Kupuję VW Golfa III Variant na co zwróić uwagę????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

simplesolution

Kupuję VW Golfa III Variant na co zwróić uwagę????

Post autor: simplesolution » sob sie 20, 2005 16:29

Chce kupic Golfa III
Proszę pomóżcie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?????? Jeszcze nie wiem czy bedzie to TDI czy Benzyna, ale rocznik tak około 1993-1996. Jaki silnik wybrać, czy może ktoś podać spalanie dla TDI i benzyny w różnych wersjach slinikowych??? Autko bedzie moim slużbowym, czasami coś w nim muszę transportować. Czy jest niezawodne?? W jakim regionie mozna kupic najtaniej, nie mam czasu na sprowadzanie z niemiec.....choc jakby byla atrakcyjna cena, ale nie wiem jak zalatwiac w urzędzie, nie mam tyle czasu
Pozdr
Przemo



absalon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 16:08
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: absalon » sob sie 20, 2005 19:10

Witam,w zasadzie uwage nalazy zwrocic na wszystko to juz nie nowe auto.Chodzi o to zeby na poczatek nie wydawac na zbedne naprawy,skrzynia (ciezko wchodza biegi),poloski przy maksymalnym skrecie,oczywiscie blacharka,wspomaganie,opony,wycieki,stan wnetrza(zadrapania na desce moga swiadczyc o powaznym wypadku,daty na szybach),opadniete drzwi,ogolnie praca silnika,pompa wodna,wentylator,szyberdach(ma pracowac cicho i plynnie).Polecam to co mam czyli AAM 1.8,silnik nie wysilony nie do zdarcia,wymiana rozrzadu bardzo tania(pasek 33zl,napinacz 46zl,robocizna 50zl),pali jednak troche wiecej niz to jest podawane to jednak kombi i trzeba sie z tym liczyc(a moze dlatego ze mam opony 195x65).Rejestracja sprowadzonego jest tylko bardziej czasochlonna,nie jest skomplikowana(mi zajelo 4 tygodnie,ale to zalezy od urzedu),to chyba tyle jak cos mi sie przypomni to napisze.(nie kupuj pochopnie,jest w czym wybierac!!!)Powodzenia



Awatar użytkownika
kal-el
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 10:17
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: kal-el » sob sie 20, 2005 19:19

Zwróć uwagę na to czy nic nie cieknie z silnika,jak wygląda układ wylotowy i zawieszenie.Pytaj jakie remonty były robione w silniku i co było wymieniane.Poza tym zwróć uwagę na blachy i na spód auta czy od razu nie będziesz musiał zaczepić blacharza.Oczywiście bierz diesla.Nie ma o czym mówić.Mniej pali a cena zupki rośnie....Poza tym idź lub jedź z kimś kto się zna ,abyś flaszę wypił po zakupie a nie płakał do poduszki.Pozdro.



Awatar użytkownika
Pirat_666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn cze 13, 2005 11:12
Lokalizacja: Będzin/Miasteczko Slaskie
Kontakt:

Post autor: Pirat_666 » sob sie 20, 2005 20:53

Tak jak piszą przedmówcy. Tylko że rejestracja auta z niemiec zajęła mi równo tydzień!! a nie 4 tygodnie więc moze wrato poszukać sprowadzonego....


Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie.

Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » sob sie 20, 2005 20:58

Pirat_666 pisze:Tak jak piszą przedmówcy. Tylko że rejestracja auta z niemiec zajęła mi równo tydzień!! a nie 4 tygodnie więc moze wrato poszukać sprowadzonego....
No dokładnie... Mi zajeło to 4 dni od pn-czw... I to bez żadnych układów...



absalon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 16:08
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: absalon » sob sie 20, 2005 22:44

z ta rejestracja wlasnie tak jest,ja rejestrowalem w Gorlicach gdzie sie czeka na termin minimum 4 tygodnie,w duzych miastach robia to od reki



mac31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 07:59
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: mac31 » ndz sie 21, 2005 12:19

I jeszcze jedna rada.Jeśli to Twój pierwszy samochód,który chcesz kupić,weż ze sobą
kogoś z doświadczeniem.


Jeżdżę,więc jestem

Awatar użytkownika
blackwhite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
Lokalizacja: Dumfries
Kontakt:

Post autor: blackwhite » ndz sie 21, 2005 16:32

Znam niezły komis gdzie mają parę Golfikóe sprowadzonych z niemiec.auta są nie bite i zadbane.To jest zaraz przed Żyrardowem-jak jedziesz przez Pruszków po prawej stronie.
Widziałem tam fajnego Golfa GT w super stanie z 94'.Oczywiście mają kilkja innych .


Black

Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » ndz sie 21, 2005 20:52

Dobrze jest podjechac autem na jakas stacje diagnostyczna. Zaplacisz za sprawdzenie kilka zlotych ale bedziesz pewny co bierzesz.

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 335 gości