woda w bgagażniku koło koła zapasowe - jaka przyczyna

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

petek20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt maja 12, 2006 11:39
Lokalizacja: okolice Piły
Kontakt:

woda w bgagażniku koło koła zapasowe - jaka przyczyna

Post autor: petek20 » pt sty 25, 2008 21:25

Witam, mam pytanie odnośnie wody w bagażniku mojego kombiaka, zajżałem wczoraj do koła zapasowego i zauważyłęm, że jest woda w tej wnęce od koła. Woda zebrała się tylko tutaj przy ściance tylnej auta, na drugi dzień chciałem to osuszyć a wody jush nie było, uciekła przez odpływ który jest pod kołem zapasowym. Moje pytanie - którędy ta woda mogła się tam dostać? Dodam że ostatnio padało dosyć intensywnie przez kilka dni.


petek

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pt sty 25, 2008 21:29

petek20 pisze:którędy ta woda mogła się tam dostać?
nieszczelność gumowej uszczelki tylnej klapy, nieszczelna uszczelka tylnych świateł
lub wjechałeś w dość głęboką kałużę przy większej prędkości i woda pod ciśnieniem wleciała przez odpływ w kole zapasowym
Ostatnio zmieniony pt sty 25, 2008 21:30 przez prezesik25, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Obrazek

Przemek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2348
Rejestracja: śr lut 28, 2007 20:22
Lokalizacja: CENTRUM DOWODZENIA OSSY
Kontakt:

Post autor: Przemek » pt sty 25, 2008 21:30

U mnie też sie pokazywała woda i przyczyna była źle uszczelnione światła tylne może to być chociaż mam mk 2 i po uszczelnieniu problem znikł :bigok: najlepiej zrobić na światła lać wodę przez kilka minut i sprawdzić czy pokazuje sie woda w środku :bigok:


LEŚNY PRZYTULAS

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pt sty 25, 2008 21:32

Przemek pisze:przyczyna była źle uszczelnione światła tylne
potwierdzam, u mnie też tylna prawa była nieszczelna z powodu pokrzywionej blachy pod lampą na styku z uszczelką - też mi woda leciała do środka


Obrazek
Obrazek

Przemek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2348
Rejestracja: śr lut 28, 2007 20:22
Lokalizacja: CENTRUM DOWODZENIA OSSY
Kontakt:

Post autor: Przemek » pt sty 25, 2008 21:34

ja to uszczelniłem na starej uszczelce i dałem silikon bezbarwny by niebyło widać że coś było robione pozdro :bigok:

jeśli pomogłem prosze o plusa:)
Ostatnio zmieniony ndz sty 27, 2008 17:36 przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.


LEŚNY PRZYTULAS

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » śr gru 16, 2009 18:52

Stary temat, ale dodam swoje 2 grosze. Ja miałem nieszczelną prawą tylną lampę ( trochę sylikonu pomogło ) i co ciekawe jest jeszcze druga rzecz. Woda lała się do klapy przez ten plastik co jest w nim oświetlenie rejestracji, dalej z kalpy wypływała otworem koło zamka i zbierała się w miejscu na koło zapasowe ( nieraz jak się otwierało klapę to wylewało się na głowę ). I to najprawdopodobniej było przyczyną że wcześniej musiałem robić klapę na samym dole, tam gdzie łączy się blacha.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 337 gości