytałeś uważnie tego co ja napisałem:
Ja mam zestaw 55W czyli wzmocniony H7 – Bez R-ki, a w standardzie jest 35W – w domyśle zestaw XENONOWY – większość osób to zrozumiała (np. Pszczyna – bo pisał, że chciałby go zobaczyć), Ty natomiast piszesz mi o żarówkach żarnikowych twierdząc, że 35W ma jedynie H3.
Jedyne żarnikowe jakie ja znalazłem o mocy 35W to H8:
Nowa żarówka H8 35W 12V Philips, tania wysyłka!

Tak więc teraz już jak dziecku w przedszkolu.
Pisząc:
Ja mam zestaw 55W czyli wzmocniony H7 – Bez R-ki miałęm na myśli taki:
XENONY h7 55W KONTROLA ŻARÓWKI ! najmocniejsze!!
Można je wyrwać za ok. 550zł z montażem lub za 500zł - bez montażu (ale świecą naprawdę dobrze).

a pisząc:
a w standardzie jest 35W miałem na myśli taki:
XENONY H7 H1 KIT GWARANCJA XENON 299ZŁ !!




potem kilka zaczepek no i to:
niby jest dziura, ale jest i też gdzieś oddzielna regulacja stanowiąca, że źródło światła samochodowego emitujące powyżej 2000lm musi posiadać system samopoziomowania
Noo piszesz wszystkim, żeby opierali się na faktach i konkretnych aktach prawnych (regulacjach) a sam wypowiadasz się:
ale jest i też gdzieś oddzielna regulacja stanowiąca, że źródło światła samochodowego emitujące powyżej 2000lm musi posiadać system samopoziomowania
Ja akurat wiem o co konkretnie chodzi w tym zapisie o którym wspominasz.
Noo to dawaj konkretne akty i rozporządzenia – postaraj się trochę – wierzę w Ciebie.
Co do mich wypowiedzi nie wypowiadam się jeśli czegoś nie sprawdziłem. (w kwestii oślepiania wiele osób ma takie zdania – wszyscy kłamią ??)




Noo i zakończył tak:
a od siebie dodam, że w podobnym stopniu wkurzają mnie posiadacze przeszczepionych ksenonów w lampach odbłyśnikowych i soczewkowych. i jedni, i drudzy oślepiają. ten temat był przewałkowany na forum dwa pierdyliardy razy: lampy do ksenonów powinny świecić "szerzej", a nie skupiać całość światła na obszarze, na jakim świeciłaby żarówka h1, h4 czy h7
Noo powiem Cii SUPER PODEJŚCIE.
Proponuję świecić świeczką albo co najwyżej latarką, jak się troszkę cofniemy w czasie może DINOZAURY też wrócą – jak myślisz, uda się to ??

Powiem Cii kolego postępu technicznego nie da się zatrzymać.
Czołowi producenci wprowadzają nowinki techniczne – w tym przypadku oświetlenie XENONOWE, Chińczycy zaczynają je stukać i chwała im za to boo dzięki nim ceny oryginalnych zestawów zaczynają robić się przystępne.
A sądzę żee do 15 lat oświetlenie xenoenowe będzie standardem.
Ale nie podawaj się Don Kichot – cie.




noo a w kolejnym poście popisał się jeszcze tym:
nie zamierzam polemizować z nikim, kto jest przekonany, że ma zawsze rację. niemniej każdemu posiadaczowi xenonów - przeszczepów mogę obiecać, że w przypadku jakiejkolwiek stłuczki, nawet z mojej winy - zamierzam wykorzystać ten fakt i dowodzić, że powodem zdarzenia było nieprzepisowe oświetlenie drugiego auta. wygrywam w każdym sądzie, a wam ubezpieczalnia nawet grosza nie zwróci w przypadku stwierdzenia, że coś takiego miało miejsce
Dodał bym jeszcze „I ate his liver with a nice chianti and few fava beans” coo w Polskiej wersji brzmiało „zjadłem jego wątróbkę z niezłym chianti i odrobiną fasolki” (Hannibal Lecter).
Sądzę chłopie, żee masz jakiś problem ze sobą.
Zrobiłem zrzut ekranu z tej wypowiedzi a z takim dowodem to już różnie może bywać w sądzie skoro o nim zacząłeś.

