Problem. Spalanie 25l/100km

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Abram
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob sty 26, 2008 11:45
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Problem. Spalanie 25l/100km

Post autor: Abram » czw sty 31, 2008 20:54

Hej Panowie ! :bigok:


Pisze bo mam wielki problem ze spalaniem mojego samochodu. Pali on okolo25l na 100km w cyklu mieszanym. Nie wiem od czego zaczac , nie wiem co moze byc przyczyna takiego spalania. Mam silnik 1.8 z wtryskiem.

Panowie kto mnie naprowadzi ?


......... zerwalem z dziewczyna, aby spedzac wiecej czasu z moja najwieksza miloscia- VW Golf :)

Awatar użytkownika
sewooo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Problem. Spalanie 25l/100km

Post autor: sewooo » czw sty 31, 2008 20:56

Abram pisze:Hej Panowie ! :bigok:


Pisze bo mam wielki problem ze spalaniem mojego samochodu. Pali on okolo25l na 100km w cyklu mieszanym. Nie wiem od czego zaczac , nie wiem co moze byc przyczyna takiego spalania. Mam silnik 1.8 z wtryskiem.

Panowie kto mnie naprowadzi ?
a na jakiej podstawie sądzisz że ci tyle pali mam ten sam silnik zagazowany



Awatar użytkownika
Abram
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob sty 26, 2008 11:45
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Problem. Spalanie 25l/100km

Post autor: Abram » czw sty 31, 2008 21:01

a na jakiej podstawie sądzisz że ci tyle pali mam ten sam silnik zagazowany


hmmm..... :chytry:
zalalem pusty bak 25litrami i wtjezdzilem to na 100km.
Moj tez jest zagazowany, z tym ze czekam na wizyte u gazownikow. Musza mi sprawdzic pare rzeczy i ustawic.
Tak z ciekawosci, ile gazu ci wciaga Twoje autko ?

Pozdrawiam


......... zerwalem z dziewczyna, aby spedzac wiecej czasu z moja najwieksza miloscia- VW Golf :)

Awatar użytkownika
sewooo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: sewooo » czw sty 31, 2008 21:12

hehehe dobre pytanie zależy jak jeżdże a pomału mi sie nie zdarza.
Często śmigam na autostradzie Wrocław- Opole -średnie spalanie ok 9 litrów przy prędkości 140-160km/h no w mieście bierze napewno więcej bo mam butle gazu 42litry i przejeżdżam na tym 250-280km oczywiście trzeba wziąć pod uwage że jest okres zimowy a właściwości gazu w zimie są nienajlepsze- pozatym mam problem innego rodzaju bo autko jest źle wyrególowane okazuje się że dawka paliwa nie jest spalana do końca w efekcie moje spalanie może być błędne. Ale podsumowując jak na tą pojemność to może za dużo troche ten silnik pali aczkolwiek mój ma już 18 lat :bigok: stary dziadziuś wiuęc nie ma co sie dziwić. Czasem kiedy był mróz i go odpaliłem to komputer mi nawet pokazywał spalanie 65litrów po czym wskazanie zaczeło spadać ale masz racje 25l. to bardzo dużo napewno nigdy mi tyle nie palił a powiem Ci że przy prędkości 180km/h średnie spalanie to 12 litrów także więcej mi sie nie udało wycisnąć z niego :chytry:



Awatar użytkownika
Abram
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob sty 26, 2008 11:45
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Abram » czw sty 31, 2008 21:17

kolego ! my sie chyba nie zrozumielismy !
moj wozek pali te cale 25l, z tym ze benzyny ! :chytry:


......... zerwalem z dziewczyna, aby spedzac wiecej czasu z moja najwieksza miloscia- VW Golf :)

Awatar użytkownika
sewooo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: sewooo » czw sty 31, 2008 21:19

Nie no doskonale rozumiem tylko pytałeś ile mój pali a co do twojego spalania to jeżeli sprawdzałeś tak jak mówiłeś to rzeczywiście jest to nienormalne, bo myślałem że kierowałeś się wskazaniami komputerka :bigok:



Awatar użytkownika
Abram
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob sty 26, 2008 11:45
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Abram » czw sty 31, 2008 21:22

sew1 pisze:kierowałeś się wskazaniami komputerka
no to luzik ! :chytry:
ps. komputer MFA to bedzie nastepna rzecz do roboty jak dojde do ladu ze spalaniem, bo moj MFA jest, ale nie podlonczony.

Pozdro :chytry:


......... zerwalem z dziewczyna, aby spedzac wiecej czasu z moja najwieksza miloscia- VW Golf :)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw sty 31, 2008 21:24

Abram, precyzuj temet, były co najmniej 3 rodzaje wtrysków w 1.8 MK2m i jeszcze niektóre z odmainami. Trzeba podać typ silnika, spis silników, fotki, wszystko znajdziesz na forum i w reszcie netu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Abram
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob sty 26, 2008 11:45
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Abram » czw sty 31, 2008 21:27

Paweł Marek pisze:były co najmniej 3 rodzaje wtrysków
na ta chwile wiem tylko tyle, ze jest to mono-wtrysk. Ciagle szukam czegos na necie. Jak znajde jakies dokladniejsze info to dam znac na temacie.


Pozdro


......... zerwalem z dziewczyna, aby spedzac wiecej czasu z moja najwieksza miloscia- VW Golf :)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw sty 31, 2008 21:29

to masz RP


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
papaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: śr lis 07, 2007 20:32
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: papaj » czw sty 31, 2008 22:02

a props spalania to tez mam RP-ka i mój na 30 litrach zrobi 290-300km i tez ma 18 lat i 300 tys przebiegu, a spalanie Pb w Twoim moze byc duze, tez to miałem ECU łapie błedy podczas jazdy na lpg, sprobuj na poczastek reset ecu, jak nie da efektu to trzeba bedzie szukac dalej, było o tym sporo na forum, poszukaj a na pewno coś znajdziesz


http://www.audi80.pl/coupe-moja-niunia-z-mini-pakietem-z-s-ki-vt32366.htm#343165

Awatar użytkownika
Abram
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob sty 26, 2008 11:45
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Abram » czw sty 31, 2008 22:50

papaj pisze:ECU łapie błedy podczas jazdy na lpg

moze amatorsko to zabrzmi, ale co mi tam.Czy piszac ECU miales na mysli komputer ? Jesli tak, to czy sciagniecie klem z aku, wystarczy ?


......... zerwalem z dziewczyna, aby spedzac wiecej czasu z moja najwieksza miloscia- VW Golf :)

Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1470
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Post autor: kwadrat » czw sty 31, 2008 23:14

Nie no spalanie masz masakryczne. Cos z tym zrób i to szybko. Gdyby mkII miał bak metalowy to bym sie spytał czy nie masz dziury w baku.
Sprawdz na poczatek na odpalonym wszystkie przewody przy baku i przy silniku czy nie są dziurawe, zle podłączone


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
Abram
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob sty 26, 2008 11:45
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Abram » czw sty 31, 2008 23:38

kwadrat pisze:Sprawdz na poczatek na odpalonym wszystkie przewody przy baku i przy silniku czy nie są dziurawe, zle podłączone



z przewodami jest OK, wszystkie szczelne, nie pozapychane i podpiete w swoje miejsca. Jutro jade na regulacje i sprawdzenie instalacji gazowej, jesli spalanie gazu bedzie w normie to troche mnie to pocieszy... . . . . . . . .


......... zerwalem z dziewczyna, aby spedzac wiecej czasu z moja najwieksza miloscia- VW Golf :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 399 gości