Niedogrzany silnik...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post autor: upel » pn lut 04, 2008 21:46

No i już po wymianie :bigok: , powiem, że troszkę się namęczyłem, ale się udało :pub:

No wiec tak.... stary termostat miał temperaturę 87 stopni i było napisane Made in Germany i nic więcej to nawet nie wiem co to za firma, ale żaden oryginał na pewno....

Powiem, że dało to coś, miałem na 70 stopni non stop, a teraz mam wskazówkę jakoś tak 80-82 stopnie to może też być przekłamanie wskaźnika, a zresztą termostat mam na 84 stopnie... czyli praktycznie nie realne jest żeby była wskazówka w pionie :bajer: jeśli chodzi o szybkość nagrzewania to chyba to samo, ale na starym wskazówka stawała na 70 a na tym jak coś to 80. Jutro mogę więcej coś napisać, bo będzie akurat zimny silnik po nocy i będę jechał do pracy to się okaże :grin: Stary termostat widocznie za wcześniej się trochę otwierał i dlatego tak...

Także kruq możesz powoli próbować myślę, tylko faktycznie WAHLER i chyba nic innego... jeszcze jutro na priv rano damo Ci znać jak dojadę do pracy, jak to wygląda :), bo dziś mało czasu i zresztą silnik był dogrzany, bo do wentylatora czekałem :)


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

kruq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr sty 30, 2008 01:18
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kruq » wt lut 05, 2008 01:53

dzieki za info :pub:


[url=http://imageshack.us][img]http://img88.imageshack.us/img88/5987/new1wj9zr7.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
Novik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr lis 15, 2006 14:14
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Novik » wt lut 05, 2008 10:57

Panowie proponuję wymienić korek od zbiornika wyrównawczego (tylko na oryginał może być używany, bo zamienniki nie są dobre, to też sprawwdziłem) i wszystko wróci do normy :) sprawdziłem to bo też tam miałem. Tzn. wszówka temperatury będzie na ok 90'C i będzie włączał wentylator chłodnicy ;)



kruq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr sty 30, 2008 01:18
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kruq » wt lut 05, 2008 19:46

tylko ze mi went chodzi dobrze (jak sie nagrzeje w korkach do 92) a podczas jazdy ledwo 70 ma wiec co z tym korek ma wspolnego ..


[url=http://imageshack.us][img]http://img88.imageshack.us/img88/5987/new1wj9zr7.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
Novik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr lis 15, 2006 14:14
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Novik » wt lut 05, 2008 20:44

U mnie był taki przypadek, że korek zawinił i temperatura na wskaźniku ledwo do 80'C dochodziła, a po wymianie korka wszystko wróciło do normy. Poprostu zaworek który był w korku był uszkodzony.



Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post autor: upel » wt lut 05, 2008 23:29

Nie wiem co ma korek od tego zbiorniczka, ale coś może ma....

Mi trzyma teraz na 82 stopnie, także 70 już nie jest... zrobiłem dziś z 50 km i jest 82 stopnie w korkach idzie w górę i opada znowu później do 82, czyli chyba tak, źle nie jest z uwagi na to, że termostat u mnie jest na 84 stopnie....

Nie wiem kruq co mam Ci polecić, ja miałem stary termostat, to mógł nie trzymać a Ty masz nowy niby, a czy po wymianie na WAHLER coś to da czy nie to już nie wiem...

A duży Ci teraz samochód pali tak w mieście załóżmy non stop i czy to długie czy krótkie trasy robisz??


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

kruq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr sty 30, 2008 01:18
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kruq » śr lut 06, 2008 00:45

no mam wahlera , jutro wymienie to sie zobaczy ... jak sprawdzalem na sucho to pozenij sie otwieral niz tamte .. zobaczymy jutro ...


