Co myślicie o silniku RP?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
korzeń
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: wt mar 21, 2006 19:37
Lokalizacja: Radom, Piotrków Trybunalski,Łódź
Kontakt:

Post autor: korzeń » pn sty 28, 2008 11:16

guaja pisze: korzeń a może przeczytasz mój post umieszczony wyżej..może coś pradzisz... :chytry:
dzisiaj zajrze pod maske i zobacze jak wyglada to u mnie pozdr


korzeń
[b]WIERZE ZE MASZYNY MAJA SERCA I DUSZE, LUBIE MYSLEC O NICH TAK JAK ZWYKLI LUDZIE O PSACH, MASZYNY NIE UMIEJA CZYTAC ANI PISAC, NIE ROZUMIEJA TEZ CO DO NICH MOWIMY, ROZUMIEJA TO CZEGO OD NICH WYMAGAMY[/b]

[img]http://images28.fotosik.pl/301/b03b31b161b20abemed.jpg[/img]

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » pn sty 28, 2008 12:04

z tymi hamulcami to czasem tak jest ze linki w pancerzu sa pordzewiale i pekniete
u mnie np ciagnalem wajhe byl opor a zacisk sie nie ruszal i jak wytargalem linke z auta to nie moglismy we dwoch jej z pancerza wyciagnac

2 sprawa kupilem komplet naprawczy do zaciskow i na 1 pomoglo ,a 2 jak nie dzialal tak nie dziala (nawet na noznym hamulcu) i auto mi czasem przy ostrym hamowaniu bokiem stawia

kilka razy juz czytalem na forum o skrzyniach w RP i zawsze jest inaczej niz u mnie
moja skrzynia np na V biegu przyspiesza od 130 do 170 w moment szybciej idzie wskazowka predkosciomierza niz na 4 od 100 do 130
co do obrotow to na V biegu obie wskazowki ida praktycznie rowno ze soba
predkosc podrozna u mnie 170km/h a jak opor to licznik idzie do ponad 190 (tak samo jest na 195/45/15 jak i na 175/55/15 i 185/55/15)

a tak przyspiesza dodam ze bylo mokro i widac jak licznik staje nachwile bo odpuszczalem zeby nie palic gumy
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 5070706072


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
korzeń
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: wt mar 21, 2006 19:37
Lokalizacja: Radom, Piotrków Trybunalski,Łódź
Kontakt:

Post autor: korzeń » pn sty 28, 2008 18:10

zajac pisze:
2 sprawa kupilem komplet naprawczy do zaciskow i na 1 pomoglo ,a 2 jak nie dzialal tak nie dziala (nawet na noznym hamulcu) i auto mi czasem przy ostrym hamowaniu bokiem stawia
jak kupiles ten zestaw przez internet to podaj stronke

[ Dodano: 28 Sty 2008 17:48 ]
guaja pisze:a może przeczytasz mój post umieszczony wyżej..może coś pradzisz... :chytry:
wiec u mnie tez jest ten trojnik, ale mam rowniez ten filterek (tzn chyba to jest filterek, bo jest tak brudny ze w zasadzie nie wiem co sie znajduje w tym prastiku). filterek jest podpiety wlasnie to tego trojnika, jesli nie mas tego trojnika (pytanie dlaczego??) to sproboj wcisnac ten przewod na tzw krociec przewodu podcisnieniowego, znajduje sie po prawej stronie kolektora ssacego, tylko pamietaj ze sa tam dwa krocce: jeden jest od plynu chlodzacego. zrob moze i wrzuc fotke prawej strony kolektora ssacego,bo na tym zdjeciu nie widac tego krocca przewodu podcisnieniowego


korzeń
[b]WIERZE ZE MASZYNY MAJA SERCA I DUSZE, LUBIE MYSLEC O NICH TAK JAK ZWYKLI LUDZIE O PSACH, MASZYNY NIE UMIEJA CZYTAC ANI PISAC, NIE ROZUMIEJA TEZ CO DO NICH MOWIMY, ROZUMIEJA TO CZEGO OD NICH WYMAGAMY[/b]

[img]http://images28.fotosik.pl/301/b03b31b161b20abemed.jpg[/img]

