Uboga mieszanka paliwowo-powietrzna. Jakie skutki ???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

grzespu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 21:52
Lokalizacja: Tymce
Kontakt:

Uboga mieszanka paliwowo-powietrzna. Jakie skutki ???

Post autor: grzespu » sob sie 27, 2005 08:40

Witaj.
Mam golfa II 1.6 PN. Gaznik oczywiscie Pierburg 2EE. Poniewaz sporo palil zrobilem w nim taki myk, ze w środku zamontowałem przełącznik ktory odcina prąd od Nastawnika Przesłony Wstępnej. Tym sposobem przesłona jest caly czas otwarta !!!!! Auto oczywiscie stracilo na mocy ale niewiele !!! Za to jak natankuje do pełna to robie od 900 do 1000 km. (zalezy jak jeżdże :) ).
Czy przy takiej jeździe coś sie szybciej zużywa ???? Słyszałem że głowica siada dość szybko.

POZDRAWIAM



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » sob sie 27, 2005 11:11

Wypają się gniazda zaworowe razem z zaworami. Ogólnie mówiąc w ten sposób prędzej zmienisz ten silnik w ruine niż zaoszczędzisz na paliwie :bajer:


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Re: Uboga mieszanka paliwowo-powietrzna. Jakie skutki ???

Post autor: paulox » sob sie 27, 2005 11:58

grzespu pisze:Witaj.
Mam golfa II 1.6 PN. Gaznik oczywiscie Pierburg 2EE. Poniewaz sporo palil zrobilem w nim taki myk, ze w środku zamontowałem przełącznik ktory odcina prąd od Nastawnika Przesłony Wstępnej. Tym sposobem przesłona jest caly czas otwarta !!!!! Auto oczywiscie stracilo na mocy ale niewiele !!! Za to jak natankuje do pełna to robie od 900 do 1000 km. (zalezy jak jeżdże :) ).
Czy przy takiej jeździe coś sie szybciej zużywa ???? Słyszałem że głowica siada dość szybko.

POZDRAWIAM
A ile ci palił przed odłączeniem przesłony?


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » sob sie 27, 2005 12:58

hmmm to jest nie powazne bo wtedy w zaleznosci jak powietrze doleci do gaznika tak jedzie, jak jest powietrza mniej to ciagnei jak za duzo to sie duzi, jerzdzilem tak przez chwilke ja kwalczylem ze swoim gaznikiem. mi ten gaznik benzynki pali 7.4



grzespu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 21:52
Lokalizacja: Tymce
Kontakt:

Post autor: grzespu » sob sie 27, 2005 13:29

Przejechalem juz tak z 15 tys. Narazie nic sie nie dzieje !!!! Ostatnio wymienialem uszczelke pod glowicą, bo woda dostawała sie do oleju !!!! Mialem docierac zawory, ale nie bylo sensu. Gniazda są w porządku i bez nagaru. A co do spalania to nie mam pojecia ile pali tak normalnie, bo gdy podłącze wszystko tak jak ma być to auto mi sie dusi na wolnych obrotach !!! a po przejechaniu 30 km gaśnie i wtedy musze odciąć prąd od tej osłony!!! Inaczej nie zapali !!!! Nie mam dobrego mechanika w okolicy !!! Nikt nie chce sie do tego zabierać. Jeden proponował mi wymiane gaźnika, ale na nie mam kasy :(. Wiec jeżdże tak jak jeżdzę.
Obstawiam że walnięty jest ten Nastawnik przesłony wstępnej, chociaż jak próbowałem go omomierzem to niby jest OK.



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » sob sie 27, 2005 14:27

jesli sprawdziles go i jest to jest dobry, mozesz popsikac WD 40 ale radzilbym posprawdzac czujniki szczegolnei ten niebieski na rurze od chlodnicy ja mialem ten wlasnei walniety. ale posprawdzaj wszystkie



Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » sob sie 27, 2005 18:17

Gdy mieszanka jest uboga to wzrasta temperatura spalania a co za tym idzie wszystko się szybko zużywa i wypala. Nie zauważyłeś na końcówce wydechu białego nalotu??? Tak się często dzieje jak mieszanka jest zbyt uboga.


Sprzedam REFLEKTORY "golf IV look" do mk3 stan idealny+3 komplety żarówek xenon oraz SPORTOWY FILTR POWIETRZA K&N do mk3+olejki regenerujące(200PLN)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 318 gości