Duzo za duze spalanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

krzysiex1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 06, 2008 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Duzo za duze spalanie

Post autor: krzysiex1234 » śr lut 06, 2008 20:55

Witam serdecznie na forum.

Problem w moim aucie jest ze spalaniem, w miescie pali 11-11,5 l/100 (co ciekawe niezaleznie od stylu jazdy), natomiast na trasie 7,5-8l (90 km/h). Silnik 1,4 60km.

Samochod byl u 3 mechanikowe podlaczany pod komputer, wymieniane swiece, kable wys.napiecia, filtry i ciagle bez zmian. Nikt mi nie potrafi pomoc co to jest.

Bardzo prosze o podpowiedz co to kmoze byc, oraz za namiary na jakiegos dobrego specjaliste w Warszawie i okolicach.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » śr lut 06, 2008 22:33

trzeba pod vag-iem sprawdzic w "bloki pomiarowe" temp ...byc moze ze uszkodzony jest czujnik temp.dla silnika i jedzie na ssaniu
sprawdzic trzeba sonde lambda voltomierzem a potem na oscyloskopie czas grzania reakcja itp
przy okazji wyjasni sie czy masz sprawny termostat on tez ma duuuuuzo do gadania w tej sprawie
pozdrawiam



Awatar użytkownika
karolekw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pn paź 16, 2006 15:23
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: karolekw » śr lut 06, 2008 23:10

a pali Ci ladnie na wszystkie gary, normalnie smiga?? czy cos jest nie tak z motorem przy okazji??

[ Dodano: 06 Lut 2008 22:12 ]
w sumie taki motor znajdziesz za grosze na szrotach, wiec warto sprobowac, albo zmienic komputer, moze niby nie widac, ale mapy w komp sa uszkodzone :chytry:



krzysiex1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 06, 2008 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krzysiex1234 » śr lut 06, 2008 23:51

Jezeli chodzi o temp. to jedyne co moge powiedziec to ze wskazuwka bez problemu dochodzi do 90 stopni.

Lambde mialem sprawdzana na komputerze (takie wykresiki) czy to o to chodzi?

Mialem tez takie badanie ze stroboskopem robione. Mechanik mowil wlasnie ze moze nie chodzi na wszystkie gary, ale to by bylo slychac i czuc. Ja nic w jezdzie nie czuje, wredcz przeciwnie, samochod ten mnie zaskoczyl ze przy tak malej mocuy jest calkiem zrywny.

CZy w takim razie mozecie polecic jakiegos czlowieka w Wawie i okolicach ktory mi pomoze? Z gory dziekuje.



suselu7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn sie 27, 2007 21:13
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: suselu7 » czw lut 07, 2008 22:53

A może niedawno auto kupiłeś, a poprzedni właściciel grzebał w nim coś, żeby podnieść moc... Piszesz że jest całkiem zrywny a wszyscy nażekają że 1.4 to muły okropne...
Może podjedź na hamownię i sprawdz ile faktycznie koników drzemie w twoim autku:)
pozdrawiam


Dzięki za pomoc <beer>

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pt lut 08, 2008 10:54

resik kompa był?


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post autor: upel » pt lut 08, 2008 14:03

Być może takie spalanie masz.... ja mam też 1.4 ABD, o ile Twój to też ABD i też 60KM i zrywny jest nawet jak na tą pojemność i ładnie śmiga, ale spalanie powiem Ci latem elegancko 5,5 litra na trasie wychodzi... zimą teraz mam podobnie jak Ty, tym bardziej jak jeżdżę na krótkich odcinkach po mieście 5km... zanim Ci się silnik nagrzeje to prawie musisz stanąć i zgasić go na kilka godzin...

Podstawą jest tu sprawdzić czujnik temperatury i termostat, ale mówisz, ze ładnie Ci się grzeje, no i potem jeszcze sonda lambda, ale jak jest oki to za dużo pewnie nie zrobisz... zobaczysz co będzie latem i jak to wygląda... Zima to zima i musi spalić więcej...


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » śr lut 13, 2008 17:15

czy ja napisałem ze masz sprawdzać temp na desce rozdzielczej czy vag-iem sprawdzic tem na czujniku dla silnika???
czy ja niewyraźnie piszę?
no i co masz na tym wykresie jak zachowuje sie sonda ?łapie zakres minusowy?



krzysiex1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 06, 2008 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krzysiex1234 » śr lut 20, 2008 20:26

Nie wiem czy lapie zakres minusowy, bylo to ok.2 miesiace temu, mechanik pokazywal mi jakis wykresik i tlumaczyl ze jest jak najbardziej prawidlowy.

Ponawiam pytanie o specjaliste w tej dziedzinie w warszawie?

[ Dodano: 25 Lut 2008 00:55 ]
Z tego co wiem to ssaanie odlacza sie przy ok 900 obrotow na minuete, wuiec jezeli ja na zimnym silniku mam 1100 obrotow a na cieplym ponizej 900 to moge miec czujnik temp rozwalony? A nawet jezeli to czy jest mozliwosc ze bedzie jezdzil na ssaniu gdy na biegu jalowym jest ponizej 900?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 439 gości