Szyberdach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mACK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 19:33
Lokalizacja: Lubuskie-Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Szyberdach

Post autor: mACK » czw sie 25, 2005 09:16

Witam, naprawial ktoś szyberdach w Mk3 ??
Walnęła mi prowadnica po lewej stronie (od kierowcy) ,a dokładniej jakas czesc (chyba stop metalu),ktora ciągnie szyber i teraz sie nie chce zamknąć z jednej strony.Slyszlem ze to jest dosc czesto spoykane w tych szyberdachach, moze ktoś z Was to robil i ma na to jakis patent???



Awatar użytkownika
tomek26106
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: wt sty 25, 2005 16:46
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Kontakt:

Post autor: tomek26106 » czw sie 25, 2005 09:38

Witam
Niestety bardzo czesty problem, urwany slizg,przerabiałem temat, naprawa nie jest bardzo trudna, tutaj masz opis co jak i gdzie, nawet rysuneczek jest, a jak chcesz fotkę linki po takiej naprawie to podaj email to Ci wyslę www.vwgolf.pl/porady/szyberpassatgolf.html



Awatar użytkownika
RaDZiUs
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: RaDZiUs » czw sie 25, 2005 09:42

Czołem, jeżeli walnęła Ci prowadnica, to najlepiej kupić nową w ASO (może są jakieś nieoryginalne, ale powątpiewam w ich wytrzymałość) - koszt nowej koło 350zł (zależy od kursu EURO), wymiana w serwisie następne 100-200zł.

Jeszcze jedno, jeżeli teraz szyber działa Ci jakoś z oporem, ciężko się otwiera lub zamyka to nie ruszaj go bo pieprznie Ci silnik, lub układ elektroniczny a koszt nowego (silnik + układ, bo nie sprzedają osobno) w ASO uwaga !!! 1400zł, a w nieatoryzowanych warsztatach, albo szrotach koło 200zł.


Pozdrawiam, Radek

[img]http://www.radzius.neostrada.pl/el--golfingero.gif[/img]
[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=55217&postdays=0&postorder=asc&start=15]> MÓJ GOLFINGER <[/url][/b]

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » czw sie 25, 2005 15:12

Taaa... Prowadnica po lewej stronie (od kierowcy)... Chyba wszyscy na to cierpią... Tak jak pisał RaDZiUs, jak ciężko chodzi - nie szalej, potem wszystko pęka jak opłatek...
W FAQ masz dokładny opis... Poza tym looknij tu. Przerabiałem to tydzień temu. Nie spiesz się w czasie pracy, bo pourywasz plastikowe zaczepy. Wszystko da się zrobić samemu, jednak do wyjęcia podsufitki przez tylną klapę potrzebna jest druga osoba. Jeden siedzi na tylnym siedzeniu i kontroluje ruch w środku, drugi delikatnie wyciąg podsufitkę stojąc z tyłu na zewnątrz. Uważaj, bo ona b.łatwo pęka. Przy okazji możesz ją wyprać :food: Tylko jej za bardzo nie zamocz... Szampon albo jak masz $$$ to środek do tapicerki i jazda. O wiele łatwiej to zrobić jeśli jest ona na zewnątrz. Poza tym po myciu łatwiej ją wysuszyć na słońcu... Możesz też przy okazji wytłumić/wygłuszyć sufit. Sprawdź też czy 4 rurki odprowadzające wodę są drożne. Przedmuchaj je albo tak jak radził już tu ktoś, przetkaj miękkim drutem. Przy zakładaniu nie zapomnij ww. rurek dobrze nasadzić. Regulacja, potem z powrotem podsufitka na miejsce i podokręcać wszystko z powrotem i powciskać zatrzaski...
Narzędzia to śrubokręt X, Klucz 10(szyberdach) i torx (nie pamiętam rozmiaru, szyba). Tak było u mnie.

Pozdr.


:bylo: :bajer:

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 380 gości