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pn sty 28, 2008 19:15

guaja pisze:ośka
-Ślimak najgorsze jest ...... wkręcenie na gwint


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Rek1n82
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr lut 28, 2007 23:34
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Post autor: Rek1n82 » pn sty 28, 2008 19:59

zajac, to jakie masz przyspieszenie do 100 bo z filmiku widac ze 11-12s. Ja też już pisałem kiedys na forum o skrzyni biegów. W poprzednim golfiku (tez RP) za 2 biegu predkość max dochodzila do prawie 100 a teraz to 85 to max. Wiem ze są różne skrzynie ale moze napisz jak to wygląda u Ciebie. Na 5 biegu 100km/h mam przy ok 2tys. obrotow. A co do silniczka to narazie żadnych zastrzeżeń jedyne co go najczęściej boli to kiepskie chodzenia na benzynce gdy zalożona jest instalka gazu :/ Ale jak narazie restet pomaga. p.s. z ręcznym w tym jak i w poprzednim wozie nie mogę dojść do ładu. Taki urok straych zaciskow chyba.POZDR posiadaczy RP


[img]http://images47.fotosik.pl/671/0a8b08cabcb7436b.jpg[/img]
gg 1022231 tel 792286224

Racetrack
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt gru 18, 2007 00:58
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: Racetrack » sob lut 09, 2008 20:37

Jak chyba każdego to i mnie dopadł problem z obrotami. Tylko u mnie problemy pojawiają się jak silnik trochę się rozgrzeje (około 5 min jazdy) wtedy obroty jałowego biegu podnoszą się do 2tys. Później trzeba kilku godzin aby wszystko wróciło do normy i znowu 5 minut jazdy i dalej 2 tys obrotów na jałowym biegu.

I tutaj nasuwa się moje pytanie, czy to, że obroty podnoszą się dopiero po chwili jazdy wskazuje konkretnie na jakiś wadliwy element? Niebieski czujnik temperatury? Gaźnikiem mocno ruszałem w celu sprawdzenia czy nie łapie powietrza no i niby obroty się wtedy nie podnosiły. Co do krokowca to zauważyłem, że był wymieniony już w Polsce po przywiezieniu autka z Niemiec czyli gdzieś po 2004 roku. Czyli niby nie jest stary (gwarancja na niego według nalepki skończyła się w czerwcu zeszłego roku).

Oczywiście mam instalację gazową i taka sama sytuacja jest na gazie i na benzynie.

Więc jakie są Wasze sugestie? Z ogromną chęcią chciałbym się pozbyć tego irytującego problemu.
Ostatnio zmieniony sob lut 09, 2008 20:39 przez Racetrack, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Wuefista
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 910
Rejestracja: ndz lip 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Biskupiec
Kontakt:

Post autor: Wuefista » sob lut 09, 2008 23:36

Witam
Czytam i czytam i też jestem tego zdania, że RP jest nie do zajechania.
Autko urzytkuję od wakacjii,n aogół jeżdze spokojnie ze względu na spalanie ale jak juz się depnie to łyknie i to sporo.
Posiadam skrzynię automatyczną :grrr: (zmieniana bedzię w lato na 2y) i jestem mile zaskoczony jeśli chodzi o prędkości.
Nie miałem okazji bujnąc się na maxa, ale na 16tce ostatnio jechałem za Mondeo i leciałem 155/160 i powiem szczerze,że jeszcze by poszedł bo naciskałem na gaz i powoli wskazówka szła do przodu,ale daje rade.
Na 2gim biegu wyciskam ok 100km/h jak na automat to się i tak ładnie zbiera:)
Forzej ze spalanie,cykl miejski 11/12L trasa ok 8/9 ale to ze względu na skrzynię,tak mi mówiono.
Jedyne na comogę narzekać,to obroty gdy przyszły pierwsze przymrozki to zaczłą falować i często gasł na luzie,zakupiłem krokowego uzywanego i zmiejszyły się ale dalej są ale już nie gaśnie minimale wahania są.Jak ciepło to ok.
Dodam, że silnik nigdy nie widział gazu,jestem przeciwko zagazowywania aut:)Wolę wydać wiecej 10 zł ale wiem że jeżdzi na benzynce;)
Pozdrawiam


[b][size=200][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3611552#3611552]JebiZa TDI[/url][/size][/b]
[img]http://images23.fotosik.pl/66/3a9002da24aef60e.jpg[/img][img]http://img180.imageshack.us/img180/7369/new1wj9.gif[/img]

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz lut 10, 2008 00:55

Wuefista pisze:jestem przeciwko zagazowywania aut:)Wolę wydać wiecej 10 zł ale wiem że jeżdzi na benzynce;)
jak sie ma pieniadze to mozna tak mowic, jakbys robił tyle km ile powiedzmy ja to 10 zł nie jest zadnym porownaniem teraz , ale jak przychodzi liczyc w tysiacach to juz robo to spora kwote, jezdzisz RPkiem od wakacji to jeszcze pomyslisz o gazie jezeli chcesz jezdzic duzo, tak dla porowania jak kolega powiedzial ze na miesiac wydaje 400 zł na paliwo PB to az zbladlem, on tylko ok 50 km dziennie robi do pracy , Silnik ABS wiec bardzo podobny do naszych , jezeli mało jezdzisz autkiem to ok , sama PB moze byc, aa tak dla porownania, jezeli Tobie pali 8 litrow w trasie to wychodzi ok 35 zł/100 km przy cenie paliwa 4,4 , podczas gdy ja mam ok 17 zł przy cenie gazu 2,20 srednio spalanie 8 literkow :) czyli prawie 20 zł roznicy na 100 km jak czesto kursujesz, a jak nie to zostaw PB i autkiem w niedziele:P


