Cos stuka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ostek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 14, 2005 20:26
Lokalizacja: Puławy

Cos stuka

Post autor: ostek » pn sie 29, 2005 12:09

Mam problem. Cos mi stuka a w zasadzie dzwoni w przednim zawieszeniu. Przy pokonywaniu "lezacych policjantow" i wszelkich nierownosci z przodu auta dochodzi takie metaliczne uderzenie, cos jakby podskakujaca pokrywka na garnku. Wiem ze to glupie porownanie ale tak mniej wiecej to brzmi. Bardzo mnie to irytuje a nie mam pojecia co moze byc przyczyna. Prosze o rady, pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn wrz 10, 2007 11:16 przez ostek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
magik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 369
Rejestracja: pn lut 07, 2005 12:06
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: magik » pn sie 29, 2005 12:20

oglądałeś zawiecho,gumy na amorkach,na wahaczu?
hmm...chociaż one dają trochę inny dźwięk...

a może po prostu klocki Ci dzwonią...zobacz,czy nie są luźne...u mnie mimo,że miałem te zabezpieczające blaszki przy klockach,to były one już tak powyginane,że nic nie dawały i klocki dzwoniły o tarcze na dziurach... może to jest to???


[b]mk2 by magik[/b]
http://magikk82.w.interia.pl
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102589&start=0

Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » pn sie 29, 2005 13:25

Tak jak wyzej klocki sproboj jechac na nierownosciach i delikatnie wcisnij pedal hamulca jak bedzie cisza to bankowo klocki :)



Awatar użytkownika
magik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 369
Rejestracja: pn lut 07, 2005 12:06
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: magik » pn sie 29, 2005 14:24

WRHZ pisze:Tak jak wyzej klocki sproboj jechac na nierownosciach i delikatnie wcisnij ******* hamulca jak bedzie cisza to bankowo klocki :)
albo ściągnij koło i spróbuj poruszać klockami,jak mają luz,to dzwonią ;) ja dałem nowe blaszki,ale i tak dzwoni :( znalazłem na to jednak sposób - głośniej radio :okej:


[b]mk2 by magik[/b]
http://magikk82.w.interia.pl
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102589&start=0

Awatar użytkownika
ostek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 14, 2005 20:26
Lokalizacja: Puławy

Post autor: ostek » pn sie 29, 2005 15:38

No jeszcze dzisiaj sprawdze te klocki. Mam nadzieje ze to bedzie wlasnie to... [-o<



Awatar użytkownika
maciek 1.8
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:30
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: maciek 1.8 » pn sie 29, 2005 16:02

A MOŻE TŁUMIK ALBO JEGO OSŁONY??? OBSTAWIAM NA TO


kupię alternator do mk2 1.8 RP bez wspomagania

Awatar użytkownika
ostek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 14, 2005 20:26
Lokalizacja: Puławy

Post autor: ostek » pn sie 29, 2005 21:06

no to sie ku..a nasprawdzalem! :grrr: Sruby mam tak mocno zapieczone ze klucz mi pekl! Nastepnym razem musze unikac tandety z supermarketu. To chyba na razie dam sobie spokoj z tym dzwonieniem bo z garazu nie moge wyjechac z powodu malych klopotow przy rejestracji auta. Ale to juz inna historia. Do sprawy wroce jak juz zarejestruje i wyjade na drogi czyli za ok miesiac :(

[ Dodano: Pon Sie 29, 2005 21:08 ]
no to sie ku..a nasprawdzalem! Sruby mam tak mocno zapieczone ze klucz mi pekl! Nastepnym razem musze uniokac tandety z supermarketu. To chyba na razie dam sobie spokoj z tym dzwonieniem bo z garazu nie moge wyjechac z powodu malych klopotow przy rejestracji auta. Ale to juz inna historia. Do sprawy wroce jak juz zarejestruje i wyjade na drogi czyli za ok miesiac :( :grrr:



Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » pn sie 29, 2005 21:56

w oryginale masz hazeta do kol :) chyba ze nie masz tego zestawiku przy zapasowce :P



Awatar użytkownika
b8tz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: śr mar 02, 2005 22:04
Lokalizacja: Z Kątowni :P
Kontakt:

Post autor: b8tz » wt sie 30, 2005 09:30

WRHZ pisze:w oryginale masz hazeta do kol :) chyba ze nie masz tego zestawiku przy zapasowce :P
Tu chodzilo chyba o klucz imbuowy do klocków a nie o klucz do kol...... Znam ten bol z klockami ja tez kilka tyhc kluczy z hipermarketu skonczylem...... Ale pozniej kupilem sobie jeden klucz za ktory w Tesco mialbym 2 komplety i nim dopiero odkrecilem



Awatar użytkownika
bnew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 20:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

To klocki

Post autor: bnew » czw wrz 01, 2005 18:05

Czołem, miałem to samo niedawno, miałem amory do wymiany i myślałem że to cos przy amortyzatorach, a po wymianie to samo. Okazało się że to klocki dzwoniły jak pokrywka garnka :okej:


Le temps detruit tout

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw wrz 01, 2005 21:50

Na 100% dzwonia klocki. Te zabezpieczenia klocków siedzą zbyt luzno i to jest przyczyną. Ciekawa sprawa jest ze ja zabezpieczenia klockow przy wymianie zalozylem nowe i zaczelo tluc na dziurach, a na starych nie bylo najmnniejszego problemu. Chyba trzeba je dovierac na chybil-trafil, ale czy sprzedaja je oddzielnie czy tylko w kompletach z klockami??



Awatar użytkownika
ostek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 14, 2005 20:26
Lokalizacja: Puławy

Post autor: ostek » czw wrz 01, 2005 22:16

a jesli to rzeczywiscie klocki to jak sie z tym problemem uporac?> czy mozna to jakos samemu rozwiazac czy musze sie kierowac do specjalisty?



maniack

Post autor: maniack » pn wrz 12, 2005 14:42

ostek pisze:a jesli to rzeczywiscie klocki to jak sie z tym problemem uporac?> czy mozna to jakos samemu rozwiazac czy musze sie kierowac do specjalisty?
pojedź do machera, za 20zl ci obluka calutkie zawieszenie i powie co zuzyte. albo na stacje diagnostyczna - zeby sprawdzili zawias. samemu to trudno stweirdzic...



Awatar użytkownika
Double D
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt sty 21, 2005 00:08
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

Post autor: Double D » pn wrz 12, 2005 15:19

WRHZ pisze:Tak jak wyzej klocki sproboj jechac na nierownosciach i delikatnie wcisnij ******* hamulca jak bedzie cisza to bankowo klocki :)
Dokładnie tak, miałem to samo niedawno. Koszt 5zł opakowanie blaszek (4szt.) Delphi. Fachowca do tego nie trzeba, ściągasz koło, odkręcasz zacisk i zakładasz blaszki. Najgorsze jest odkręcenie zacisku, ale jak bedziesz miał dobre klucze to dasz radę. Powodzenia :)


bo fantazja jest od tego...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 373 gości