[url=http://imageshack.us][img]http://img88.imageshack.us/img88/5987/new1wj9zr7.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
DariusN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw paź 26, 2006 10:37
Lokalizacja: Golczewo

Post autor: DariusN » wt lut 26, 2008 21:20

no mam podobny problem i chla ogromne ilosci paliwa, chce kupić termostat wahler -a i albo jestem ślepy albo na alledrogo go nie ma (mam golfa 1,4 ABD) a w sklepach to porażka gdzie bym nie pytał nigdy nie słyszeli o takim termostaciwe i prubuja mi wcisnąć Vernet-a. Czy to jedna i ta sama firma????????????



msolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 06, 2007 13:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: msolek » wt lut 26, 2008 22:02

witam.
niestety mam ten sam problem.
mam golfa III 1,6 i nie ważne ile przejade temp średnio 75st :grrr:
po wczesniejszych postach widze ze termaostat Wahlera bedzie najlepszym rozwiazaniem.
Niewiecie moze czy gdzies w necie mozna to zakupic bo na allegro widze ze juz nie ma..
Z gory dzieki
Pozdroo :pub: :pub: :pub:



Awatar użytkownika
DariusN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw paź 26, 2006 10:37
Lokalizacja: Golczewo

Post autor: DariusN » czw kwie 03, 2008 14:41

Witam, wczoraj dopiero udało mi sie zdobyć wahlera i wymieniłem, i tu ciekawostka w zeszłym roku wymieniałem i na opakowaniu pisze Vernet a był wahler, pies wie o co chodzi w każdym razie wymieniłem i grzeje się najpierw górny a po osiągnięciu 80 stopni dolny wąż. I teraz tylko czekam na sprawdzenie ile cudo pali po zmianie. Teraz jeszcze filtry olej (już czekają) i ...... chyba go sprzedam.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » pt kwie 04, 2008 13:38

upel pisze:Nie wiem co ma korek od tego zbiorniczka, ale coś może ma....

Mi trzyma teraz na 82 stopnie, także 70 już nie jest... zrobiłem dziś z 50 km i jest 82 stopnie w korkach idzie w górę i opada znowu później do 82, czyli chyba tak, źle nie jest z uwagi na to, że termostat u mnie jest na 84 stopnie....

Nie wiem kruq co mam Ci polecić, ja miałem stary termostat, to mógł nie trzymać a Ty masz nowy niby, a czy po wymianie na WAHLER coś to da czy nie to już nie wiem...

A duży Ci teraz samochód pali tak w mieście załóżmy non stop i czy to długie czy krótkie trasy robisz??
skad bierzesz tak dokładnie te stopnie - mierzysz termometrem ? bo w dobie podróbek różnych czujników mało który jest wyskalowany zgodnie z tym co jest na wskaźniku ... więc tym się nie sugeruj aż tak bo przesunięcei może wynosić np 10 stopni ...
bardziej weź sobie ten swój poziom "normalny" i sprawdź jak szybko totalnie zimny silnik się nagrzewa do tej wartości jeśli w 5-10 minut to jest OK
pozatym zagrzej auto tak żeby włączył się wiatrak i to będzie prawdopodobnie ok 100 stopni

[ Dodano: Pią Kwi 04, 2008 13:47 ]
msolek pisze:witam.
niestety mam ten sam problem.
mam golfa III 1,6 i nie ważne ile przejade temp średnio 75st :grrr:
po wczesniejszych postach widze ze termaostat Wahlera bedzie najlepszym rozwiazaniem.
Niewiecie moze czy gdzies w necie mozna to zakupic bo na allegro widze ze juz nie ma..
Z gory dzieki
Pozdroo :pub: :pub: :pub:
nie sugeruj sie stopniami - one zaleza od kalibracji czujnika, ktora dla podrobek jest marna ... sprawdz czy do tej temp autko nagrzewa sie szybko (5-10 minut) - sprawdz weze (przelaczanie obwodow), sprawdz czy przy szybkiej jezdize nie spada i tyle ...
Ostatnio zmieniony pt kwie 04, 2008 13:43 przez ppoll27, łącznie zmieniany 1 raz.


TDPower

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 503 gości