VAG na Max232

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

VAG na Max232

Post autor: Slawo80 » pn sie 29, 2005 03:58

Hejka ;)
Mam pytanko odnosnie kabelka do Vaga (na max232) wiem ze byly dwie wersje - jedna z trzema kablami wyjsciowymi (linia K i L na jednym kablu) i druga z czterema kablami wyjsciowymi ( linia K i L na osobnych kablach). Ja mam zroniona ta pierwsza i moje pytanko jest nastepujace - pod ktory pin w zlaczu diagnostycznym podpinac sie kablem K+L bo w zlaczu linie K i L sa na osobnych pinach.

Pozdrowka:

Sławek.
Ostatnio zmieniony pt sie 03, 2007 18:44 przez Slawo80, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
PitrekT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sty 11, 2005 20:31
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kabel na max232 do vaga

Post autor: PitrekT » pn sie 29, 2005 16:56

Slawo80 pisze:Hejka ;)
Mam pytanko odnosnie kabelka do Vaga (na max232) wiem ze byly dwie wersje - jedna z trzema kablami wyjsciowymi (linia K i L na jednym kablu) i druga z czterema kablami wyjsciowymi ( linia K i L na osobnych kablach). Ja mam zroniona ta pierwsza i moje pytanko jest nastepujace - pod ktory pin w zlaczu diagnostycznym podpinac sie kablem K+L bo w zlaczu linie K i L sa na osobnych pinach.

Pozdrowka:

Sławek.
Przyznam się, że nie widziałem jeszcze intefejsu OBD na Maxie z 4 kablami.Te które znam mają trzy tj :linia K,+12V, masa.Jak masz taki schemat Maxa z 4-mi przewodami to możesz podesłać na priv.
Odnośnie podłączenia interfejsu do złącza OBD to pokazuje rysunek poniżej.
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » pn sie 29, 2005 17:49

chyba niepotrzebnie zamieszanie robilem ;)
Po przeczytaniu Twojego postu przypomnialem sobie ze kiedys mialem tez schemat kabla do centralek gazowych i to wlasnie bedzie chyba to z 4 przewodami ;)
No i znalazlem instrukce do podlaczania vaga ;) podlaczaja tylko linie K ;)
Pliczek z plytka i instrukca w zalacznikach ;)

Pozdro:

Sławek.

[ Dodano: Sro Sie 31, 2005 08:26 ]
A jesnak dobrze pamietalem ;)
Jest plytka z czterema kabelkami ;) i w dodatku na optoelementach ;) bez maxa. I mozna byc spokojnym ze ewentyalne zwarcie po stronie samochodu nie uszkodzi PCta.
Schemacik plytki w zalaczniku ;)

Pozdro:
Slawek.

[ Dodano: Pią Wrz 02, 2005 19:59 ]
Hmmm.......... to znowu ja ;)
Wczoraj podlaczalem golfa 1,8 90KM z 90r pod kabelek z trzema przewodami ale byl maly problemik - wtyczka z zasilaniem i masa jest oki ale we wtyczce z kablami diagnostycznymi wg instrukcji znajduje sie tylko linia L nie ma lini K pod ktora wg. instrukcji powinienem sie podlaczyc. Przy podlaczeniu pod linie L program niby cos wyszukuje ale nie ma komunikacji (komunikad ze niby komp w samochodzie nie gotowy)
Czy takiego golfa wogole da sie podlaczyc pod vaga.

Pozdro:

Slawek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



pietia-gce
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn sty 22, 2007 19:05
Lokalizacja: mikołów

Post autor: pietia-gce » pt sie 03, 2007 16:46

Dzięki wielkie :)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=84264&start=45]Mój Dragongreen[/url]

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Re: Kabel na max232 do vaga

Post autor: raf1al » pt sie 03, 2007 22:37

PitrekT pisze:
Slawo80 pisze:Hejka ;)
Mam pytanko odnosnie kabelka do Vaga (na max232) wiem ze byly dwie wersje - jedna z trzema kablami wyjsciowymi (linia K i L na jednym kablu) i druga z czterema kablami wyjsciowymi ( linia K i L na osobnych kablach). Ja mam zroniona ta pierwsza i moje pytanko jest nastepujace - pod ktory pin w zlaczu diagnostycznym podpinac sie kablem K+L bo w zlaczu linie K i L sa na osobnych pinach.

Pozdrowka:

Sławek.
Przyznam się, że nie widziałem jeszcze intefejsu OBD na Maxie z 4 kablami.Te które znam mają trzy tj :linia K,+12V, masa.Jak masz taki schemat Maxa z 4-mi przewodami to możesz podesłać na priv.
Odnośnie podłączenia interfejsu do złącza OBD to pokazuje rysunek poniżej.
Pozdrawiam


A powiecie mi do czego takie złącze (OBD1) służy jak są tylko 3 kable podobno bez linii K'a? jak to działa?



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » sob sie 04, 2007 21:17

Jakoś nie mogę znaleźć schematu w pliku .doc



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 413 gości