Chlodzenie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Grzebaluch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:56
Lokalizacja: Dudidze Kolonia
Kontakt:

Chlodzenie

Post autor: Grzebaluch » sob sty 26, 2008 17:52

Witajcie jak odpowietrzyc uklad chlodzenia w mk2 1,3Nz??? Nalezy to robic z zamknietym korkiem od wlewu cieczy i grzac silnik az sie wlaczy dmuchawa??? czy odkrecic korek i czekac az zacznie leciec cieple powietrze z dmuchawy???a jak odkrece korek na rozgrzanym silniku to powinno mi plyn wysadzac czy nie jak nie to czego to jest wina??dzieki za wszelkie odp. Pozdrawiam


Autka to skarbonki ale jakie piekne jak ja je kocham!!!!

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » sob sty 26, 2008 18:08

Na odkręconym tak długo powinien silnik chodzić aż termostat się otworzy układ wtedy dolewa płynu chłodzącego , otworzyć nagrzewnicę aby w niej też płyn się znalazł .


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn..

Post autor: czarna małpa » sob sty 26, 2008 20:05

Odpal go na odkręconym zbiorniku wyrównawczym,niech tak sobie pochodzi,az się pożadnie zagrzeje i wymieni pare razy płyn w obiegu,i daj na full ogrzewanie z włączoną dmuchawą...


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » ndz sty 27, 2008 00:34

Witam :D
Zagrzej silnik , otworz korek wlewu płynu, oczywiscie kontroluj stan płynu w zbiorniczku wyrównawczym żeby powietrza nie zasysał, dolewaj, aż poziom będzie odpowiedni. Uważaj bo poziom płynu na silniku rozrgrzanym jest wyższy niż na zimnym.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz sty 27, 2008 01:02

wszystko w zasadzie zostało powiedziane dodam jedynie ze można przyspieszyć odpowietrzanie a nawet odpowietrzyc cały układ na wyłączonym silniku uciskając wąz od głowicy do chłodnicy, taki gruby. Przedwczoraj zalewałem auto na zgaszonym i uciskałęm wąż. Po odpaleniu wystarczyło dolać ze 100-200 ml płyny.



Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn..

Post autor: czarna małpa » ndz sty 27, 2008 01:31

sas_gti pisze:wszystko w zasadzie zostało powiedziane dodam jedynie ze można przyspieszyć odpowietrzanie a nawet odpowietrzyc cały układ na wyłączonym silniku uciskając wąz od głowicy do chłodnicy, taki gruby. Przedwczoraj zalewałem auto na zgaszonym i uciskałęm wąż. Po odpaleniu wystarczyło dolać ze 100-200 ml płyny.

Przerabiałem...niejednokrotnie,takim uciskaniem niewywalisz powietrza z nagrzewnicy!!!

Przed nagrzewnica jest jeszcze jeden termostat,i takie uciskanie niestety niepomoże...
Ostatnio zmieniony ndz sty 27, 2008 01:34 przez czarna małpa, łącznie zmieniany 1 raz.


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz sty 27, 2008 01:42

czorny pisze:Przed nagrzewnica jest jeszcze jeden termostat,i takie uciskanie niestety niepomoże...
jesli się juz otworzy to jak najbardzije równieżpomoże
Fakt ze jest tam taki termostat, ale nie każdy golf go ma, w zasadzie większość golfów już ich obecnie nie ma. Zresztą sam VW nie montował juz tego ustrojstwa pod koniec produkcji. a to sie czesto zapycha i przewaznie w wiekowym golfach a tki przeciez jest mk2 juz jest to wymontowane.
Pisałem ze uciskanie tego weża jedynie wspomaga/przyspiesza odpowietrzenie układu i tak przeciez jest bo na otwarcie sie tego termostatu i tak nie masz wpływu. On otwiera sie przy okreśłonej temperaturze cieczy, a zarówno przed jak i po otwarciu sie tego termostatu uciskanie węża przyspieszy odpowietrzenie określonej częsci układu chłodzenia.
Ostatnio zmieniony ndz sty 27, 2008 01:43 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



Grzebaluch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:56
Lokalizacja: Dudidze Kolonia
Kontakt:

Post autor: Grzebaluch » ndz sty 27, 2008 15:49

to na temat odpowietrzania juz wszystko wiem :jezor: ale mam jeszcze jeden problem bo jak otworze korek na rozgrzanym silniku to mi wyrzuci plym czego to jest wina kiedys ktos mi powiedzial ze korka??? I wlasnie nie wiem czy zainwestowac w nowy :wink:


Autka to skarbonki ale jakie piekne jak ja je kocham!!!!

rudi59
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr sty 16, 2008 17:13
Lokalizacja: Zamość

Post autor: rudi59 » ndz sty 27, 2008 15:53

Grzebaluch pisze:to na temat odpowietrzania juz wszystko wiem :jezor: ale mam jeszcze jeden problem bo jak otworze korek na rozgrzanym silniku to mi wyrzuci plym czego to jest wina kiedys ktos mi powiedzial ze korka??? I wlasnie nie wiem czy zainwestowac w nowy :wink:
To akurat jest normalne, korek odkręca się zawsze przed włączeniem silnika, bo gdy to zrobisz przy włączonym silniku ciśnienie wyrzuci ci płyn na zewnątrz :bigok:



Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: czarna małpa » ndz sty 27, 2008 19:33

rudi59 pisze:to na temat odpowietrzania juz wszystko wiem ale mam jeszcze jeden problem bo jak otworze korek na rozgrzanym silniku to mi wyrzuci plym czego to jest wina kiedys ktos mi powiedzial ze korka??? I wlasnie nie wiem czy zainwestowac w nowy

Korek kosztuje około 8 zł,także żaden wydatek, mysle że warto...


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 215 gości