Woda za fotelem pasazera :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

redbull__uk

Woda za fotelem pasazera :(

Post autor: redbull__uk » pn sty 21, 2008 00:52

Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow forum. Jestem posiadaczem golfa od zeszlego poniedzialku i juz mam z nim problemy :/ No wiec moj pierwszy problem to woda w srodku. Z tylu, za fotelem pasazera zbiera sie woda. Auto jest z 1999, 1.9 TDi (90koni), wersja 5 drzwiowa, i nie mam szyberdachu. W pierwszym momencie myslalem, ze to dziura w podlodze. Ale ta wersja chyba odpada, bo auto stalo przez 3 dni przed domem. Kiedy wczoraj rano do niego wsiadlem ze fotelem pasazera zobaczylem maly stawik. Przez ostatnie pare dni padalo dosc intensywnie a auta nikt nie ruszal. Auto to wersja angielska czyli woda zbiera sie z lewej strony. Sprawdzalem uszczelki ale nie zauwazalym nic podejrzanego. Coprawda nie znam sie zbyt dobrze na mechanice, a to jest moj pierwszy samochod ale z tego co widzialem, uszczelka nie jest przerwana itp. Postaram sie zamiescic jutro jakies zdjecia.

Siedzenia w tym samochodzie nie sa oryginalne. Mam zamontowano skore Recaro z GTI (lacznie z boczkami). Glosniki w tylnych drzwiach nie sa podlaczone. To dalo mi torche do myslenia. Czy woda moze zbierac sie w drzwiach i dlatego ktos nie podlaczal glosnikow? A moze spartolili robote zakladajac boczki? Nie wiem nawet jak zabrac sie do rozkrecania drzwi :( POMOZCIE PROSZE!!!



Pawko_1111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 03, 2007 14:12
Lokalizacja: Łódź/Mazury

Post autor: Pawko_1111 » pn sty 21, 2008 13:10

Ja mam wode pod nogami kierowcy. W moim przypadklu stawiam na zatkane odplywy, lub cieknaca przednia szybe (nie jest oryginalna).

Przeczysc odplywy, moze pomoze



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pn sty 21, 2008 13:17

najlepiej to wsiąść do auta i poprosić drugą osobę by lała po całym aucie szlałfem, a ty ze środka obserwuj gdzie cieknie. Może auto miało wklejane szyby przez jakiegoś partacza.


Obrazek

Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Post autor: FIRERS » wt sty 22, 2008 14:32

ja to mialem jak kupilem golfa szyberdach mial zatkne odplywy woda leciala od przedniego slupka do tylu zobacz moze to:)



Awatar użytkownika
Ostry!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 22:03
Lokalizacja: OP/OK
Kontakt:

Post autor: Ostry! » wt sty 22, 2008 19:57

Jeżeli masz ją z tyłu auta a z przodu pod nogami pasażera sucho to woda Ci tam wlatuje przez korek gumowy w podłodze, albo go już nie masz albo jest nieszczelny (wejdź pod auto i zobacz czy masz korki w tym miejscu).. a jak z przodu u pasażera tez masz mokro a woda cieknie od przodu aż do tyłu to albo przednie korki albo podszybie puszcza. Jeśli dalej nie będziesz mógł znaleźć to wyciągnij fotele i dywan tylni który jest od połowy auta do bagażnika, a później lej wodą z góry - jak nic nie będzie ciekło to przepuszcza podłoga ;-)

Ale tak jak mówię najpierw sprawdź korki na kanale czy dobrze siedzą i czy w ogóle są ;-)


German Car - German Style ;-)
Gofer: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=153467 Zapraszam
[img]http://img14.imageshack.us/img14/5457/ostry.jpg[/img]

hudy21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: hudy21 » czw sty 24, 2008 07:49

Witam. Miałem ten sam problem. Po deszczu dużo wody od strony kierowcy ,pasażera a także z tyłu. Szukałem wszędzie. Rozebrałem cały samochód i nic szczelny jak cholera. Lecz zauważyłem trochę mokrą uszczelkę drzwi od wewnątrz. Wytarłem lałem wodą i nic. Po dłuższych oględzinach doszedłem do tego gdzie przecieka.

Rada dla ciebie : ściągnij boczek z drzwi jest tam założona blacha trzymająca silnik szyb i cały osprzęt. Jak kiedyś była chociaż raz ściągana to przez nią leje się do środka. Jest pod tą blachą uszczelka raz odciągnięta jest już do niczego. Sprawdź sobie to. U mnie prawie z każdych drzwi tak przeciekało.



sredniaq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 17:41
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: sredniaq » ndz kwie 06, 2008 16:52

Tez mam wode za fotelem pasażera.Tyle że wygląda na to że te korki o których wspominał ktoś wcześniej.Jeden jest chyba sparciały drugi tez cieknie.W związku z tym pytanie: czy mozna kupic w serwisie owe korki i wymienić lub jak rozwiązać ten problem?
Jakies dane na ten temat?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 480 gości