Sprzęgło lub Skrzynia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ALUNO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Sprzęgło lub Skrzynia

Post autor: ALUNO » czw sty 24, 2008 12:46

Mój Golfik niestety sie popsuł na Swiatlach w miescie zaczeły juz ciezko wchodzic biegi a mialem jeszcze 30 KM trasy i staralem sie caly czas jechac na 4 biegu bo najlepiej wchodzil, by zmienic bieg bylo trzeba doslownie szarpac i gdy wkoncu dojechalem do celu sprawdzalem dlaczego moglo to tak chodzic przy wylączonym silniku chodzilo to troche lepiej ale jak znowu wlaczylem to nadal ciezko a bieg wteczny w ogole nie chcial wejsc bo zaczelo sie pilowanie, jak wlaczylem silnik na wstecznym biegu i chcialem odjechac to juz skrzynia nie pilowala ale jak tylko lekko popuscilem sprzeglo to auto zgasło, a Auto zawioze dopiero w Sobote do mechanika i nie wiem ile pieniedzy szykowac czy moze to byc tylko sprzeglo czy skrzynia biegów i bardzo ciekawi mnie tez to co moglo sie zepsuc z gory dziekuje za pomocne opinie :)



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » czw sty 24, 2008 13:41

do sprawdzenia poziom oleju w skrzyni i linka sprzegla jesli jest z samoregulacja


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

ALUNO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: ALUNO » czw sty 24, 2008 19:48

aha ok :) czyli nawet nie to sprzeglo :) a zapomnialem dodac ze odkad auto kupilem to po jezdzie krotkiej gdzie uzywalem sprzeglo np w korku to pedal strasznie zgrzytał i bylo Ciezko go wcisnac czyli cos takiego nie zrobilo sie nagle a olej w skrzyni byl sprawdzany jakies 4 miesiace temu i bylo wszystko ok


Szukam Pracy ;/ mechanik/Elektromechanik/Kierowca Wrocław

marecki_vitor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: czw sty 25, 2007 18:33
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: marecki_vitor » czw sty 24, 2008 19:53

Sprzegło . Moze juz wogole nie ma tarczy ??



ALUNO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: ALUNO » czw sty 24, 2008 19:54

pisalem ze nie wiem :) mam nadzieje ze w sobote juz bede wiedzial :) a to tarcze sprzegla mozna kupic osobno za mniej ?:) zlociszy?


Szukam Pracy ;/ mechanik/Elektromechanik/Kierowca Wrocław

marecki_vitor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: czw sty 25, 2007 18:33
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: marecki_vitor » czw sty 24, 2008 19:58

Nie wiem nei orientuję się ale lepiej z dociskiem i resztą , czyli komplet , po co za 2-3 miechy zas rozbierac ??



ALUNO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: ALUNO » czw sty 24, 2008 20:40

ok :) dziekuje bardzo za pomoc :) i pozdrawiam :):)


Szukam Pracy ;/ mechanik/Elektromechanik/Kierowca Wrocław

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw sty 24, 2008 20:42

ALUNO, na nic konkretnego się na razie nie nastawiaj, zgrzyty mogą świadczyć tylko o uszkodzeniu linki jeśli masz z samoregulatorem. Więc zorientuj się jaką masz. Jeśli to sprzęgło to nastaw się na kompletne, czyli tacza z dociskiem..


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ALUNO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: ALUNO » czw sty 24, 2008 21:06

ok :) tak jak liczylem na samym poczaatku 200 zł + robocizna :) bo watpie by to byla tylko linka :) juz zrobie wszystko od razu :) linke sprzeglo


Szukam Pracy ;/ mechanik/Elektromechanik/Kierowca Wrocław

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw sty 24, 2008 21:08

200 zeta za sprzegło? Hm. Używane?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ALUNO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: ALUNO » czw sty 24, 2008 21:23

noweczka :D na Allegro :P


Szukam Pracy ;/ mechanik/Elektromechanik/Kierowca Wrocław

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw sty 24, 2008 21:28

tak myślałem, nie szanujesz golfika, dołóż stóweczkę na sachsa proszę cię!


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ALUNO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: ALUNO » czw sty 24, 2008 21:41

patrze na to sprzęgło i jest na inter cars ale tez nie wiem ile robocizna bedzie kosztowała a ja jestem tylko uczniem bez pracy i tez nie mam tyle ;/ pieniedzy


Szukam Pracy ;/ mechanik/Elektromechanik/Kierowca Wrocław

Grzebaluch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: wt sty 08, 2008 15:56
Lokalizacja: Dudidze Kolonia
Kontakt:

Post autor: Grzebaluch » czw sty 24, 2008 22:52

Witam. Ja w swoim golgfku ostatnio robilem sprzeglo bo tez juz zaczelo strasznieciezko chodzic jak pojezdzilem po miescie :grrr: i troszke juz biegi zle wchodzily.Wymienilem sprzeglo na sachsa:docisk,tarcza,lozysko.dokladnie 340zl bo kupilem w sklepie. I w linke tez zainwestuj bo ja zostawilem stara i zle zrobilem.A jak tobie tak ciezko biegi wchodza to pewnie docisk szlak trafil:(( ba robocizna to nie wiem bo sam robilem ale powiem ci ze trzeba sie nameczyc i to duzo a jak jeszcze beda jakies problemy z zapieczonymi srubami to szok!!!!!!!Ale ze 100zl to napewno zaplacisz.I wymien sobie przy okazji tulejke w obudowie skrzyni w ktorej sie kreci rozrusznik zrob to.A i przeczysc sobie jeszcze tulejki i nasmaruj gdzie chodzi lopatka od lozyska oporowego. Jak masz troche pojecia do majsterkowania to powinnes dac sobie rade
Powodzenia


Autka to skarbonki ale jakie piekne jak ja je kocham!!!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 225 gości