I to by było na tyle co CI mam do powiedzenia adas01.
Na tym moja polemika z Tobą się kończy (NA DOBRE) i nie zamierzam odpowiadać, na żaden już z Twoich postów – Nie będę uskuteczniał pyskówki na forum tym bardziej, żee dla mnie to żadna satysfakcja a współforumowiczom too raczej w niczym nie pomoże.




@ kwitecki
To jest jedna z bardziej wyważonych i rozsądnych opinii jaką czytałem w ostatnim czasie, podpisuję się pod tym.




@ Pszczyna
Ja mam zestaw z linka który wkleiłem powyżej.
Jak pisałem jest to zestaw 55W poboru mocy (tyle samo co standardowa H7) a sama żarówka ma 50W z tym, że ciepłota tej żarówki jest nieporównywalnie niższa od halogenu.
Świeci naprawdę dobrze nie wiem czy byłeś na ostatnim spocie VW_Śląsk 3 – luty pod Realem tam koledzy z klubu go oglądali.

Polecam ci każdy zestaw także 35W tego użytkownika z forum np. taki:
XENONY H7 H1 H3 H7R H11 XENON BEZ ZAKŁÓCEŃ.
Poza zestawem za 290 zł ponieważ sprzedawca uczciwie mi powiedział, że ani ogniskowanie ani jakośś-trwałość tego zestawu nie jest już taka jak tych droższych.
Ale generalnie obojętne co byś wsadził, do standardu już raczej nie wrócisz.
Oficjalna strona tego sprzedawcy:
www.xenons.pl
Gdybyś chciał zboczyć jak to świeci pisz na GG na pewno się gdzieś zgadamy.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH.
Ostatnio zmieniony pt lut 08, 2008 12:52 przez DZIOBEK, łącznie zmieniany 5 razy.


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images33.fotosik.pl/109/ddcba052b41b93c0.jpg[/img][/url]
[i][color=blue][size=84]Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.[/size][/color][/i]

Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adas01 » sob lut 09, 2008 15:37

adas01 se wzioł i se napisał (w przekonaniu, że ma rację):
DZIOBEK pisze:potem strzelił gafę w przekonaniu (w przekonaniu, że ma rację):
No i dalej adas01 się postarał, aaa żeby poważne wypaść to wyjechał nam z LUMENAMI (w przekonaniu, że ma rację).
potem kilka zaczepek no i to:
DZIOBEK pisze:Noo i zakończył tak:
kolejne ileś razy to samo. boli, że ktoś ma inny pogląd. i w sposób mało elegancki dajesz upust swojej złości (ingerencja w sekwencję {quote}). ale to świadczy tylko o Tobie, baw się dobrze i upajaj dalej swoim pomysłem.
DZIOBEK pisze:Tak więc teraz już jak dziecku w przedszkolu.
DZIOBEK pisze:Ale nie podawaj się Don Kichot – cie.
DZIOBEK pisze:Sądzę chłopie, żee masz jakiś problem ze sobą.
tak, to na pewno są argumenty na temat
DZIOBEK pisze:Na tym moja polemika z Tobą się kończy (NA DOBRE) i nie zamierzam odpowiadać, na żaden już z Twoich postów – Nie będę uskuteczniał pyskówki na forum tym bardziej, żee dla mnie to żadna satysfakcja a współforumowiczom too raczej w niczym nie pomoże.
Gratuluję obranej metody a'la PiS: do tematu odnosisz się częściowo, a pomiędzy wierszami wrzucasz ileś zdań będących atakiem bezpośrednio na mnie, po czym kończysz elaborat wmawiając wszystkim, że to była polemika, a pyskówkę to (w domyśle ) uprawiam ja.



