1.8rp ile powinien palic gazu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » pn sie 15, 2005 13:34

Dokładnie. Uboga mieszanka skutkuje wzrostem temperatury. Uszczelki, wydech zawory, wszystko się przegrzewa i spada tego trwałość. Nie zauważyłeś na wydechu białego nalotu??? Poza tym co to za atrakcja toczyć się samochodem zamiast normalnie jeździć? No ale każdy bawi się tak jak lubi. Ja osobiście nie narażałbym tak swojego samochodu.


Sprzedam REFLEKTORY "golf IV look" do mk3 stan idealny+3 komplety żarówek xenon oraz SPORTOWY FILTR POWIETRZA K&N do mk3+olejki regenerujące(200PLN)

Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » pn sie 15, 2005 14:44

flatron316 pisze:W zasadzie niczym nie grozi :grin: to bajki dla tych co mają mało styczności z LPG
Ja mam z gazem do czynienia od 91 roku to początek LPG w polsce (chyba) jeszcze FSO zagazowałem :grin: potem kilka innych fur w każdej regulowałem sam gaz i chodziły super w przeciwieństwie do moich kumpli którzy regulowali swoje w serwisach .Ale to co dobre szybko sie kończy instalki nowej generacji nie pozwalają na samodzielne regulacje ale niejednokrotnie widziałem jak mój koleś co ma warsztat za emulatorem wstawiał klientom dławik ze śrubą co pozwalało zejść np z 14 na 10 litrów LPG (wstawianie po wizytach w serwisach i "panie to musi tyle palić ja tu nic nie poradze")
Teraz na tej ubogiej mieszance jeżdżę już 6 rok i nic sie nie dzieje czego wszystkim kolegom z forum życzę
flat
Za emulatorem??? hehehe :rotfl: a wiesz co to jest emulator? Chyba ci chodziło o attuator (ew. actuator) czyli innymi słowy silniczek krokowy :rotfl: Od 91 roku masz styczność z tym i nie odróżniasz podstawowych elementów z których sie składa instalacja?????

Pozatym wstawienie tego tzw. dławika czyli registra jest bez sensu i po co wogole wtedy silniczek krokowy skoro ktos próbuje to ominąć jakąś śrubą. Mógł wyjąć ten krokowy, sprzedać komuś kto zrobiłby z niego porządny użytek i wstawić samą śrube.

To tak jak byś obok komputera postawił maszyne do pisania i powiedział że lepiej na maszynie do pisania bo atramenty do drukarek za drogie.


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » pn sie 15, 2005 18:08

Sorki
Chodziło mi oczywiście o attuator :rotfl: Czeski błąd .Ale pax pax Koledzy ja się tylko odniosłem do pytania Kolegi Patrykwis i tematu topicu .
Jak będe potrzebował porad na temat " co się stanie jak będę dalej jeżdził na przyciętej mieszance gazu" nie omieszkam się do was zwrócić o radę. :rotfl:
A na razie mój RP pali 9 litrów LPG i to jest odpowiedż na jedną z części pytania postawionego przez Kol Patrykwis .
pozdrówka flat



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » pn sie 15, 2005 22:16

ja mam PN -ke na gazie 1 gen. autko pali 8.6 i jezdzi calkiem fajnie. top speed prawie 150. ale pewnei byloby lepiej tylko troszeczke za uboga mam mieszanke, no moze podjade do gazownika jak znajde chwilke.

ale nie ma to tamto gaz jest super, ciagle mowia o rosnacych cenach ropy i benzyny ale mnei to ne iobchodzi. podejrzewam ze keidys ten gaz podskoczy ale i tak bedzie sie bardziej oplacac :bigok:



splawik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 13:04

Post autor: splawik » pn sie 15, 2005 22:35

Aile powinien spalać gazu silnik1.6 RF



Awatar użytkownika
mahoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn sie 15, 2005 14:45
Lokalizacja: SPS/SJZ
Kontakt:

Post autor: mahoo » wt sie 16, 2005 12:06

Ja założyłem gaz do Golfa jakiś 3tyg temu, narazie spalanie wychodzi ok 11L, ale w czwartek jadę wyregulować go bo czasami mi przerywa.

Kiedy tylko sobie przypomnę tankowanie benzyny na stacji, to mam gdzieś czy pali mi 10L czy 14L gazu.

