Gasnący silnik w 1.6

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szefo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr maja 30, 2007 22:16
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Gasnący silnik w 1.6

Post autor: szefo » ndz sty 20, 2008 19:59

Witam wszystkich

Mam problem z moim mk3 1.6,1995 r. - benzyna przejechane 174000. a mianowicie w czasie jazdy po prostu gaśnie mi silnik, nie daje sie odpalić ponownie od razu, tylko muszę odczekać ~ do 1 min., po tym czasie autko odpala bezproblemowo.
Zauważyłem też że jak ruszę bardziej ostrzej to jest ten sam problem.

Wymieniłem cały aparat zapłonowy, cewkę zapłonową - VW, przewody wysokiego napięcia- BERU, świece - NGK, byłem tez na komputerze i żadnych błędów nie było, wymieniłem filtr powietrza, paliwa i przeciwpyłkowy około miesiąca , lecz to nic nie pomogło i autko w czasie jazdy nadał gaśnie.

Czy może to być związane z czujnikiem położenia wału, czujnikiem spalania stukowego, może z sondą lambda lub wyczytałem że to może być przekaźnik od pompy paliwowej


Bardzo proszę o porady co to może być za przyczyną gaśnięcia silnika.
Ostatnio zmieniony ndz sty 20, 2008 20:21 przez szefo, łącznie zmieniany 1 raz.


Nigdy nie odkładam na jutro tego, co mogę zrobić pojutrze.

Awatar użytkownika
norman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 23, 2006 18:22
Lokalizacja: szczecinek
Kontakt:

Post autor: norman » ndz sty 20, 2008 20:48

hej szefo, moj kolo mial podobny problem tylko z passatem b4 ale u niego to byla wina alarmu fabrycznego odlaczyl alarm i wszystko ok1 a ty masz alarm??



Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » ndz sty 20, 2008 21:25

czujnik spalania stukowego występował w 2.0 wiec to nie on bo go niemasz, mógłby to być czujnik halla ale skoro piszesz że wymieniłeś cały aprat zapłonowy..., ja bym sprawdził jeszcze czujnik temp ale ewidentnie śmierdzi mi to czujnikiem halla


Mój Były mk3 na VENTO FRONCIE
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102145&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
szefo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr maja 30, 2007 22:16
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: szefo » ndz sty 20, 2008 23:42

norman pisze:hej szefo, moj kolo mial podobny problem tylko z passatem b4 ale u niego to byla wina alarmu fabrycznego odlaczyl alarm i wszystko ok1 a ty masz alarm??

alarmu nie posiadam, jest tylko imobilizer, byłem u elektryka w celu sprawdzenia imobilizera, ale powiedział mi ze jest wszystko z nim wporządku

[ Dodano: 20 Sty 2008 22:45 ]
Bąku pisze:czujnik spalania stukowego występował w 2.0 wiec to nie on bo go niemasz, mógłby to być czujnik halla ale skoro piszesz że wymieniłeś cały aprat zapłonowy..., ja bym sprawdził jeszcze czujnik temp ale ewidentnie śmierdzi mi to czujnikiem halla
Fakt wcześniej trzymał temperaturę w granicach 90 stopni a teraz wskazuje max 70-80 i do 90 wskazówka nie dochodzi, a można wiedzieć gdzie ten czujnik sie znajduje i przedział cenowy


Nigdy nie odkładam na jutro tego, co mogę zrobić pojutrze.

Awatar użytkownika
Dyziu14021991
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: czw lis 22, 2007 18:38
Lokalizacja: Rosnowo/Koszalin
Kontakt:

Post autor: Dyziu14021991 » pn sty 21, 2008 00:00

zaopserwuj przy jakiej temp. ci gasnie mialem doczynienia z podobnym problemem w corsie i powyzej temp. 90 stopni gasl jak bylo poniezej temp. 90 to normalnie odpalal nawet w czsie jazdy potrafil z gasnac podloczylismy go do kts650 i wskazał czujnik polozenie walu korbowego ale nie moglismy uwiezyci ze to od tego zaczelismy szukac przyczyny inndziej ale bez skutku i wrocilismy do pierwszej diagnozy i okazalo sie ze to ten czujnik u ciebie moze byc ten sam problem ale nie wiem spr. przy jakiej temp. ci gasnie pozdro

[ Dodano: 20 Sty 2008 23:02 ]
a jesli chodzi ci o czujnik temp. to zaraz ci przesle o nim troche danych
i cene

[ Dodano: 20 Sty 2008 23:23 ]
mozesz mi cos wiecej napisac o tym silniczku tym np. i ile kw masz pod macha

[ Dodano: 20 Sty 2008 23:36 ]
niestety nie moge wziasc zdjecia z info tech ale jest umiejscowiony zaraz obok swiec powinien miec cztery zlacza a kosztuje w granicach od 80 do 20zl zalezy jakiej firmy POZDRO


