Brzeczek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Grzebaluch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:56
Lokalizacja: Dudidze Kolonia
Kontakt:

Brzeczek

Post autor: Grzebaluch » śr sty 30, 2008 01:00

Witajcie. Ostatnio wyrzucilo mi olej bagnetem w moim MK2 1.3 NZ standard :green_fuck: i jak nie bylo oleju zapalila mi sie kontrolka od cisnienia a powinien byl jeszcze tak sie dowiedzialem ponoc jakis brzeczek dac o sobie znac a tu nic nie bylo slychac. Powiedzcie kochani i wytrwali uzydkownicy NZ-etow gdzie jest ten brzeczek zamontowany,po co on jest dokladnie i gdzie jest od niego czujnik. Bo bym sobie sprobowal naprawic. Pozdrawiam i dzieki za wszelkie odp.


Autka to skarbonki ale jakie piekne jak ja je kocham!!!!

Lukass22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw sty 24, 2008 18:12
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Lukass22 » śr sty 30, 2008 01:08

Mam ten sam model. I też tej zimy spotkał mnie to niemiłe doświadczenie.
Mi wygoniło olej symeryngiem na wale.
A o istnieniu tego brzęczka nawet nie wiedziałem.



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » śr sty 30, 2008 01:25

olej ci wywalilo bagnetem, bo pewnie masz zapchana odme, czyli odpowietrzenie skrzyni korbowej, norma w 1.3. Bzyczek to sygnalizator umiejscowiony w zegarach i on sie uruchamia kiedy dzieje sie cos zlego z olejem, zle cisnienie, lub kiedy sie zepsuje czujnik oleju. Wyczysc odme, zalej nowy olej i sprawdz, nie powinnien sie juz odezwac.



Lukass22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw sty 24, 2008 18:12
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Lukass22 » śr sty 30, 2008 09:11

odma zimą nie tyle zapycha się brudem co zamarza, i to jest przyczyna jej niedrożności



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » śr sty 30, 2008 10:26

Brzeczek sie uruchamia tylko w autach w ktorych są 2 czujniki cisnienia. Uruchamia sie on tylko wtedy gdy cisnienia na wale spadnie ponizej 1,8 bara powyzej 2 tysiecy obrotowow.

Nie wiem czy NZ w ogole ma czujnik cisnienia oleju na wale (czy tylko ten w glowicy). Jesli nie ma to brzeczyk nie ma prawa zabuczec. Jesli jest to powinien zabuczec tylko wtedy gdy nie bylo cisnienia powyzej 2k RPM.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
artur14/
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 07:20
Lokalizacja: EKU
Kontakt:

Post autor: artur14/ » śr sty 30, 2008 10:29

z tego co wiem to brzeczek byl montowany w tylko niektorych mk2 przewaznie byla tylko dioda :jezor:


VWOLF

Grzebaluch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:56
Lokalizacja: Dudidze Kolonia
Kontakt:

Post autor: Grzebaluch » śr sty 30, 2008 16:04

ja mam model z 90r mojej dwojeczki.Na glowicy od strony kolektora ssacego sa 2 czyjniki jeden od malego cisnienia a drugi od wysokiego.I slyszalem o istnieniu jakiegos brzeczka i pomyslalem ze jak mi wyrzucilo olej i sie nie odezwal wiec jest zepsuty a lubie miec wszystko sprawne.Ale jak mowicie ze nie we wszystkich wodelach byl montowany to moze w moim nie a wie ktos na 100% czy go mam czy nie????


Autka to skarbonki ale jakie piekne jak ja je kocham!!!!

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr sty 30, 2008 16:07

bugalon pisze:Brzeczek sie uruchamia tylko w autach w ktorych są 2 czujniki cisnienia. Uruchamia sie on tylko wtedy gdy cisnienia na wale spadnie ponizej 1,8 bara powyzej 2 tysiecy obrotowow.
Dodam jeszcze żeby brzęczało,potrzebne są zegary z układem ciśnienia oleju,a nie golfy wszystkie go miały...



Awatar użytkownika
wronio1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn gru 04, 2006 12:07
Lokalizacja: Ostrowiec św.
Kontakt:

Post autor: wronio1 » śr sty 30, 2008 17:38

ja mam u siebie brzęczyka :D czujnik mam umieszczony po lewej stronie głowicy:D a brzęczyk jest za licznikiem i dzięki temu że mam brzęczyka wiem kiedy mam małą ilość oleju albo kiedy przy gwałtownych skrętach się odzywa bo mam inaczej nie wiem bo mam popsuty bagnet i nie mogę sprawdzić prawdziwego stanu oleju w silniku. jedynie co postoi przez noc to sprawdzam ile jest oleju faktycznie :D:D:D


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=64][img]http://img61.imageshack.us/img61/2152/9447bd1f4a9bcf7cmedda7.jpg[/img][/url]

Grzebaluch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:56
Lokalizacja: Dudidze Kolonia
Kontakt:

Post autor: Grzebaluch » czw sty 31, 2008 00:45

A to juz wszystko wiem dzieki za odp moj golfik nie jest wyposazony w takie Brzeczadlo hehe.Zostaje mi tylko kontrolka w sumie to dobrze bo jak by brzeczalo to by mnie to drzaznilo :grrr: Dzieki za podpowiedzi,Pozdrawiam


Autka to skarbonki ale jakie piekne jak ja je kocham!!!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 210 gości