Sterowanie pneumatykiem za pomocą siłownika el.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mrKAPON
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 14:53
Lokalizacja: Śląsk

Sterowanie pneumatykiem za pomocą siłownika el.

Post autor: mrKAPON » pn lut 04, 2008 23:18

Witam wszystkich... :okej:
Mam pytanie czy jest taka możliwość żeby sterować zamkiem pneumatycznym za pomocą siłowników elektrycznych??
To znaczy żeby otwierać c.zamek elektryczny i przy tym pneumatyczny równocześnie, dodam że elektryczny sterowany jest (-)-posiadam centralkę, a pneumatyczny jak się nie mylę sterowany jest (+)(wmontowany fabrycznie)
Bardzo proszę o pomoc. Będę winien :pub:



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Re: Sterowanie pneumatykiem za pomocą siłownika el.

Post autor: danioo » wt lut 05, 2008 00:17

mrKAPON pisze:Witam wszystkich... :okej:
Mam pytanie czy jest taka możliwość żeby sterować zamkiem pneumatycznym za pomocą siłowników elektrycznych??
Nie ma takiej możliwości. Siłownikiem elektrycznym nie można niczego sterować.
Można tylko wysterować siłownik elektryczny za pomocą sterownika zamka lub z alarmu.
To znaczy żeby otwierać c.zamek elektryczny i przy tym pneumatyczny równocześnie,


Zapewne jeśli chodzi o sterowanie pneumatycznego zamka i elektrycznego to da się to zrealizować pewnie na przekaźnikach.

dodam że elektryczny sterowany jest (-)
i tak, i nie, można zrobić to na różne sposoby, przeważnie podawane są oba napięcia na raz
(+ i -)
-posiadam centralkę, a pneumatyczny jak się nie mylę sterowany jest (+)(wmontowany fabrycznie)
Pneumatyczny jest sterowany +
Ostatnio zmieniony wt lut 05, 2008 00:31 przez danioo, łącznie zmieniany 1 raz.


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

Post autor: krzys-jeruzal » wt lut 05, 2008 00:26

ja kupupiłem alarm ze sterowanien na zamki pneumatyczne z czasem impulsu 3.5 sekundy ale steruje minusem , zerobiłem przezutniki na plus i mam tez domykanie szyb na pilota :grin:



Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Re: Sterowanie pneumatykiem za pomocą siłownika el.

Post autor: Jozef » wt lut 05, 2008 00:34

mrKAPON pisze:Witam wszystkich... :okej:
Mam pytanie czy jest taka możliwość żeby sterować zamkiem pneumatycznym za pomocą siłowników elektrycznych??
No to sobie wymyśliłeś, nawet Merce nie maja takich rozwiązań. W drzwiach chcesz dodać jeszcze siłowniki elektromagnetyczne? Znajdziesz miejsce do ich podłączenia?
Jeżeli Pneumtyk ci nie pasi to go wywal i wstaw elektromagnesy. :rotfl:



Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 1 6 D » wt lut 05, 2008 00:41

Ja w mk2 fabryczny pneumatyczny centralny zamek zrobiłem że z pilota się ładnie otwiera, w drzwiach kierowcy wsadziłem siłownik master zamiast fabrycznego czujnika.



mrKAPON
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 14:53
Lokalizacja: Śląsk

Re: Sterowanie pneumatykiem za pomocą siłownika el.

Post autor: mrKAPON » wt lut 05, 2008 18:05

[/quote]
No to sobie wymyśliłeś, nawet Merce nie maja takich rozwiązań. W drzwiach chcesz dodać jeszcze siłowniki elektromagnetyczne? Znajdziesz miejsce do ich podłączenia?
Jeżeli Pneumtyk ci nie pasi to go wywal i wstaw elektromagnesy. :rotfl:[/quote]


Powiem tak, mam pneumatyka, ale na wszystkie drzwi , również bagażnik i wlew :hmm: , ale drzwi się pierniczą i dlatego chcę wymienić na elektryczne siłowniki, zachowując przy tym pneumatyczne zamykanie bagażnika i wlewu paliwa. :grin:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lut 05, 2008 21:26

mrKAPON pisze:Powiem tak, mam pneumatyka, ale na wszystkie drzwi , również bagażnik i wlew , ale drzwi się pierniczą i dlatego chcę wymienić na elektryczne siłowniki, zachowując przy tym pneumatyczne zamykanie bagażnika i wlewu paliwa.
jasne że możesz, tylko nie rozumiem czemu nie naprawić tego co jest, uważam że będzie o wiele prościej naprawić niż męczyć się z zakładaniem elektryków.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mrKAPON
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 14:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: mrKAPON » wt lut 05, 2008 22:32

Wiesz, chodzi o to że nie wiem co jest tam grane a na domiar tego dzisiaj mi siadł całkiem zamek,amba po prostu nie działa. A siłowniki i centralkę mam już kupioną.
A tak na marginesie nie wiecie jak otwożyć teraz wlew paliwa?? i klape bagażnika bo nie jest oryginalna??



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » wt lut 05, 2008 22:39

wlew otworzysz nozem ten bolec co zamyka klape przesuwasz powoli az sie schowie do srodka i otwarte


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 364 gości