RAJEK


[img]http://images30.fotosik.pl/156/d42d884289b89218.jpg[/img]

VwPiotrek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr mar 14, 2007 01:22
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: VwPiotrek » pn sty 21, 2008 01:30

U mnie kiedys gasł jak dawalem na luz. Okazalo sie ze gumowa podstawka pod wtryskiem byla juz sparciala i dostawal lewe powietrze. Brzmi banalnie, ale zawsze mozna zlapac za górna czesc wtrysku i calym posuszac. Jak zacznie nierówno pracowac to znaczy ze dostaje tamtedy lewe powietrze.
Ostatnio zmieniony pn sty 21, 2008 01:31 przez VwPiotrek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
szefo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr maja 30, 2007 22:16
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: szefo » pn sty 21, 2008 08:35

Dyziu14021991 pisze:zaopserwuj przy jakiej temp. ci gasnie mialem doczynienia z podobnym problemem w corsie i powyzej temp. 90 stopni gasl jak bylo poniezej temp. 90 to normalnie odpalal nawet w czsie jazdy potrafil z gasnac podloczylismy go do kts650 i wskazał czujnik polozenie walu korbowego ale nie moglismy uwiezyci ze to od tego zaczelismy szukac przyczyny inndziej ale bez skutku i wrocilismy do pierwszej diagnozy i okazalo sie ze to ten czujnik u ciebie moze byc ten sam problem ale nie wiem spr. przy jakiej temp. ci gasnie pozdro

[ Dodano: 20 Sty 2008 23:02 ]
a jesli chodzi ci o czujnik temp. to zaraz ci przesle o nim troche danych
i cene

[ Dodano: 20 Sty 2008 23:23 ]
mozesz mi cos wiecej napisac o tym silniczku tym np. i ile kw masz pod macha

[ Dodano: 20 Sty 2008 23:36 ]
niestety nie moge wziasc zdjecia z info tech ale jest umiejscowiony zaraz obok swiec powinien miec cztery zlacza a kosztuje w granicach od 80 do 20zl zalezy jakiej firmy POZDRO

Witam mój silniczek z tego co sprawdzałem to 1,6 z 1995 r., o mocy 55kW (75 KM ) tylko nie jestem pewien czy to jednopunkt czy wielopunkt. Bo może to być AEA, lub AEE - ten lub ten. ale stawi.ałbym bardziej na ten jednopunkt bo mam w dowodzie wpisane data pierwszej rejestracji to 28.02.2005r.
Ostatnio zmieniony ndz sty 27, 2008 20:47 przez szefo, łącznie zmieniany 2 razy.


Nigdy nie odkładam na jutro tego, co mogę zrobić pojutrze.

Awatar użytkownika
norman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 23, 2006 18:22
Lokalizacja: szczecinek
Kontakt:

Post autor: norman » pn sty 21, 2008 11:13

szefo, moj kol tez mial imobilajzer tylo Z alarmem i jak bylismy u elektryka to powiedzial ze jest wszystko ok a jak odlaczyl to jak reka odjol moze pojedz niech go odlaczy i wtedy sprawdz zawsze mozna go poznij podlaczyc!!!



Awatar użytkownika
pasja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn sty 29, 2007 22:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: pasja » sob sty 26, 2008 17:26

Ja tez mam 1.6 AEA z 95r. i ma 75 reniferow, tak jak kolega. Mi sam nie gaśnie ale jak zgasze go zanim osiagnie 90 stopni to 50% ze nie odpale. Trzeba zaczekac okolo 10 minut i jak reka odjał. niewiem! moze wilgoć! jak próbuje odpalic to nie lapie nawet, jakby wogole nie ostawał paliwa albo iskry, nie pasiadam ani alarmu ani zadnego innego zabezpieczenia oprócz fabrycznego immobilajzera.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1693571#1693571 <--SpRaWdZ tO
WSTYD TO KRAŚĆ I MIEĆ OSZPECONEGO GOLFA!!!!!

suselu7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn sie 27, 2007 21:13
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: suselu7 » sob sty 26, 2008 19:45

W moim AEE po kupieniu miałem identyczne objawy. Do tego co wymieniłeś dołożyłem jeszcze palec i kopułke. Nie wiele to dało.
Częściowo pomogła dopiero wymiana czujnika temperatury płynu w chłodnicy. Samochód nadal gasł ale przynajmniej od razu odpalał:). Zepsuty czujnik odczytywał złą temperaturę co powodowało załączanie ssania przy rozgrzanym silniku i wtedy zalewało świece i gasł. Po kilku minutach - jak podsechł odpalał jakgdyby nigdy nic...

