Czarny dym

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Czarny dym

Post autor: stonefree » wt sie 16, 2005 00:22

Witam golfiarzy.
Od roku jeżdże Golfem2 1,6 TD.Samochód sprawuje sie dobrze.Silnik pracuje równo i bez nietypowych odgłosów.Mam jedynie dwa zastrzeżenia i prosze o rady, lub opinie:
1) Pomocnym dodaniu gazu samochód bardzo dymi na czarno.Sprawdzano początek tłoczenia i zdaje się być prawidłowy.Samochód odpala bez problemów po wyciągnięciu "ssania " na zimno,natomiast gorący bez jego wyciagnięcia trzeba kręcic dłużej.Pytanie:W jaki sposób sprawdzić (wyregulować ) pompę wtryskową.Czy są dostępne w internecie dokładne oisy pomp boscha i ich regulacji?
2)Po wymianie poduszki przedniej pod silnikiem na wolnych obrotach we wnętrzu samochodu na biegu jałowym są silne wibracje.Czy zamontowałem zły rodzaj poduszki?Czy trzeba w jakiś sposób ustawiac silnik przed dokręceniem srub poduszek?A moze wibracje sa spowodowane wada w układzie wtryskowym?
Prosze o rady i opinie.Mam nadzieje,że ktoś z kolegów miał podobne przypadki i im zaradził,czym chętnie się podzieli!
POZDRAWIAM SERDECZNIE!



Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » wt sie 16, 2005 01:26

Podlaczam sie pod AD.2 W TD na jalowych obrotach amplituda kierownicy wynosie 1 cm jak nie wiecej!! o co komon?? TD az tak maja??



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » wt sie 16, 2005 23:09

Dzieki za szybką odpowiedź.Więc radio z kompaktem odpada ;) ? A może ktoś powie coś AD kopcenia?Może poprostu turbina robi wysiadkę?



Awatar użytkownika
dzikusek99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: sob maja 21, 2005 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: dzikusek99 » śr sie 17, 2005 00:39

Z tego co ja wiem to diesle tak maja ze jak mocniej przycisniesz to pojawia sie chmurka czarnego dymu. Ja mam podobne sytuacje jak chyba wiekszosc ludzi co ma diesle. Osobiscie sie tym nie martwie - no chyba ze zaraz ktos wyprowadzi mnie z bledu. Co do drzenia kierownicy to rowniez tak mam - a radio z kompaktem dziala bez klopotu :hehe:



dziomal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pn gru 13, 2004 22:53
Lokalizacja: Brzozów/Kraków
Kontakt:

Post autor: dziomal » sob sie 20, 2005 09:50

stonefree pisze:W jaki sposób sprawdzić (wyregulować ) pompę wtryskową.Czy są dostępne w internecie dokładne oisy pomp boscha i ich regulacji?
Są dostępne.
http://rapidshare.de/files/4171435/regu ... y.rar.html
Pod tym linkiem są 4 strony z książki "Sam naprawiam d, td - golf, jetta" na temat regulacji pompy Boscha.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 351 gości