pompa paliwa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jeycoob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn lis 06, 2006 18:07
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

pompa paliwa

Post autor: jeycoob » czw lut 07, 2008 18:56

witam mam taki problem pompa paliwa w golfie 3 nie podaje benzyny wiec ja wymontowalem sprawdzilem w domu chodzi i podaje benzyne wiec ponownie zamontowalem nie wkladajac do zbiornika tylko podlaczajac przewody w celu sprawdzenia czy przewody prowadzace do pompy (elektryczne) sa w poozadku ale okazuje sie ze pompa pracuje przewody gumowe od benzyny nie sa zapchane wiec mam pytanie czy istnieje mozliwosc taka ze pompa juz sie zuzyla i podaje za male cisnienie ??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lut 07, 2008 19:55

pewność możesz mieć tylko podłączając ją do manometru, ale tak orientacyjnie nawet przytykając palcem byś sprawdził. Skąd masz wiedzę o tym, że nie podaje paliwa. A wtryskiwacz tryska?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

jeycoob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn lis 06, 2006 18:07
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

pompa paliwa

Post autor: jeycoob » czw lut 07, 2008 20:00

ok opisze poprostu zdjolem przewod pod maska podajacy paliwo i krecilem rozrusznikiem paliwo nie lecialo !! wziolem pompe do piwnicy nalalem benzyny do miski podlaczylem do akumulatora i tryskala ta duza biala rurka po zatkaniu jej ta prawidlowa wiec zamontowalem ja spowrotem podlaczajac tylko przewody elektryczne i znow krece rozrusznikiem (w celu sprawdzenia czy przewody elektryczne sa ok) i sa ok z tad moje podejzenie ze moze byc pompa zuzyta i dawac za slabe cisnienie

[ Dodano: 07 Lut 2008 19:03 ]
poprostu pompa podaje benzyne normalnie ale po zalozeniu przeodow gumowych juz nie



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lut 07, 2008 20:23

Po drodze jest tylko filtr paliwa i jego najpierw wymień, nic więcej nie stoi benzynie po drodze do komory silnika na przeszkodzie.
I precyzuj temat - jaki silnik, wielwtryski mają większ ciśnienie pompy, ponad 3 atmosfery, palcem ciężej utrzymać by było.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

jeycoob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn lis 06, 2006 18:07
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

pompa

Post autor: jeycoob » czw lut 07, 2008 20:43

ale niestety nie widze pod maska filtra paliwa



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lut 07, 2008 20:54

znajdziesz go pod podłogą, mniej więce pod kanapą z prawej strony.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

vpil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 21:55
Lokalizacja: Katowice
Auto: Golf 7
Silnik: Czca

Post autor: vpil » pt lut 08, 2008 16:21

Witam.

Moim zdaniem pompa jest już do wymiany. Miałem podobnie jak Ty, gdy ją wymontowałem to chodziła po ponownym zamontowaniu pochodziła jeszcze trochę i auto staneło mi w nocy w szczerym polu 450km do domu :-( Dobrze że kumpel jechał drugim autem to mnie scholował do najbliższej miejscowości. Ramo kupiłem nową w sklepie i było OK.
W domu rozebrałem tą starą pompę i prawie nie było już szczotek.
Tak że jeżeli wykluczasz elektrykę to wymieniaj pompę i nie ryzykuj, bo może Cię spotkać taka przygoda jak mnie.
Pompę kupiłem noname jakieś chiny za 150zł (brałem co było) ale narazie wszystko gra, a przejechałem już na niej 5tyś km.

Pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 484 gości