Komunikat "Abgas Verkstatt"

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Tempest
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt sty 15, 2008 14:12
Lokalizacja: Warszawka
Kontakt:

Komunikat "Abgas Verkstatt"

Post autor: Tempest » śr sty 23, 2008 12:59

no i kupiłem sobie w poniedziałek samochodzik (prywatnie sprowadzony z niemec od autoryzowanego partnera VW)
dzisiaj - akurat wyjeżdżając z wulkanizacji zapaliła mi się kontrolka silnika (pali się cały czas) i ten komunikat co w tytule
nie wiem czy ma to też z tym związek, ale wczoraj przy ruszaniu spod domu (w ogóle przy uruchomieniu silnika) słyszę takie delikatne stukanie (podczas jazdy jak i kiedy stoję)
matka - która akurat zna niemiecki - zajrzała do książki serwisowej i najprawdopodobniej jest to sonda lambda
gwarancję oczywiście mam (nawet roczną na piśmie) więc z naprawą problemu nie powinno być, pytanie tylko czy to rzeczywiście jest lambda czy może być coś innego?



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr sty 23, 2008 15:50

problem z recyrkulacją spalin !!
ale owszem to moze byc i sonda lambda lub jakiś inny czujnik odpowiadający za info o spalinach
Ostatnio zmieniony śr sty 23, 2008 15:55 przez dziejo, łącznie zmieniany 1 raz.



Tempest
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt sty 15, 2008 14:12
Lokalizacja: Warszawka
Kontakt:

Post autor: Tempest » śr sty 23, 2008 17:11

dzięki za odpowiedź
jeśli by się okazało, że byłaby to właśnie ta recyrkulacja spalin to czy jest to niebezpieczne (może za mocne słowo - bardziej niezdrowe chyba pasuje, ale ogólnie wszystko co jest niezgodne z normą jest niezdrowe ;-)) dla samochodu/silnika
sorki za tak głupie pytanie, ale wciąż jestem laikiem w sprawach samochodów a nie chciałbym z powodu byle błachostki uszkodzić nowy nabytek
pewnie jutro podjadę na serwis (który autoryzowany polecacie w Warszawie?) i jak tylko dowiem się co to jest/było to napiszę
Ostatnio zmieniony śr sty 23, 2008 17:16 przez Tempest, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » śr sty 23, 2008 18:09

Gaz odlotowy Verk zamiast ale zawsze jest SCHECK EGEIN sonda lambda , a i przy tym zawór EGR recyrkulacji spalin
Ostatnio zmieniony śr sty 23, 2008 18:10 przez pszczyna, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 483 gości