Jakie zimówki do MK2 RP?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
GEORG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: śr gru 22, 2004 10:55
Lokalizacja: TYCHY
Kontakt:

Jakie zimówki do MK2 RP?

Post autor: GEORG » śr sie 24, 2005 20:41

Witam. Przymierzam się do kupienia stalówek do swojego UGÓLFA i opon zimowych (powoli treba się tym zająć) i tu mam pytanko. Jakie macie rozmiary kół na zime? 13tki czy może 14tki? Jakie rozmiary opon macie założone?

Dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
maciek 1.8
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:30
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: maciek 1.8 » czw sie 25, 2005 09:44

ja mam 14 na 185 ijest konkretnie polecam


kupię alternator do mk2 1.8 RP bez wspomagania

Awatar użytkownika
blackwhite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
Lokalizacja: Dumfries
Kontakt:

Post autor: blackwhite » czw sie 25, 2005 09:47

Ja na zimę poleciłbym 175, zawsze im cieńsze tym lepsze na zime.


Black

Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: Jakie zimówki do MK2 RP?

Post autor: briano » czw sie 25, 2005 10:00

Teoretycznie na zime zawsze daje wąską oponę(mnijszy opór stawia) i wysoki profil ( żeby nie dobijało) czyli np 165/70 a rozmiar to już do wyboru do 2 brał bym chyba 13. A co do opon polecam barumki i debice frigo za te kase niezłe oponki :hmm:



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw sie 25, 2005 10:18

Zakładaj 175/65R14. Polecam polskie opony dębica frigi directionale. Na lato jak będziesz miał kupować opony to polskich nie zakładaj bo szkoda kasy na letnie kupa. Zimówki polskie są bardzo dobre. Polecam także zimową fuldę robioną w polsce, jest bardzo miękka i dobrze trzyma się na oblodzonych drogach.



Awatar użytkownika
szyki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr mar 23, 2005 19:54
Lokalizacja: pyrlandia
Kontakt:

Post autor: szyki » czw sie 25, 2005 12:29

ja mam kółka 14
zgadzam się z opinią, że zimkówki powinny być nieco cieńsze od letnich.

u mnie tak się złożyło, że i letnie i ziomowe opony mam w rozmiarze 185/60/14.
letnie to mieszanka fuld i firestone'ów a zimówki to prawie nowe 4 Continentale.
mam wrażenie, że na zimówkach samochód jakoś fajniej mi jedzie, dlatego polecam tę firmę.
pozdr.



Awatar użytkownika
GEORG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: śr gru 22, 2004 10:55
Lokalizacja: TYCHY
Kontakt:

Post autor: GEORG » czw sie 25, 2005 15:15

Też planuje założyć FRIGO bo kilka zim objeżdziłem na takich w innych autkach i spisywały się znakomicie.

A czy ktoś wie czy org. fele z OPLA pasują do GOLFA?
Jaki tam jest rozzstaw śrub?

Pozdrawiam. :pub:



Awatar użytkownika
kamil993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pt cze 24, 2005 18:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil993 » czw sie 25, 2005 15:28

rozstaw srub w oplu tez jest 4x100, ale nie wiem jak jest z otworem piasty.
co do opon to ja to widze z dwoch stron... z jednej to w zime nie rozwija sie az takich predkosci i nie jezdzi sie tak agresywnie jak w lato (przynajmniej teoretycznie :] ) wiec moze polskie opony wystarcza. z drugiej jednak moze nie powinno sie oszczedzac na zimowkach, bo te uznane opony nie sa uznane zupelnie od czapy, a warunki jazdy sa takie ze na prawde dobre opony sa wskazane... i nie wiem ktory punkt widzenia jest lepszy. wiem natomiast ktory jest tanszy i wygodniejszy :P
Ostatnio zmieniony czw sie 25, 2005 15:42 przez kamil993, łącznie zmieniany 1 raz.



Robroypl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt sty 11, 2005 00:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Robroypl » czw sie 25, 2005 15:33

GEORG pisze:Też planuje założyć FRIGO bo kilka zim objeżdziłem na takich w innych autkach i spisywały się znakomicie.

A czy ktoś wie czy org. fele z OPLA pasują do GOLFA?
Jaki tam jest rozzstaw śrub?

Pozdrawiam. :pub:
Kumpel jeździł na moich 14' stalówkach w kadecie, więc spasują.



malgosk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 25, 2004 18:28
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: malgosk » pt sie 26, 2005 14:23

Zimówki: tylko FRIGO DIRECTIONAL. Rewelacja za tą kasę. Są bardzo podobne do Kormoran WINTER 100, ktore były najlepsze na polskie drogi. Szkoda, że ich nie produkują. Ja mam rozmiar 185/60 R14 i sobie chwalę. Jeżdżę cały rok "7-ką" i zdarzało się jechać w rynnach śnieżnych. Nie było problemów. Za mną TIR-y stawały w poprzek drogi na podjazdach, a ja mknąłem bez większych problemów (oczywiście mknąłem 30 km/h, hehe).

Teraz kupiłem nowe DIRECTIONAL za 155 zł/szt. z montażem. Jest to ostatni gwizdek, żeby kupić je tanio. Za miesiąc będą normalne ceny.



Pitt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 15:28
Lokalizacja: 100 km do Wawy

Post autor: Pitt » pt sie 26, 2005 20:35

Witam
Opony zimowe dlatego zakładamy węższe, ponieważ zależy nam na wiekszym nacisku jednostkowy a nie mniejszym oporze toczenia, który to nacisk ma sie przekładać na przyczepność na śliskiej nawierzchni. A o wyższym profilu aby chronić felgi przed dziurami. Słyszałem jednak iż współczesne opony zimowe mają na tyle przemyślaną konstrukcję, w tym również bieżnik, że rozmiary opon zimowych powinno się stosować takie same jak opon letnich.
Ze swojej strony polecam Fulde Montero 175/65 R14 http://www.opony.com.pl/testy/index_tes ... oku=zimowe . Ale niech każdy się zdecyduje sam:
http://www.opony.com.pl/testy/index_testy1.asp
Pozdrawiam, Pitt


Dobre auto to doinwestowane auto

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob sie 27, 2005 06:06

Pit powiedział
Pitt pisze:Opony zimowe dlatego zakładamy węższe, ponieważ zależy nam na wiekszym nacisku jednostkowy a nie mniejszym oporze toczenia, który to nacisk ma sie przekładać na przyczepność na śliskiej nawierzchni. A o wyższym profilu aby chronić felgi przed dziurami
Zdecydowanie tak!! A czy te bieżniki są już takie "cwane" to nie wiem. Pozostałbym przy nieco węższej oponie jednak. Przyczepność pewnie wzrośnie, no i co też jest pewnie ważne to CENA



jaro30

Post autor: jaro30 » sob sie 27, 2005 22:36

jezeli chodzo o opony zimowe ze wzgledu na naciski jednostkowe powinny byc jak najciensze, mk II w zimie idealnie chodzi na 155/80/13 ja mialem polskie frigo ktore w tym rozmiarze kupilem po 95 pln nowe i bylo idealnie oprocz wygladu auta ktore na takiej cienkiej gumie wyglada koszmarnie, ale jazda po sniegu i blocie jak po szynach :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 364 gości