Na ciepłym silniku gaśnie!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » ndz sty 27, 2008 03:03

darek45 pisze:przez zapchaną dyszę nie będzie chodził na benzynie
To wiem ale rudi59 ma problem i na benzynie i na gazie.



rudi59
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sty 16, 2008 17:13
Lokalizacja: Zamość

Post autor: rudi59 » ndz sty 27, 2008 11:11

Problem występuje na benzynie i na gazie, na gazie podczas postoju nie gaśnie, tylko podczas ruchu, czyli powiedzmy dojeżdżam do skrzyżowania, wciskam sprzęgło, wrzucam luz i gaśnie. Po zapaleniu i staniu już problemu nie ma.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » ndz sty 27, 2008 14:43

rudi59 pisze:wciskam sprzęgło, wrzucam luz i gaśnie.
Sprawdź czy do wlotu powietrza do obudowy filtra nie wali bezpośrednio powietrze w czasie jazdy. Miałem taki przypadek w Fieście. Samochód gasł na luzie przy dojeżdząniu do skrzyżowania. Nie moglo dojść. A ystarczyło założyć kawałek rury na wlot aby nie waliło do niego bezpośrednio strumien powietrza. Przez to gasł ale tylko na gazie.



Awatar użytkownika
darek45
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt sty 22, 2008 02:26
Lokalizacja: Świecie

Post autor: darek45 » ndz sty 27, 2008 15:29

jeżeli chodzi o gaz miałem taki sam problem...robił mi tak przy większych wiatrach...byłem u gazownika i pokazał mi na czym rzecz polega, wystarczy tylko lekko dmuchnąć w rurę ssącą i silnik zgaśnie...kazał mi rurę skierować tak, żeby powietrze nie waliło bezpośrednio w nią
jeżeli chodzi o benzynę rozumiem, że ma brak wolnych obrotów...nadal obstawiałbym wyczyszczenie dysz w gazniku.



rudi59
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sty 16, 2008 17:13
Lokalizacja: Zamość

Post autor: rudi59 » ndz sty 27, 2008 15:49

A więc oglądałem obudowę filtra powietrza i znalazłem otwór na jakąś rurkę małą, której u mnie nie ma, znalazłem na allegro zdjęcie jakiegoś silnika 1.3 i rzeczywiście idzie tam jakaś rurka. Od czego ona jest, czy to może być przyczyną tego, że gaśnie? Gdzie wchodzi ta rurka?
Zaznaczyłem ja na zielono.
Obrazek



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » ndz sty 27, 2008 15:58

To jest wężyk podciśnienia do sterowania klapką powietrza przełączającą między ciepłym powietrzem z kolektora wydechowego a zimnym.



rudi59
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sty 16, 2008 17:13
Lokalizacja: Zamość

Post autor: rudi59 » ndz sty 27, 2008 16:32

Aha, jest to ważna rzecz, czy coś może się dziać jeśli tego nie ma?



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » ndz sty 27, 2008 16:36

rudi59 pisze:Jak można odetkać tą dyszę
Dysze trzeba wykręcic śrubokretem małym. Potem czyms ja wypchnac np. przezuc gume do zucia i podnieść . Wiem ze regulacja w 2e3 jest z boku gaznika . W 2e2 jest od góry a pod nia jest miedziana dysza z nacieciem. Krótko mowiac odkrec "maszt" trzymajacy śrube od wolnych pod spodem zobaczysz złotawa dysze odkrec i wyciagnij.
Ten maszcik zawsze jest przykrecony małą śrubka potem go wyjmujesz , pod ni jest dysza.
jhosef pisze:Tylko że przez zapchaną dyszę nie gasł by na gazie.
Masz racje lecz sprawdzic nie zaszkodzi.Nie mam gazu wiec nie wiem jak to dolatuje do kolektora ssacego gaz. Ale na benie to jest czesta przyczzna.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 27, 2008 16:39

rudi59, postaraj się znaleźć przy gaźniku miejsce gdzie ten wężyk był podłączony, zaślep, powinno się poprawić, oszukaj innych nieszczelnoiści, równiueż w podstawce gaźnika. Jeśli nie znajdziesz- sprawdź skład mieszanki na benie, przy zbyt ubogiej tak może być że gaśnie. Na koniec regulacja LPG - albo zmiana membran w parowniku jeśli stary i regulacja.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » ndz sty 27, 2008 16:44

Miejsce na rys to sterownanie podcisnieniem klapka od dopływu rodzaju powietrza (zimne ciepłe), brak tego wezyka jesli tern przy filtrze niezaslepiony powoduje falowanie obrotów.
Poszukaj 2 wejsc obok siebie na filtrze powietrza . Tak to powinno wygladac (2e2 gaznik)
Obrazek


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » ndz sty 27, 2008 16:51

rudi59 pisze:Aha, jest to ważna rzecz, czy coś może się dziać jeśli tego nie ma?
Z tego co pamiętam to to się podłącza do filtra w regulator temperatury. Króciek wystaje od dołu obudowy filtra powietrza. Bez podłączenia klapka nie przełącza.

Obrazek

Numer 15 na rysunku.
Ostatnio zmieniony ndz sty 27, 2008 16:52 przez jhosef, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 27, 2008 16:53

chodzi o drugi wezyk od termostcika do gaźnika, nim gaźnik łapie lewe powietrze.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

rudi59
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sty 16, 2008 17:13
Lokalizacja: Zamość

Post autor: rudi59 » ndz sty 27, 2008 17:20

Jutro wezmę sie do roboty i posprawdzam wszystko i dam znać co i jak. Oczywiście punkty też zostaną rozdane :pub:

[ Dodano: 07 Lut 2008 08:29 ]
Witam ponownie!
Posprawdzałem to i owo, no i znalazłem brak silikonu w podstawie miksera od gazu, czy tędy może łapać lewe powietrze?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 253 gości