Maź i woda na korku oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

szalonykon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt maja 18, 2007 00:37
Lokalizacja: Olsztyn

Maź i woda na korku oleju

Post autor: szalonykon » czw sty 24, 2008 00:01

Witam,
Mam dużo białawej mazi i wody na korku oleju. Z tego co wyczytałem z innych postów jest to rzecz normalna. Ale ponoć trzeba przy tym czyścić odmę. Czy byłby ktoś uprzejmy i zaznaczył na zdjęciu gdzie jest odma?, jak również który to przewód od odpowietrzania skrzyni korbowej.Następnie czy "kominek"(zaznaczony niebieską strzałką)z korkiem wlewu jest demontowalny?.
Za wszystkie odpowiedzi dziękuję i pozdrawiam. Obrazek



aluk94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob wrz 02, 2006 12:07
Lokalizacja: ŻARY
Kontakt:

Post autor: aluk94 » czw sty 24, 2008 01:14

maz na korku oleju jest normalna rzecza w przypadku gdy silnik jest nie dogrzany nie widze potrzeby zeby przeprowadzac czyszczenie odmy wystarczy troszke przegonic autko i wszystko wroci do normy
pozdrawiam



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » czw sty 24, 2008 08:38

maź czy "smietana" jak kto woli jest podobno rzeczą normalną kiedy auto jeździ na krótkich trasach i silnik nie osiąga temp. roboczej (ok95').
jeśli silnik jest dobrze rozgrzany i po przejechaniu 20-30km masz "śmietane" pod korkiem to możesz mieć problemy. być może płyn chłodniczy przedostaje się do wnętrza silnika i miesza się z olejem. bełta się to i pieni.
pzdr



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » czw sty 24, 2008 09:41

Z tą odmą się nnie rozpędzaj poprostu od czasu do czasu przegoń silnik i powinno być ok.W zimę rzecz normalna jak się krótkie dystanse jeździ.



szalonykon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt maja 18, 2007 00:37
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: szalonykon » czw sty 24, 2008 09:50

Jeśli chodzi o płyn chłodniczy to go nie ubywa. Natomiast tej mazi mam dużo i nie wiem czy gdzieś dalej jej nie zassało. Również na bagnecie mam niewielkie ilości tej mazi(oczywiście w oleju nie ma mazi, jest czysty). :crazy:



Awatar użytkownika
lukjar7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 15:17
Lokalizacja: Bielsk P. - Hajnówka
Kontakt:

Post autor: lukjar7 » czw sty 24, 2008 11:22

a olej jaki ?? i kiedy wymieniany??
najpierw przegon autko :)



zoso8894
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: czw gru 21, 2006 18:05
Lokalizacja: wwa

Post autor: zoso8894 » czw sty 24, 2008 19:50

dla mnie to dziwne ja tez robie tylko krótkie odcinki po 10 km dziennie i zadnej
mazi nie mialem nigdy , za to jak mialem ją w poldku kiedys to po pol roku okazalo sie ze
wypaliło uszczelkę ... wiec coś tu nie gra a takich tłumaczeń jest tu non stop pełno .
po drugie skąd miałaby w silniku brać sie woda i skraplać ? to raczej dziwne , przecież
silnik to szczelna konstrukcja przynajmniej w założeniu i skoro tysiące ludzi zadnej mazi
nie ma a parę ma to znaczy chyba coś ?



hamster55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn sty 21, 2008 18:49
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Maź i woda na korku oleju

Post autor: hamster55 » czw sty 24, 2008 19:59

u mnie w golfiku 1.6 16 V jest podobnie, taka maż wytwarza się z niedogrzania silnika, proponuje odmę wyczyścić, ponieważ jak zamarzie ta maź może wam wywalić olej(albo przez bagnet lub przez jakąs uszczelkę). Najlepiej sobie zobacz jaki zabrudzony jest wąż który idzie od lewej strony silnika do filtru powietrza.



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » czw sty 24, 2008 22:56

zoso8894 pisze:dla mnie to dziwne ja tez robie tylko krótkie odcinki po 10 km dziennie i zadnej
mazi nie mialem nigdy , za to jak mialem ją w poldku kiedys to po pol roku okazalo sie ze
wypaliło uszczelkę ... wiec coś tu nie gra a takich tłumaczeń jest tu non stop pełno .
po drugie skąd miałaby w silniku brać sie woda i skraplać ? to raczej dziwne , przecież
silnik to szczelna konstrukcja przynajmniej w założeniu i skoro tysiące ludzi zadnej mazi
nie ma a parę ma to znaczy chyba coś ?
a jak myślisz w benzynie albo w oleju napędowym wody nie ma? nie wszystko wyparuje. swego czasu było modne polerowanie kolektora dolotowego, teraz się raczej naród od tego odwraca bo na "lustrzanych" kanałach potrafi się skroplić para benzyny i taka kropleka troszke miesza. ale takie tam.
ta maź to nic innego jak spieniony olej, przy nieszczelnościach pierścieni albo zaworów, uciekające ciśnienie potrafi ubić taką piane.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 254 gości