ubywa płynu z chłodnicy..????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pwmichael
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr sty 19, 2005 13:19
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

ubywa płynu z chłodnicy..????

Post autor: pwmichael » ndz sie 14, 2005 20:00

Witam wszystkich fanów Golfów.
Mam problem z MK3 ubywa mi płyn nigdzie nie widać ani od strony silnika ani od środka autka gdzie może mi ciec woda ?..pozdrawiam



Awatar użytkownika
tomek26106
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: wt sty 25, 2005 16:46
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Kontakt:

Post autor: tomek26106 » ndz sie 14, 2005 20:34

po pierwsze sprawdz czy z oleju nie zrobiło sie masło i czy stan nie jest ponad max, na odpalonym silniku zdejmi korek ze zbiorniczka wody i zobacz czy nie widać bulgotania i czy w płynie chłodzacym nie ma oleju silnikowego, jezeli tak to uszczelka głowicy padła, sprawdz równiez pompe wody moze ona przecieka, jak duzo płynu ubywa??



Awatar użytkownika
kafe_mn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt gru 21, 2004 12:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: kafe_mn » pn sie 15, 2005 00:42

Dokładnie tak jak to sugeruje "tomek26106", Mało !!! U mnie w MK2 płyn z układu chłodzenia znikał jak kamfora, zero syfu (biała maź) w oleju, osiągi ;-) tragiczne !!!! Skończyło sie na planowaniu głowicy i wymianie uszczelki... Po tym zabiegu autko chodzi jak nowe !!! Ma takiego kopa ze az sam sie dziwie... :prayer: :metal: :prayer:


Nigdy nie wiadomo co się stanie...

piotr1979
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 538
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 13:39
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: piotr1979 » pn sie 15, 2005 13:25

mozesz miec tez malenka dziurke w chlodnicy.ja tak kiedys mialem.jak silnik goracy to podcisnieniem parowal plyn,a pod autem ani kropelki,w oleju ani kropelki.zakleilem dziurke i bylo git.moze gdzies pukles w chlodnice kluczem albo ktos inny.zobacz.


passat b5 fl ,galaxy 1.9tdi 2005r auy,ALHAMBRA 1.8T AJH,honda civic ufo type r

Awatar użytkownika
Michał161
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 29, 2005 10:59
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: Michał161 » pn sie 15, 2005 16:14

Jest taki proszek do uszczelniania ukladu chlodzacego kosztuje bodajze 6zl Wsypywale go do kumpla auta i nie cieknie wsypalem polowe Nie pamietam nazwy Osobiscie nie polecam



ralf9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: pt kwie 22, 2005 17:40
Lokalizacja: zabrze

Post autor: ralf9 » pn sie 15, 2005 17:29

u mnie był nieszczelny kruciec układu chłodzenia który dochodzi do bloku silnika
płyn ubywał tylko jak był gorący
wycieku nie było widac bo odparowywał



Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » pn sie 15, 2005 18:35

No u mnie też lało spod śrubki tego króćca chyba z 1.5 godz wpatrywałem się w silnik zanim to znalazłem.



Awatar użytkownika
JD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt cze 17, 2005 08:30
Lokalizacja: Wiatrowiec

unywa płynu z chłodnicy..????

Post autor: JD » wt sie 16, 2005 21:01

ja mialem keidys taki sam problem lecz w mkII dieselku tylko ze zaczelo sie od tego iz na wlaczonym silniku przez otwarty zbiorniczek wywalalo mi wode wymieniany byl termostat i dalej bylo to samo.Pozniej była wymieniana uszczelka pod glowica i wezyk ktorym z chlodnicy plynie plyn spowrotem do zborniczka te zabiegi mi pomogly.Nie wiem jak jest w MKIII ale sprawdzales tez nagrzewnice w srodku wozu u kolegii strzelila i musial wymienic i wszystko bylo w pporzadku
Pozdrawiam


president J.F.K.II oraz lemm at 2001 na mk3 :)

Awatar użytkownika
Dawid 19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 16:28

Post autor: Dawid 19 » wt sie 16, 2005 21:29

Ostatnio przerabiałem ten problem.Ciągle ubywało mi płynu w ukł. chłodniczym i nigdzie nie było śladu , olej w normie itd. Okazało się iż przyczyną ubywania płynu był.....korek wlewu zbiornika wyrównawczego.Po rozebraniu jego było pełno syfu.Znajdują się tam sprężynki ,które należy sprawdzić.Po wyczyszczeniu wszystkiego i złożeniu jest oki.Sprawdź czy nie masz małego wycieku ze zbiorniczka,ma on po zdjęciu takiej osłonki czarnej(szarpnąć wgórę) kanał wylotowy na zewnątrz i sprawdź go czy nie jest mokry.
Powodzenia!



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » sob sie 20, 2005 21:46

mi spiernicza z chłodnicy, tzn tak mi sie wydaje, bo jak sie silnik zagrzeje to bardzo pomału co jakąś minutke uleci taki dymek z chłodnic jak by parującego płynu, a płyn to napewno bo czuć po zapachu ze to glikol.
pod autem nic nie widać nawet jak stoi miesiac w jednym miejscu, nie zdaża sie to ale nic nie cieknie nigdzie, na korku ani nigdzie płynu niema. dodam, ze ubywa tak maksymalnie 250ml /1000km.
Myslicie ze wlanie jakiegoś uszczelniacza da efekt? bo ewidentnie przy wyższym ciśniueniu w ukłądzie czyli jak sie mocno rozgrzeje ten problem sie pojawia.
pozdro


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Post autor: hyper74 » sob sie 20, 2005 22:02

Sprawdź kruciec... osobiście to przerabiałem i wody faktycznie nie widać... ale naciśnij węże co do chłodnicy idzie jak naciśniesz to ci tryśnie lub bąbelki polecą... cena krućca to ok 7pln czas wymiany 10 min....


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

darekkolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw sie 04, 2005 21:55
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Post autor: darekkolo » czw sie 25, 2005 15:39

uszczelka pod głowica i płyn idzie do cylindrów. z czasem moze zaczac kopcic na biało



cezary
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:53
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: cezary » pn wrz 05, 2005 18:19

CoX pisze:No u mnie też lało spod śrubki tego króćca chyba z 1.5 godz wpatrywałem się w silnik zanim to znalazłem.
jak to zrobiłes odkręcałeś cały króciec (tam jest jakaś uszczelka!)czy tylko pod samą śrubkę nałożyć silikonups. jaka wytrzymałość śrubki na czucie czy bez obaw!



Awatar użytkownika
drzepsuj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob lut 12, 2005 11:58
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: drzepsuj » pn wrz 05, 2005 20:51

ja miałem ten sam problem w moim ABFie i jak wymieniłem chłodnice na nową za 500zł :grrr: to sie uspokoiło - bo tamta była przegnita i parowało dziadostwo :grrr: ehh ta kasa leci na autko.. jeszcze pali jak :helm: a bez lpg :P



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 448 gości