ale, żeby nie zachować się jak Ty, odpowiadam na kolejne pytania i zarzuty:
DZIOBEK pisze:Noo to dawaj konkretne akty i rozporządzenia – postaraj się trochę – wierzę w Ciebie
wykładnia prawna regulacji 48 EKG/ONZ: http://www.aniolek.bastylia.com/voyager ... .01.08.PDF
DZIOBEK pisze:Z tym, żee akurat jeśli chodzi o te żarówki jest zupełna „wolna-amerykanka” ponieważ nikt tego nie sprawdza
DZIOBEK pisze:O zawyżonej MOCY i HOMOLOGACJI – NIE BYŁO MOWY !!!
nie odpowiadam za niedoinformowanie policjantów, a że nie było o tym mowy to nie powód do stwierdzenia, że wszystko jest OK
DZIOBEK pisze:w kwestii oślepiania wiele osób ma takie zdania – wszyscy kłamią ??
"wiele osób" nie równa się "wszyscy"
poza tym co z tego, że wiele osób ma takie zdanie?
wiele osób na świecie neguje istnienie Holocaustu
tysiące emerytów wierzy, że Rydzyk jest dobrym człowiekiem
...
ale to i tak nie oznacza, że tak jest
DZIOBEK pisze:Proponuję świecić świeczką albo co najwyżej latarką, jak się troszkę cofniemy w czasie może DINOZAURY też wrócą – jak myślisz, uda się to
trzymając się wykładni prawnej to ani świeczka, ani latarka nie są homologowanymi źródłami światła w reflektorach samochodowych. a "dinozaury" to trochę nietrafiona figura retoryczna - bo nikt nie namawiał do nieużywania reflektorów


był mk3, jest prawie mk4

Awatar użytkownika
kustro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 23:35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kustro » sob lut 16, 2008 17:38

Witam,ja posiadam w swoim mk4 rowniez zestaw HID ,tyle ze wymieniłem sobie na lampy soczewkowe.Ogolnie mowiac ladnie swieci wszystko ,tyle ze zakup lamp soczewkowych mysle ze nie jest konieczny,ja kupilem bo poprostu chcialem soczewkowe,ale potem pomyslalem ,kto bedzie z tego strzelał.Po zalozeniu ustwilem w stacji kontroli swiatla idealnie i nic nie oslepia ani nic,oslepiaja ci co nie ustawiaja doklanie swiatel.No a kumpel ma tez HiD tyle ze w seryjnych lampach refleksyjnych i tez super sprawa.

ps;
chce zalozyc spryskiwacze mam dysze zaslepki itd,i niewiem bo golfy co maja fabrycznie spryskiwacze widzialem ze maja dwie pompki,czy ja moge te swoje dysze jakos podlaczyc pod te od szyb?? macie wogule jakies patenty na montaz spryskiwaczy??
dzięki pozdrawiam



Awatar użytkownika
DZIOBEK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 11, 2008 00:50
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Post autor: DZIOBEK » ndz lut 17, 2008 13:18

kustro pisze:Witam,ja posiadam w swoim mk4 rowniez zestaw HID ,tyle ze wymieniłem sobie na lampy soczewkowe.Ogolnie mowiac ladnie swieci wszystko ,tyle ze zakup lamp soczewkowych mysle ze nie jest konieczny,ja kupilem bo poprostu chcialem soczewkowe,ale potem pomyslalem ,kto bedzie z tego strzelał.Po zalozeniu ustwilem w stacji kontroli swiatla idealnie i nic nie oslepia ani nic,oslepiaja ci co nie ustawiaja doklanie swiatel.No a kumpel ma tez HiD tyle ze w seryjnych lampach refleksyjnych i tez super sprawa........
Zgadza się kolego montaż soczewek jest bardziej DESIGN-nerskim działaniem które niewątpliwie poprawia wygląd auta i dodaje mu bardziej drapieżnego charakteru.
Akurat soczewki w golfie mi się podobają choć są auta np. LEON mojego kolegi w którym założenie soczewki psuje wygląd (w/g mnie) ale pewnie są tacy którzy będą twierdzić inaczej - sprawa gustu. Ja do Leona np. soczewek bym nie montował boo tam są bardzo cieniutkie reflektory - takie paski i po wsadzeniu zwykłego XENONU zarąbiście to wygląda.

Ale do tematu wróćmy, jak napisałeś soczewki w golfie fajna sprawa, ale nie konieczna niewątpliwie, może jak nazbieram kasy i ja się skuszę póki coo ciszę się XENONEM w LAMPIE.


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images33.fotosik.pl/109/ddcba052b41b93c0.jpg[/img][/url]
[i][color=blue][size=84]Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.[/size][/color][/i]

kiwu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw lut 24, 2005 11:13
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: kiwu » ndz lut 17, 2008 16:43

Prawda jest taka ze kazdy policeman patrzac na swiatelka moze zabrac dowód, bo każda lampeczka ma wybite oznaczenie do jakiego rodzaju światla zostala przystosowana. Proponuje przejechać się z hidami do niemiec tam polizei'e szybko sprowadzają właściciela na ziemie. U nas jest polskie podejście do sprawy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 356 gości