Cos stuka w silniku + czerwona kontrolka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Brzechu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 22:49
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Cos stuka w silniku + czerwona kontrolka

Post autor: Brzechu » wt sty 22, 2008 22:24

Od jakiegos tygodnia cos mi dziwnie stuka w silniku, glos jak by klekoczącego diesla, ale ja mam benzyne, no i czasami jak wejde w ostrzejszy zakret to na chwile sie zapali czerwona kontrolka bodajrze od oleju. Olej juz kupilem i bede wymieniał teraz, a co tam moze stukac?



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt sty 22, 2008 22:25

Brzechu pisze:a co tam moze stukac?
popychacze zaworów - mało oleju w silniku - obyś tylko nie zatarł... - dolej czym prędzej lub wymień


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Brzechu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 22:49
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: Brzechu » wt sty 22, 2008 22:30

Nie zawsze stuka, jak ma humor. Olej jutro wymienie, ale teraz zastanawiam sie czy moge jutro do pracy pojechac ( 5km ) zeby sie nie zatarły czasem tak jak mowisz...



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt sty 22, 2008 23:49

Brzechu, a sprawdzales wogole stan oleju ? bo to moze byc tez objaw walnietego czujnika cisnienia oleju , ktory zle reaguje na przelewajacy sie olej i podnosi alarm, sprawdz na zimnym silniki stan oleju , ewentualnie po 15-20 min od jazdy , jezei stan ejst ok to nalezaloby sie zainteresowac czujnikiem Cykanie w naszych silnikach to normalne w miare w tym wieku, sprawe robia popychacze, ale to w przypadku jak stan oleju masz ok, bo jezeli nie to rzeczywiscie maja niedobór i napier.... na sucho


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr sty 23, 2008 04:04

Brzechu pisze:Od jakiegos tygodnia cos mi dziwnie stuka w silniku, glos jak by klekoczącego diesla, ale ja mam benzyne, no i czasami jak wejde w ostrzejszy zakret to na chwile sie zapali czerwona kontrolka bodajrze od oleju.
To jest w zasadzie typowy objaw bardzo niskiego stanu oleju. To stukanie to niekoniecznie popychacze, mogą być panewki. Sprawdź KONIECZNIE stan oleju.



Awatar użytkownika
daniel2505
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 18:39
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: daniel2505 » śr sty 23, 2008 10:16

bodzio_j pisze:mogą być panewki. Sprawdź KONIECZNIE stan oleju.
No nie chcę być złym prorokiem ale identyczne objawy miałem w "kredensie" 125p na krótko przed walnięciemk panewki. Kontrolka zapalała się zwłaszcza na wolnych obrotach. Dodatkowo zauważyłem wtedy że trzeba było bardzo mocno wciskać hamulec, tak jakby nie było wspomagania. Mechanik powiedział że to przez małe podciśnienie spowodowane walnięta panewą. Musiał mieć rację bo po wymianie panewki hamulce wróciły do normy. Leć czym prędzej do mechanika niech postawi diagnoze bo gdy panewka poleci w czasie jazdy to można sobie kłopotu narobić. U mnie do wymiany był korbowód niestety


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123919/]Mój zielony VARIANT[/url]

Awatar użytkownika
Brzechu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 22:49
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: Brzechu » śr sty 23, 2008 18:17

Wymienilem olej, bylo go malo.
Narazie nie stuka.

Ja tez mam slaby i twardy hamulec..... :grrr:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 340 gości