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
korzeń
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: wt mar 21, 2006 19:37
Lokalizacja: Radom, Piotrków Trybunalski,Łódź
Kontakt:

Post autor: korzeń » ndz lut 10, 2008 02:11

guti pisze:
Wuefista pisze:jestem przeciwko zagazowywania aut:)Wolę wydać wiecej 10 zł ale wiem że jeżdzi na benzynce;)
jak sie ma pieniadze to mozna tak mowic, jakbys robił tyle km ile powiedzmy ja to 10 zł nie jest zadnym porownaniem teraz , ale jak przychodzi liczyc w tysiacach to juz robo to spora kwote, jezdzisz RPkiem od wakacji to jeszcze pomyslisz o gazie jezeli chcesz jezdzic duzo, tak dla porowania jak kolega powiedzial ze na miesiac wydaje 400 zł na paliwo PB to az zbladlem, on tylko ok 50 km dziennie robi do pracy , Silnik ABS wiec bardzo podobny do naszych , jezeli mało jezdzisz autkiem to ok , sama PB moze byc, aa tak dla porownania, jezeli Tobie pali 8 litrow w trasie to wychodzi ok 35 zł/100 km przy cenie paliwa 4,4 , podczas gdy ja mam ok 17 zł przy cenie gazu 2,20 srednio spalanie 8 literkow :) czyli prawie 20 zł roznicy na 100 km jak czesto kursujesz, a jak nie to zostaw PB i autkiem w niedziele:P

zgadzam sie w 100%.od zalozenia gazu tj we wrzesniu zrobilem golfikiem ponad 9000km,tj pol roku, a przyjdzie lato i jazdy bedzie jeszcze wiecej,poprostu nie wyrobilbym na benzyne, a tak gaziura niedlugo sie zwroci.co do obrotow to na gazie sa idealne,natomiast na benzynie jak sie zagrzeje to wariuje troche ale nie gasnie, poza tym wiekszych problemow z nim nie ma.i tez mysle ze jest nie do zajechania, jako student zbyt czesto tego nie sprawdzam, wiadomo kasa ale jak mu wcisne pedal to niejedno be em wu zostaje w tyle :green_fuck:


korzeń
[b]WIERZE ZE MASZYNY MAJA SERCA I DUSZE, LUBIE MYSLEC O NICH TAK JAK ZWYKLI LUDZIE O PSACH, MASZYNY NIE UMIEJA CZYTAC ANI PISAC, NIE ROZUMIEJA TEZ CO DO NICH MOWIMY, ROZUMIEJA TO CZEGO OD NICH WYMAGAMY[/b]

[img]http://images28.fotosik.pl/301/b03b31b161b20abemed.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Dyziu14021991
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: czw lis 22, 2007 18:38
Lokalizacja: Rosnowo/Koszalin
Kontakt:

Post autor: Dyziu14021991 » ndz lut 10, 2008 02:29

czytam sobie i czytam normalnie nic dodac nic ujac ja moim RP kiem jezdze juz 2 lata i jestem bardzo zadowolony nie jednego juz z tylu zostawilem ale jak wszystkich dopadl mnie problem z obrotami jak silnik jest jeszcze zimny to jest wszystko ok ale jak juz sie nagrzeje i np. postoji troche dluzej to juz zaczyna wariowac obroty zaczynaja spadac i az gasnie nie wiem czym jest to tak naprawde spowodowane moze cos poradzicie:) Dodam jeszcze ze jechalem nim juz 170km/h ale mysle ze pociagnie jeszcze na 2 mam 105km/h i juz zaczyna szarpac ten silnik jest godny polecenia jest to duma VW pozdro


RAJEK


[img]http://images30.fotosik.pl/156/d42d884289b89218.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Wuefista
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 910
Rejestracja: ndz lip 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Biskupiec
Kontakt:

