Chwilowe utraty mocy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Tomii_25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 20:31
Lokalizacja: Pokrzydowo/Brodnica

Chwilowe utraty mocy

Post autor: Tomii_25 » czw sty 31, 2008 18:08

Witam. Mam pewnien problem z moim VW, pomyślałem, że może któryś z WAS kolegów z forum miał podobny przypadek i podpowie mi co może się dziać z moim golfikeim. Ale może przejdę do konkretów.
No to od początku. Jeżdżę golfem 3 1.8 GT 90 + LPG.
Zachowanie które jest dla mnie dziwne, to takie jakby chwilowe utraty mocy podczas jazdy na LPG (szczególnie jest to zauważalne jak się dobrze nagrzeje silnik, po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów), na bęzynie za dużo nie sprawdzałem, ale jak jeździłem to zachowywał się raczej normalnie. Jutro jeszcze wypróbuję, jak to dokładnie wygląda na bęzynie, ale to raczej jest "zjawisko" występujące tylko podczas jazdy na LPG. Utrzymując stałą prędkość odczuwalne są takie jakby szarpnięcia, jakby golfi na chwilę przestawał "ciągnąć" do przodu, jakby tracił moc. Zastanawiałem się czy to nie jest jakaś usterka związana z sądą Lambda ?? Za bardzo się nie znam na mechanice związanej z silnikiem, dlatego prosiłbym o wszelkie porady, co może być powodem takich zaników mocy, jak ja to zjawisko nazywam, choć nie mam pojęcia co to może faktycznie być.
Czekam na Wasze wypowiedzi w TYM temacie, sporo przypadków jest na forum poruszanych, może i uda sie wspólnie z Waszą pomocą rozwiązać mój problem.

Pozdrawiam Wszystkich.
Ostatnio zmieniony czw sty 31, 2008 20:18 przez Tomii_25, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » czw sty 31, 2008 18:14

masz ten sam temat dwa razy


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Tomii_25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 20:31
Lokalizacja: Pokrzydowo/Brodnica

Post autor: Tomii_25 » czw sty 31, 2008 18:19

zauważyłem...Wcisnęło mi się przez przypadek jak zmieniłem rodzaj tematu i wysłał... Jeden można zamknąć... Sorka za problemy...



worek444
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lut 21, 2007 18:46
Lokalizacja: WROCłAW

Post autor: worek444 » czw sty 31, 2008 18:51

Miałem podobny problem na LPG, zaś na benzynie chodził o.k.Przejechałem o.k. 15tkm.Mam jeszcze na nią gwarancje, więc jadę do firmy która zakładała.Sprawdzili wszystko (przegląd po 15tkm).Powiedzieli mi ,że muszę wymienić kopułkę rozdzielacza i świece.Po wymianie i ustawieniu w serwisie problem zniknął.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 262 gości