Dlaczego rosieja szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kojot 49
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 785
Rejestracja: pt mar 16, 2007 16:55
Lokalizacja: ZambróVW

Dlaczego rosieja szyby

Post autor: kojot 49 » śr sty 23, 2008 00:50

Witam morze mi ktos pomóc rosieja w moim Golfie szybki nawet jak jest nagrzany czy jest cos takiego jak filtr pyłowy w Golfie II kolega ma MK II i mu tak nie rosieje jak mi.



eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » śr sty 23, 2008 00:54

w standardzie takiego filtra bardzo czesto nie bylo, ale wiem ze mozna cos takiego zalozyc.
Przyczyna parowania szyb jest wilgoc, a ta pojawia sie jesli masz nieszczelna nagrzewnice, przeciek do srodka lub poprostu jak czesto jezdzisz i wsiadasz mokry do auta. Jesli jednak nie wyczujesz wody pod dywanikami to pewnie nagrzewnica cieknie. Od mokrej odzieży szyby paruja ale przy wlaczonej dmuchawie para powinna znikac
Ostatnio zmieniony śr sty 23, 2008 01:09 przez eidos, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
duszekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 22:39
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: duszekm » śr sty 23, 2008 00:57

Powodów parowania szyb może być kilka. Jedną z częstszych przyczyn jest zabrudzenie filtra pyłkowego :helm: . Zatkany filtr pyłkowy znacznie ogranicza przepływ świeżego powietrza i to jest powodem, że podczas deszczu praktycznie nie można usunąć pary z przedniej szyby, nawet mimo włączenia wentylatora na najwyższą prędkość. Włączenie klimatyzacji powinno zmniejszyć parowanie szyb, ale jest to tylko środek doraźny, który usuwa skutek, a nie przyczynę.

Warto dodać, że jedną z najczęstszych przyczyn intensywnego parowania szyb jest uszkodzenie
radiatora nagrzewnicy. Jeśli wietrzenie, wymiana filtra i suszenie wnętrza auta nie pomagają to
zapewne doszło do uszkodzenia(zamrożenia lub korozji) radiatora. Najłatwiej to sprawdzić po ubytku
płynu chłodzącego w zbiorniczku wyrównawczym


Pomogłem, podziękuj niech praca nie idzie na marne :))

Awatar użytkownika
Brzechu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: ndz lis 11, 2007 22:49
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: Brzechu » śr sty 23, 2008 01:09

Ja mam niezli patent na parowanie szyb.
Wysmaruj je pianka do golenia taką w spray'u, potem wez sucha szmatke i wypoleruj szybe na glanc. Moze to brzmi smiesznie ale działa i masz spokoj na miesiac.

Jak nie wierzysz to posmaruj pół lustra w domu, a druga polowe zostaw tak jak byla i mozesz chuchac a nawet para z czajnika dawac na lustro i nic... :)



Awatar użytkownika
Robs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pn paź 03, 2005 21:02
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Robs » śr sty 23, 2008 08:27

Ciekawe ja mógłbym się kąpać w moim golfie tyle wody i nic nie paruje :) może powinienem zmknąć szyberdach :)



Awatar użytkownika
krzys-jeruzal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 462
Rejestracja: śr lis 14, 2007 16:20
Lokalizacja: Jeruzal
Kontakt:

Post autor: krzys-jeruzal » śr sty 23, 2008 09:34

A ja powiem tez cos na ten temat ogladałem program na tvn turbo i gosci mówił zeby nie parowały szyby trzeba je dobrze umyc od sroka i to juz połowa sukcesu:) sam to sprawdziłem bo ka mam wento i zadko je myje bo nie lubie myc samochodu i mój brat tez ma iczesto myje i zauwazyłem ze u niego duzo mniej jest wilgoci.jak jest czysta szyba to woda niechętnie sie do niej przyczepia itp...



Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: lordmatej » śr sty 23, 2008 11:32

wyeliminuj najpierw źródło wilgoci-znajdz gdzie wilgotno i zlikwiduj!! Jeśli parkujesz na dworze to masz wilgoć w całym aucie!! Warto wtedy zrobić kurację suszącą-porozkłądaj wszędzie gazety typu wyborcza itd. i kilka dni potrzymaj w aucie!! Wyjmiesz je miękkie i wilgotne!! Mi to pomogło!Ale zaznaczam że nie miałem nigdzie mokro-poprostu codzienne stanie na dworze


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

Awatar użytkownika
kojot 49
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 785
Rejestracja: pt mar 16, 2007 16:55
Lokalizacja: ZambróVW

Post autor: kojot 49 » śr sty 23, 2008 16:20

Dzis rozkrecalem cały dól deski rozdzielczej sprawdziłem nagrzewnice jest dobra nie ma tam żadnych wycieków sucha dywaniki lekko wilgotne dzis na noc gazety rozłożę, szybki tez myje jestem uprzedzony na punkcie brudnych szyb w środku wiec sa czyste plynu tez nie ubywa dzis sprawdziłem.



bart72
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt gru 28, 2007 19:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bart72 » śr sty 23, 2008 18:34

sprawdz sobie czy ci sie gdzies woda nie dostaje do środka drzwi,czy np boczek nie jest od spodu zawilgocony



Awatar użytkownika
pudel_łdz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 980
Rejestracja: pn lis 13, 2006 00:28
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: pudel_łdz » śr sty 23, 2008 20:02

sprawdź boczki w drzwiach tak jak mówi kolega,ja miałem czasami mokre od dołu, i rozłożenie gazet pod dywanikami zawsze pomoże ja tak zawsze robię zimą i pomaga.Pozdrawiam

golfy są jak wino im starsze tym lepsze :):)


moje dwa maleństwa :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2136155#2136155 - MK IV TDI 183PS/400NM 4motion
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=330672 - MK II 1.3NZ -> 2.0 16V ABF /WSZA/

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » śr sty 23, 2008 20:08

pudel_łdz pisze:i rozłożenie gazet pod dywanikami zawsze pomoże ja tak zawsze robię zimą i pomaga.Pozdrawiam
to ja spróbuję z tektur, ale pierw umyję szybki od środka

Codziennie jeżdżę do pracy 25 km w jedną stronę, po przyjeździe zawsze zostawiam lekko uchylone szyby boczne - zawsze trochę mniej tej pary (mam owiewki), nie mam dywaników gumowych tylko zwykłe na lato i mam takie pytanie:

Czy da coś jak w czasie jazdy podkręcę ogrzewanie na max, dam nawiew na nogi i uchylę szyber?
Ostatnio zmieniony śr sty 23, 2008 20:12 przez prezesik25, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 494 gości