Potem zleciłem czyszczenie przepustnicy i adaptację u elektromechanika. To załatwiło całkiem sprawę - teraz autko śmiga jak młody bóg ;)

Może i u ciebie to samo?
pozdrawiam


Dzięki za pomoc <beer>

Awatar użytkownika
pasja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn sty 29, 2007 22:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: pasja » ndz sty 27, 2008 16:45

itak zrobie!! wymiemie swiece na jednoelektrodowe(dogazudobre podobno) kable, czujnik temperatury:) moze jeszcze skalibruje potencjometr przepustnicy:) musi pomoc! Dzieki kolego


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1693571#1693571 <--SpRaWdZ tO
WSTYD TO KRAŚĆ I MIEĆ OSZPECONEGO GOLFA!!!!!

Awatar użytkownika
szefo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr maja 30, 2007 22:16
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: szefo » ndz sty 27, 2008 20:46

szefo pisze:
Dyziu14021991 pisze:zaopserwuj przy jakiej temp. ci gasnie mialem doczynienia z podobnym problemem w corsie i powyzej temp. 90 stopni gasl jak bylo poniezej temp. 90 to normalnie odpalal nawet w czsie jazdy potrafil z gasnac podloczylismy go do kts650 i wskazał czujnik polozenie walu korbowego ale nie moglismy uwiezyci ze to od tego zaczelismy szukac przyczyny inndziej ale bez skutku i wrocilismy do pierwszej diagnozy i okazalo sie ze to ten czujnik u ciebie moze byc ten sam problem ale nie wiem spr. przy jakiej temp. ci gasnie pozdro

[ Dodano: 20 Sty 2008 23:02 ]
a jesli chodzi ci o czujnik temp. to zaraz ci przesle o nim troche danych
i cene

[ Dodano: 20 Sty 2008 23:23 ]
mozesz mi cos wiecej napisac o tym silniczku tym np. i ile kw masz pod macha

[ Dodano: 20 Sty 2008 23:36 ]
niestety nie moge wziasc zdjecia z info tech ale jest umiejscowiony zaraz obok swiec powinien miec cztery zlacza a kosztuje w granicach od 80 do 20zl zalezy jakiej firmy POZDRO

Witam mój silniczek z tego co sprawdzałem to 1,6 z 1995 r., o mocy 55kW (75 KM ) tylko nie jestem pewien czy to jednopunkt czy wielopunkt. Bo może to być AEA, lub AEE - ten lub ten. ale stawi.ałbym bardziej na ten jednopunkt bo mam w dowodzie wpisane data pierwszej rejestracji to 28.02.2005r.


[ Dodano: 27 Sty 2008 20:11 ]
suselu7 pisze:W moim AEE po kupieniu miałem identyczne objawy. Do tego co wymieniłeś dołożyłem jeszcze palec i kopułke. Nie wiele to dało.
Częściowo pomogła dopiero wymiana czujnika temperatury płynu w chłodnicy. Samochód nadal gasł ale przynajmniej od razu odpalał:). Zepsuty czujnik odczytywał złą temperaturę co powodowało załączanie ssania przy rozgrzanym silniku i wtedy zalewało świece i gasł. Po kilku minutach - jak podsechł odpalał jakgdyby nigdy nic...

Potem zleciłem czyszczenie przepustnicy i adaptację u elektromechanika. To załatwiło całkiem sprawę - teraz autko śmiga jak młody bóg ;)

Może i u ciebie to samo?
pozdrawiam
Witam czy mógłbyś powiedzieć mi jeszcze jakiego koloru jest ten czujnik temperatury i na ile syków on jest, byłbym wdzięczny za podpowiedź. Bo w tym tygodniu wstawiam do mechanika i zobaczymy co mi powie :)


Nigdy nie odkładam na jutro tego, co mogę zrobić pojutrze.

Awatar użytkownika
piekarnik-84
LpG PoVWeR
LpG PoVWeR
Posty: 113
Rejestracja: pn lis 19, 2007 20:58
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Post autor: piekarnik-84 » pn sty 28, 2008 01:17

szefo pisze: Witam mój silniczek z tego co sprawdzałem to 1,6 z 1995 r., o mocy 55kW (75 KM ) tylko nie jestem pewien czy to jednopunkt czy wielopunkt. Bo może to być AEA, lub AEE - ten lub ten. ale stawi.ałbym bardziej na ten jednopunkt bo mam w dowodzie wpisane data pierwszej rejestracji to 28.02.2005r.
twój silniczek to AEA tez mam problem jak odpale po postoju np po nocy przełaczy sie na gaz i chwile pozniej zgasze to nie ma mocnych nie odpalę musze odczekac i chodzi jak marzenie


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=281817/]MOJE MK3...[/url]

borys1966
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: wt sty 10, 2006 16:45
Lokalizacja: małopolska

Post autor: borys1966 » pn sty 28, 2008 20:05

według mnie to wina czujnika halotronowego ten na aparacie zapłonowym ( sam przez to przeszedłem) po podpięciu pod kompa powinno pokazać usterkę. Rok temu płaciłem 180 zł. BOSCHA



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 374 gości