Post autor: Wuefista » ndz lut 10, 2008 10:08

guti pisze:jak sie ma pieniadze to mozna tak mowic
Zapewniam Cię, ze się ich nie ma,poprostu oszczędnie jeżdzę.
guti pisze:jakbys robił tyle km ile powiedzmy ja to ...
I tu muszę Cię rozczarować bo robię sporo,nie jakieś 10 nie 40 ale ok 300 będzie więc niedizelnym kierowcą nie jestem.
guti pisze:podczas gdy ja mam ok 17 zł przy cenie gazu 2,20 srednio spalanie 8 literkow czyli prawie 20 zł roznicy na 100 km

Tu się zgodze, zawsze wyjdzie taniej na gazie,nic takiego nie napisałem że się nie opłaca itd,ale i gaz drozeje ,gorsze ale idzie w górę gdzie są te czasy gdzie kosztował 90gr :bajer: włąśnie ...
guti pisze:cenie paliwa 4,4
Mylisz się, ja mam polską 95PB za 3.50 :grin: i ządna ruska i żadne przelewana ... z Orlenu ,się ma znajomości nie:)
korzeń pisze:tj we wrzesniu zrobilem golfikiem ponad 9000km,tj pol roku,
Co to jest te 9000 tyś. ja robię w miesiac niecałe 3,tak więc żaden wyczyn :helm:

Poprostu jestem porzeciwny gazu, moim zdaniem samochód stowrzyl żeby jeżdził na benzynie a nie jakiś gazach itp,fabryka to fabryka tego się trzymam i choćby ceny paliwa były 5zł za L to nie przerobię i żadne z moich dotychczasowcyh aut nie miało gazu, tj, Astra GSI, Passat 1.8, Cinqecento sporting, Felicja 1.6 Mpi, i jakieś jeszcze ale je pomijam bo Diesle :goof:

Pozdrawiam


[b][size=200][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3611552#3611552]JebiZa TDI[/url][/size][/b]
[img]http://images23.fotosik.pl/66/3a9002da24aef60e.jpg[/img][img]http://img180.imageshack.us/img180/7369/new1wj9.gif[/img]

Awatar użytkownika
fasd
TDI++ 190PS
TDI++ 190PS
Posty: 606
Rejestracja: śr lip 19, 2006 00:34
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: fasd » ndz lut 10, 2008 11:17

Racetrack pisze:Jak chyba każdego to i mnie dopadł problem z obrotami. Tylko u mnie problemy pojawiają się jak silnik trochę się rozgrzeje (około 5 min jazdy) wtedy obroty jałowego biegu podnoszą się do 2tys. Później trzeba kilku godzin aby wszystko wróciło do normy i znowu 5 minut jazdy i dalej 2 tys obrotów na jałowym biegu.

I tutaj nasuwa się moje pytanie, czy to, że obroty podnoszą się dopiero po chwili jazdy wskazuje konkretnie na jakiś wadliwy element? Niebieski czujnik temperatury? Gaźnikiem mocno ruszałem w celu sprawdzenia czy nie łapie powietrza no i niby obroty się wtedy nie podnosiły. Co do krokowca to zauważyłem, że był wymieniony już w Polsce po przywiezieniu autka z Niemiec czyli gdzieś po 2004 roku. Czyli niby nie jest stary (gwarancja na niego według nalepki skończyła się w czerwcu zeszłego roku).

Oczywiście mam instalację gazową i taka sama sytuacja jest na gazie i na benzynie.

Więc jakie są Wasze sugestie? Z ogromną chęcią chciałbym się pozbyć tego irytującego problemu.
czyli najprawdopodobniej czujnik temp własnie ten niebieski do wymiany


viewtopic.php?f=89&t=241036 MOJ DUPVWóZ
SPRZEDAM ALU SANTA MONICA ORYGINAŁ WIECEJ PW
WIOSNA 2011
PIERWSZY NA POMORZU i PRAWDOPODOBNIE w PL MK IV 2.0 TDI 8V
Lato 2012 ????

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » ndz lut 10, 2008 13:18

Rek1n82 pisze:predkość max dochodzila do prawie 100 a teraz to 85 to max. Wiem ze są różne skrzynie ale moze napisz jak to wygląda u Ciebie
u mnie jest ok 85 na II biegu , ogolnie nie narzekam choc troche mnie denerwuje na trasie bo troche brakuje pod pedalem
ale odpukac nic sie nie psuje a 370 tys na blacie

a co do gazu silnik nadaje sie do gazu idealnie i to chyba kazdy wie , oczywiscie tez bym wolal jezdzic na benzynie ale polskie realia sa takie ze ciezko wyrobic na benzyne ja przez 2,5 roku zrobilem 75 tys km i wydalem ok 17 tys zl na gaz a na benzyne bym wydal prawie 40 tys wiec nie obrazam sie na gaz :grin:


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 399 gości