Też znam takiego oszczędnisia jak koleś powyżej: Audi 80B4 z silnikiem 2.0 pali mu 10L gazu, i dziwi się czemu od kiedy włożył LPG to mu się auto pieprzy co chwilę :hmm:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2219443 - mój kopciuch @168KM/402Nm Dynosoft

Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » wt sie 16, 2005 15:03

wrocilem wlasnie z wakacji, w sumie 1500 km i srednio wyszlo mi ok 8l/100 przy jezdzie do 130/godz bez wiekszego doginania z obrotami(dziewczyna z boku marudzila) ale sie oplacalo obchodzic lekko z gazem bo spalanie mnie zadziwilo jedynie dostawal troche w dupe na autostradzie np na obwodnicy Gdańska. w miescie jak latam do roboty to 10-11l to norma. reguluje u tych gosci co zakaladalem instalke i nie ma problemow z przyspieszeniem prawie nie czuc roznicy, jak na benzynce.



Awatar użytkownika
Dawid 19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 16:28

Post autor: Dawid 19 » wt sie 16, 2005 18:06

Mam instalkę Altronic AL 700 w RP,spala mi w trasie do 100km/h 8,5l gazu w mieście 10l ,żadnych problemów typu strzela, nie wkręca się, gaśnie itd.Poprostu zapominam,że mam gaz ,przypominam sobie tylko podczas tankowania :grin: !Przejechałem 4000km i miodzio!Butla w kole,troszeczkę wystaje ale różnicę zniwelowałem kładąc steropian po bokach i jest oki!Ustawili mi na kompie pozycję ''normal'' a jest jescze możliwość ''ekonom'' i ''sport''.



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » wt sie 16, 2005 18:32

:grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
Jak widzę po postach Kolegów mój RP-ek mieści się w normach( a niektóre biorą jeszcze mniej) :okej: . Widocznie ci co mnie usiłowali pouczać mają kiepskich speców od gazu albo dają się wpuszczać w kanał " 15 litrów musi wziąć panie" :rotfl: :rotfl: :rotfl:
pozdrówka flat



Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » wt sie 16, 2005 19:17

flatron316 pisze::grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
Jak widzę po postach Kolegów mój RP-ek mieści się w normach( a niektóre biorą jeszcze mniej) :okej: . Widocznie ci co mnie usiłowali pouczać mają kiepskich speców od gazu albo dają się wpuszczać w kanał " 15 litrów musi wziąć panie" :rotfl: :rotfl: :rotfl:
pozdrówka flat
Sam sobie reguluje i nie wpuszczam sie w kanał. Ale reguluje na podstawie sondy lambda a na przeglądzie wymagam analizy spalin.

Zresztą dyskusja na ten temat staje się bezcelowa...... Skoro każdy wie swoje....

Pozdro


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » wt sie 16, 2005 19:23

Nie Flanel mam normalny manual ale porównując dane o spalaniu benzin jak dobrze pamietam to automat od manual niedużo się różni . Mój RP ek chodzi od 98 r na gazie i nic mu nie jest ,nie strzela ,wkręca się na obroty, ładnie zapala - ale jak wtedy w 98 wstawiłem gaz to katastrofa totalna :panna:
Po regulacjach u niektórych "fachowców " to potrafił 19 litra wychlać ,nie mówiąc już o tym że jakiekolwiek problemy ( a miałem z obrotami wieszającymi się) to w serwisie VW odrazu kazali gaz demontować nie chcieli nic regulować ( ale kasować to owszem a czego mi nie wymienili przy tym :grrr: )-Więc siłą rzeczy musiałem się sam tego wszystkiego nauczyć .
Ale jak komuś pali 20 i jest z tego zadowolony to ma do tego prawo nie będe go pouczał bo to nie temat tego topicu.
pozdrawiam flat :pub:

[ Dodano: Wto Sie 16, 2005 19:31 ]
Paulox sorki jak dawno dawno temu jak regulowali mi samochody na przyrząd to sie odrazu pytali czy na słuch i "próbę mocy" tak to koleś nazywał bo zaznaczał że po ustawieniu na przyrządzie będzie jarał więcej ( ale tylko w jednym warsztacie był taki koleżka kumaty reszta to lamerzy) i miał rację .
Jeszcze raz przepraszam za wypowiedż nie w temacie.
flat



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 363 gości