Wielki problem z odpalaniem w 1.3 NZ

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DEX9985
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 12:49
Lokalizacja: TYCHY
Kontakt:

Post autor: DEX9985 » śr sty 30, 2008 16:47

Zdarzyło mi sie kilka razy opisana sytuacja że zgasł w czasie jazdy silnik długo próbowałem odpalić i nic to nie dawało. Postanowiłem odłaczyć kompa po 5 minutach jak podłaczyłem go to auto odpaliło normalnie. Ile razy mi sie to zdarzyło za każdym razem pomagało odłaczenie kompa. Jak u ciebie sie przytrafi to znowu spróbuj odłączyć kompa i sprawdź czy pomoże może to być komp walniety. U mnie już sie to nie zdarza i niczego nie wymieniałem poprostu przestało sie tak dziać


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images30.fotosik.pl/148/4d351acf34a1aa6a.jpg[/img][/url]

Kuman

Post autor: Kuman » śr sty 30, 2008 20:12

Właśnie próbowałem go odpalić ale nie chciał więc sprawdziłem iskre i jej brak :D

Więc iskry nie ma-miałem złe info mówiąc że jest :)

W takim wypadku co może być? Dalej obstawiacie na tego halla?
Pasuje aparat zapłonowy z 1.6 ? Bo bym przełożył od kumpla bo ma silnik taki.



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1470
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Post autor: kwadrat » śr sty 30, 2008 20:38

Mój kumpel miał Jette tez chyba silnik NZ (wtrysk bodajrze wielopunktowy) i miał chyba ten sam problem. Nie wiem co dokładnie pomogło ale na pewno nie był to czujnik halla. Sprawdz jeszcze raz aparat zapłonowy. Odłącz go i nawet gołym okiem sprawdz czy cos nie jest nie tak


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
Ryhoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: śr cze 08, 2005 20:27
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Ryhoo » śr sty 30, 2008 21:57

Kolego Kuman, rozeznawałem sie wcześniej po sklepach i ponoć był dostępny czujnik Halla chyba coś koło 200 złtych mi gościu powiedział ale potrzebny był numer aparatu, także wynika że sam czujnik jako taki jest dostępny. jednakże za namową elektryka wstawiłem używany aparat (względy oszczędności). Najprościej byłoby zrobić żebyś znalazł coś na jakimś szrocie i umówić sie z gościem że jak nie sprawdzi sie aparat to mu go oddasz a on niech Ci kase zwróci ewentualnie niech sobie zarobi z 10 złotych na wypożyczeniu...
Wg. mnie sprawdzić możesz czy jest to wina Halla w ten sposób, że jak Ci silnik zastrajkuje i nie bedzie odpalał to włącz zapłon odepnij kostekę wpiętą to aparatu i sprawdź czy jest na niej zasilanie jak jest to obstawiałbym czujnik - wykluczyłoby w ten sposób winę modułu, a wątpie żeby cewka robiła takie szopki jak to sie dzieje u Ciebie.



Awatar użytkownika
Pim
MK2 lover
MK2 lover
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Pim » czw sty 31, 2008 08:01

Wg sellerów z allegro z 1.6 pasuje do 1.3 . Sam jestem na etapie problemów z aparatem zapłonowym(a dokładniej samym siłownikiem podciśnieniowym - nowy koszt 160-190 zł HAHAHAHA)

Aparat zapłonowy używany to koszt 60-160 zł(te najtańsze nie mają palca, ale jeżeli twój jest ok to można o takim pomyśleć moim zdaniem).

Nówki wszędzie mają tylko na zamówienie.


Sprawdź jeszcze czy styk we wtyczce na aparacie zapłonowym jest pewny(oraz czy przewody są pewnie zamocowane).


Moje Corrado G60 LC6U
Jetta mk3 GL 2.0 automatic
Vento GLX LC3U 1Z + 400 ohm ;)

Kuman

Post autor: Kuman » pn lut 04, 2008 15:00

Nareszcie się wyjaśniło.
Byłem na szroie i stał akurat 1.3 więc się gościa spytałem czy mogę na próbę wziaść aparat zapłonowy. Więc dałem mu dowód osobisty pojechałem do domu, zakręciłem aparat do auta.....brumm i pali. Gość chciał początkowo 160zł ale zeszło na 100zł i dodatkowo kupiłem licznik z obrotkiem za dobrą kase :)

A więc przyczyną był najprawdopodobniej czujnik halla.
Teraz auto śmiga aż miło, tylko jeszcze zapłon muszę jechać ustawić.

Dzięki wszystkim za pomoc :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 377 gości