Wymiana pierścieni tłokowych <czy warto?>

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Wymiana pierścieni tłokowych <czy warto?>

Post autor: Jessy » pt sty 18, 2008 20:57

Witam. Mam taki mały dylemat, oddałem głowice do mechanika żeby wymienił uszczelniacze zaworowe + planowanie głowicy, Powodem tego było ze miałem majonez pod korkiem i na bagnecie (uszczelka pod głowica sparciała). A teraz do rzexczy: Silnik mi nie brał oleju, normalnie palił, stan licznika to juz 298tys km, i mechanik mi radzi wymiane pierscieni tłokowych + chonowanie cylindrów. Czy jest to warte zachodu??



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pt sty 18, 2008 20:59

jesli oleju nie bral i moc mial oki to nie warto nabijac kasy mechesiom

[ Dodano: 18 Sty 2008 20:00 ]
zrobisz to i za jakis czas dol sie rozleci


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Jessy » pt sty 18, 2008 21:13

Po sciągnięciu głowicy sciągałem miske olejową, a tam taki biały syf, Przy okazji wyciągnołem tłoki i je wyczysciłem <nagar był tylko do pierwszego górnego pierscienia> Tuleje cylindrów były głatkie i bez zarysowań. Zestaw pierscieni Delphi to 35PLN na jeden tłok.


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pt sty 18, 2008 21:15

jak dla mnie to nie warto chyba ze naprawde dobrej marki

[ Dodano: 18 Sty 2008 20:16 ]
jak popekaja za jakis czas to robota podwojna

[ Dodano: 18 Sty 2008 20:17 ]
a zaznaczyles ktury tlok do jakiego cylindra i jaka strona do rozrzadu


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sty 18, 2008 21:26

Jessy pisze:uszczelka pod głowica sparciała
już się być moze dałeś naciągnąć. Trochę majonezu jest od jazdy na niedogrzanym silniku.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Jessy » pt sty 18, 2008 21:28

Robota nie jest podwórkowa, przeprowadzam ją w garażu, kanał i ogrzewanie :grin:
Tłoki przed demontażem zostały oznaczone cyframi, tak samo jak stopy korbowodów.
Jak zakładałem je zpowrotem to korzystałem z przyżadu do wciskania tłoków.

[ Dodano: 18 Sty 2008 20:37 ]
Niedałem sie naciagnąc :green_fuck: Majonez występuje od wakacji kiedy to postanowiłem wymienic olej w silniku i płyn w układzie chłodzenia.
Sam sciągałem głowice i okazało sie że uszczelka sie rozwarstwiła na kanale wodnym i uszkodzenie uszczelki miedzy 3 i 4 garem.


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

Awatar użytkownika
golfik88
...
...
Posty: 714
Rejestracja: pt maja 18, 2007 14:48
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: golfik88 » pt sty 18, 2008 22:56

dolacze do tematu, a mianowicie u mnie tez wystepuje ten majonezik i to nawet nawet jest go sporo pod korkiem i jak patrze przez otwor pod pokrywe zaworow to tez tam jego jest multum :/ wiec pytanko czy rowniez moze to byc powodem jak u ciebie Jessy sparcialej uszcszelki czy cosik innego?? Dodam ze plyn pomalu ubywa ale to moze byc przyczyna nieszczelnosci przewodow bo gdzie nie gdzie sa biale slady na kadlubie silnika i przy chlodnicy.
pzdr



Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Jessy » sob sty 19, 2008 11:06

Zrobie dzisiaj zdjecia uszczelki to zami zobaczycie w jakim agonalnym stanie była. Ciągle czekam na głowice 5 dzień;/ Gdyby nie ona to już bym autem jezdził dawno.
Zanim zdecydowałem sie na wymiane uszczelki pod głowicą, obejzałem wszystkie przewody, chłodnice, blok, pompe, podctawiłem nawet karton na noc pod auto i nic :kupa: . A płynu nadal ubywało tygodniowo ok 1cm w zbiorniku. Olej zrobił sie ciemny, korek w majonecie, odma w majonezie, bagnet w majonezie, a w misce olejowej 2mm osad na dnie trzeba było to skrobac :kac: Smierdzi ten majonez <FUU>

[ Dodano: 19 Sty 2008 10:08 ]
Jak przyjdzie głowica to złoże to wszystko do kupy, Pojerzdze chwilke i zobacze czy nadal bedzie wystepował majonez, Dam znac jak to wszystko sie potoczyło


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

Spawmark
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 11:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: Spawmark » ndz sty 27, 2008 12:17

Passat którego rozebrałem należy do teścia. uszczelka pod głowicą metalowa nie ruszona. Tłoki na pierścieniach mają mały luz. Ciekawosta to pęknięcia między zaworami. ktoś dla teścia powiedział że są dopuszczalne. Sam nie wiem. Auto brało olej i płyn chłodzący. I co z tym fantem dalej robić? :crazy:

[ Dodano: 27 Sty 2008 11:25 ]
Co do majonezu. Kilka razy zdarzyło mi się z nim spodkać. Czasami to faktycznie nie dogrzany silnik i właściwie to naiczęstsza przyczyna. Tylko żeby ją wyeliminować to najlepiej z 300 km przejechać. Niedawno w swoim aucie miałem pełno "majonezu" jak kawałek trasy zaliczyłem to znikł.


Marek

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » ndz sty 27, 2008 15:02

pekniecia miedzy zaworami jak to wyglada



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 163 gości