Piszczy napinacz?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rafalvfr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt sty 26, 2007 15:27
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Piszczy napinacz?

Post autor: rafalvfr » sob lut 02, 2008 11:22

Witam.
Ludzie trzymajcie mnie .. Wymienilem napinacz na fabryczny, rolke, wyjalem na te okolicznosc ramie ktore to wszystko trzyma czy aby nie jest zatarte i co - piszczy. Na 100% to pasek wielorowkowy. Po uruchomieniu zapiszczy, ze az strach co nawet widac na rolce - bo wpada w drgania.
Co jeszcze - bo mnie wydaje sie, ze po porstu mam felerny nowy napinacz ale w koncu specem nie jestem.
Ostatnio zmieniony sob lut 02, 2008 12:49 przez rafalvfr, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam
Rafalvfr
Golf IV kombi 4Motion (ASZ)
175 Km Compsport

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lut 02, 2008 11:27

a tak dla pewnosci, tam po prawej te dwie śróby co napinacz mocują: dobrze do obróciłeś tak ze wystarczająco moco naciaga?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
rafalvfr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt sty 26, 2007 15:27
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rafalvfr » sob lut 02, 2008 11:46

Paweł Marek pisze:a tak dla pewnosci, tam po prawej te dwie śróby co napinacz mocują: dobrze do obróciłeś tak ze wystarczająco moco naciaga?
Nie mozna zalozyc go z bledem o 180 stopni. Mocowanie nie jest symetryczne wiec to nie to. MIalem dodac pasek w miaren owy.
Mnie najbardziej zastanawiaja te drgania podczas pisku - wszystko to wystepuje zaraz po dobrze odstanym rozruchy (np noc) i trwa moze 30 sek potem juz caly dzien cisza nawet po procy gdzie auto stoi te 8h.
Sprawdzalem jak obraca sie alternator i niby OK. Nie wiem czy nie reklamowac jednak napinacza - bo on tak jakos tępo pracuje. Nie plynie tylko potrafi sie w pewnym sensie zaciąć - czy ktos wiec czy napinacz pracue jak zwykla sprezyna? Ja mam wrazenie jakby cos poza sprezyna tam bylo - jesli napne rolke kluczem i puszcze nie wraca ona jak napieta sprezyna ale jakby miala jakis tlumik ...


Pozdrawiam
Rafalvfr
Golf IV kombi 4Motion (ASZ)
175 Km Compsport

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » sob lut 02, 2008 11:54

rafalvfr pisze:czy ktos wiec czy napinacz pracue jak zwykla sprezyna
ja niestety walczyłem zp[roblemem 2 lata i zostawiłem to w spokoju,niestety po wymianie dosłownie wszystkiego problem nie ustał,ustaje dopiero po tym jak się zgrzeje motor,napinacz tak pracuje tzn ma drgania góra dól jak patrzysz na nie go zgóry na wolnych obrotach(taka jego charakterystyka pracy)przestaje to drgać jak zwiększysz mu obroty,winą że piszy u mnie wiem że na 100% jest pasek mimo(poleje go wodą i problem znika)ja dałem sobie z tym spokój
Ostatnio zmieniony sob lut 02, 2008 11:55 przez jaszczur, łącznie zmieniany 1 raz.



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » sob lut 02, 2008 11:56




Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 259 gości