Za co odpowiada mikrowłącznik w zamku?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

klaksongolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn cze 25, 2007 14:07
Lokalizacja: Dębica/Kraków

Za co odpowiada mikrowłącznik w zamku?

Post autor: klaksongolf » wt lut 05, 2008 12:41

jak w temacie. sluzy on tylko do włączania/wyłączania podświetlenia w aucie czy coś jeszcze? A dokładniej, chodzi mi o to czy to możliwe abby mikrowłącznik był zepsuty, ale gdy drzwi kierowcy są niedomknięte na wyświetlaczu między zegarami wyświetlała się ikonka z samochodzikiem z otwartymi drzwiami? czyli mikrowłącznik za to odpowiada czy jakiś inny czujnik otwierania drzwi, bo już nie wiem. dzięki z góry za odpowiedzi
Ostatnio zmieniony wt lut 05, 2008 20:05 przez klaksongolf, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » wt lut 05, 2008 12:46

W drzwiach a dokładnie w zamku jest tylko jeden mikrowłącznik. Jeśli przy otwartych drzwiach na wyświetlaczu wyświetla Ci ikonkę o niezamkniętych drzwiach to znaczy że działanie włącznika jest prawidłowe.



klaksongolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn cze 25, 2007 14:07
Lokalizacja: Dębica/Kraków

Post autor: klaksongolf » wt lut 05, 2008 12:55

no to teraz mnie pocieszyles kolego :) ale teraz nasuwa sie kolejne pytanie, dlaczego nie działa brzęczyk i podświetlenie po otwarciu drzwi kierowcy i tylnich drzwi po stronie kierowcy? bo podobno właśnie ten mikrowłącznik tym steruje, chociaż to chyba mało prawdopodobne, aby padł i z przodu i z tyłu jednocześnie po tej samej stronie. dodam, że po otwarciu drzwi od strony pasażera przód/tył podświetlenie działa...



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » wt lut 05, 2008 13:04

a alarm?
przy uzbrojonym, załącza się po otwarciu tych drzwi? Jeśli włącznik sprawny, powinien się alarm załączyć.



klaksongolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn cze 25, 2007 14:07
Lokalizacja: Dębica/Kraków

Post autor: klaksongolf » wt lut 05, 2008 13:10

alarm nie jest seryjny.poprzedni wlasciciel zamontowal firmy The Dog. Ale tak, gdy zamknę drzwi pilotem, alarm sie uzbroi i otworze auto kluczykiem, to alarm sie uruchamia...wiec alarm jest sprawny i z tego co mowisz, mikrowlacznik rowniez.. wiec co moze byc przyczyna braku buzzera i podswietlenia?



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt lut 05, 2008 13:23

klaksongolf czytaj tutaj
http://www.google.pl/custom?domains=for ... %3A1&hl=pl


:-k ...

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » wt lut 05, 2008 13:45

klaksongolf, a nie zakładałeś ostatnio radia? coś kiedyś ktoś pisał że to właśnie radio robiło jakiś konflikt.



klaksongolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn cze 25, 2007 14:07
Lokalizacja: Dębica/Kraków

Post autor: klaksongolf » wt lut 05, 2008 13:45

no tak, ale wiekszosc tamtych postow mowi o uszkodzonym mikrowlaczniku. ale z tego co pisal kiss, to moj mikrowlacznik jest ok, wiec musze chyba szukac innej przyczyny? :/

[ Dodano: 05 Lut 2008 12:50 ]
no już probowałem właśnie odpinać radio, ale niestety i to nie pomagało. radio to Pioneer DEH2100 i mam je od kiedy zakupilem auto i rowniez od tamtej pory podswietlenie jak i brzeczyk nie dzialaja :/



GAB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt paź 03, 2006 21:59
Lokalizacja: Gdansk/Kraków

Post autor: GAB » wt lut 05, 2008 18:32

Ja mam podobnie ale z drzwiami pasażera. Jak załączę alarm i otworze drzwi to alarm wyje a światło wewnątrz się nie zapala. Odkryłem że dzieje się tak jak się otwiera drzwi szybko czyli normalnie. Natomiast jak otwieram/domykam drzwi bardzo powoli to oświetlenie się załącza na momencik - tak jakby mikro styk na chwilę łapał.
To, przynajmniej u mnie, tłumaczy dlaczego alarm wyje a światła się nie palą.
Działanie alarmu jest wyzwalane zwykle zboczem (np. zmiana ze stanu niskiego na wysoki) a oświetlenie załącza się w momencie zwarcia styków mikrowłącznika i gasi po rozwarciu.
Teraz nie pamiętam ale sprawdzę - wydaje mi się że w momencie otwarcia drzwi światło nie zapala sie od razu (0 - 100%) tylko szybko się rozświeca i podobnie po zamknięciu tyle że w druga stronę.
Więc jeżeli styk łapie na chwilę to oświetlenie dostaje informacje włącz wyłącz w bardzo małym odstępie czasu - zapala i od razu gasi światło.

Sprawdź czy też masz tak u siebie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 195 gości