dmuchawa pali bezpiecznik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

aros87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: pn lis 05, 2007 15:31
Lokalizacja: jaskowice

dmuchawa pali bezpiecznik

Post autor: aros87 » wt sty 29, 2008 16:26

Witam!
mam problem z dmuchawa, pare dni temu poszedl mi dymek z nawiewow, dmuchawa dzialala jeszcze dzien, pozniej zaczela palic bezpiecznik..... dmuchawa dziala ale jak tylko wloze nowy bezpiecznik to pochodzi chwile i zaraz go pali..... pare dni temu nasmarowalem silnik dmuchawy od strony psazera olejem zeby nie piszczala..... co moze byc z tym nie tak? dlaczego pala sie bezpieczniki? Dziwki za pomoc!



Awatar użytkownika
Abram
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob sty 26, 2008 11:45
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Abram » wt sty 29, 2008 17:08

aros87 pisze:pare dni temu nasmarowalem silnik dmuchawy
no dobrze. Ale czy mimo to dmuchawa sie kreci bez jakiegos ciezkiego oporu ?


......... zerwalem z dziewczyna, aby spedzac wiecej czasu z moja najwieksza miloscia- VW Golf :)

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » wt sty 29, 2008 18:26

Musisz ją zdemontować i sprawdzić czy nie ma oporów mechanicznych co najwyżej będzie trzeba wymienić tulejki
A jeszcze zapytam jakiej wartości ten bezpiecznik???????????????
Ostatnio zmieniony wt sty 29, 2008 18:27 przez pszczyna, łącznie zmieniany 1 raz.



aros87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: pn lis 05, 2007 15:31
Lokalizacja: jaskowice

Post autor: aros87 » śr sty 30, 2008 02:13

bezpiecznik 30A...... raczej nie ma tam zadnych oporow, chodzi dosc latwo i plynnie..... zauwarzylem ze mocniej zaczela grzac..... z tym nasmarowaniem chodzilo mi o to ze od tego czasu zaczelo dziwnie smierdziec z dmuchawy az w koncu poszedl dym i spalilo bezpiecznik....

[ Dodano: 30 Sty 2008 09:02 ]
moze byc to wina bezpiecznika termicznego? u mnie jest on na 216 stopni celsjusza..... powietrze z dmuchawy jest teraz strasznie gorace, wczesniej tak bardzo nie grzala..... zwykly bezpiecznik pali sie dopiero na 4 biegu..... co moze byc z tym nie tak?



Awatar użytkownika
matter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw maja 17, 2007 12:40
Lokalizacja: Toruń / Wawa

Post autor: matter » ndz lut 03, 2008 14:22

Hej,

Doleje się do tematu,

wczoraj zorientowałem się ze nie działa mi dmuchawa, standardowo sprawdziłem bezpieczniki i wymieniłem spaloną 30. Po włączeniu dmuchawa nadal nie działa, a po ustawieniu na pozycje 4 pali bezpiecznik ?

Miał ktoś kiedyś podobny problem ? Poszedł silnik dmuchawy ?

pozdrawiam,
matter



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lut 03, 2008 14:29

na to by wyglądało, możesz jeszcze najpierw włożyć rękę przeze otwór na podszybiu (po wyjęciu kratki lub filtra p-pyłkowego) i dojdzesz do wirnika ręką. Przynajmniej łatwo sprawdzisz czy coś go nie zablokowało jakiś śmieć.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
matter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw maja 17, 2007 12:40
Lokalizacja: Toruń / Wawa

Post autor: matter » ndz lut 10, 2008 13:24

Witam,

dopiero dzisiaj miałem czas zerknąć na wirnik. Po włożeniu ręki przez filtr, ledwo co jestem w stanie przekręcić ręką wirnikiem.

Widziałem gdzieś w jakimś poście schemat demontażu całej dmuchawy… jak wyjmę i rozbiorę to dam znać co i jak było.

pozdrawiam,
matter

[ Dodano: 10 Lut 2008 14:48 ]
Wirnik sie nie kreci.. nie wiem czy jest sens moczyc to np. w nafcie itd itp, czy poszukac nowej.

Mam wersje z klima i koszt na allegro to 140-190 pln...

pozdr.

[ Dodano: 20 Lut 2008 19:06 ]
Witam,

Kupiłem dmuchawę ale działa tylko na czwartym biegu :( udało mi się również uruchomić starą, która również kreci tylko na czwartym biegu...

Teraz nie wiem czy dmuchawa którą kupiłem jest uszkodzona czy może jeszcze coś innego się zepsuło. Odginanie blaszek w pokrętle nie pomoglo.

Wie ktoś gdzie jest ten bezpiecznik termiczny? Jest to wersja z klimatyzacja..

Pozdrawiam
matter

Ps. Stary silnik dmuchawy po prostu się zużył, kawałki wytartego wirnika spowodowały jego zatrzymanie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 394 gości