Spaliny w wnętrzu auta

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

enjoy_xx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 26, 2007 20:36
Lokalizacja: Lębork

Spaliny w wnętrzu auta

Post autor: enjoy_xx » wt sty 22, 2008 23:09

Jak w temacie. Gdy silnik jest zimny to spaliny są niewyczuwalne. Problem zaczyna się gdy temperatura oleju dochodzi do 70 stopni i mam włączony ciepły nawiew. Potrafi mi się nawet osadzić szary nalot na przedniej szybie. Tlumik na pewno jest cały. Jakieś 6 miesięcy temu(2000km) próbowałem wymieniać uszczelkę pod klawiaturą w silniku, ale facet sprzedał mi złą i sporo oleju się rozlało na silnik i w ostateczności skończyło się u mechnanika. Jak podniose mache i gazuje to nigdzie nie widać gołym okiem aby gdzieś unosił się dym.

Czy mozna jakoś zlokalizować przyządem zrodlo wydostawania sie spalin?
Czy moze to ten olej teraz się wypala i czuc go w środku?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sty 22, 2008 23:12

w ciągu pół roku się już chyba by wypalił, zajrzyj za silnik czy nie cieknie skądś po kolektorze wydechowym możliwe że dalej uszczelkę masz do bani.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

enjoy_xx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 26, 2007 20:36
Lokalizacja: Lębork

Post autor: enjoy_xx » wt sty 22, 2008 23:18

Zadnych sladow na parkingu pod autem nie zostawiam, tak wiec raczej nie cieknie, chyba ze minimalnie i się wypala i nie zdazy skapnac na beton.
Jest troche w miare wilgotnego oleju kolo nakretek od klawiatury zwlaszcza na tych 4 od strony wnetrza samochodu, ale nie wim silnik ma juz 15 lat wiec to chyba normalne. Jedyny sposob to chyba wyczyscic go do blysku i wtedy sprawdzic czy cos cieknie.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sty 22, 2008 23:21

jak jest mokry olej, a nie tylko taki osad oleju zmieszanyz kurzem to znaczy jest wyciek i może śmierdzieć.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » wt sty 22, 2008 23:55

enjoy_xx pisze:się wypala i nie zdazy skapnac na beton.
to nawet więcej niż prawdopodobne


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

enjoy_xx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 26, 2007 20:36
Lokalizacja: Lębork

Post autor: enjoy_xx » śr sty 23, 2008 00:10

Tak tylko ubytkow oleju praktycznie nie mam moze weznie mi z 100ml na 1000km. I pytanie czy taka niewielka ilosc jest w stanie osadzic sie wewnatrz na szybie majac wlaczona dmuchawe na 1. Chyba raczej trzeba szukac gdzies nieszczelnosci w spalinach.

Bo filtr od nawiaewow to chyba raczej nie. Chociaz byl wymieniany jeszcze przed przygoda z uszczelka.



Awatar użytkownika
duszekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 22:39
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: duszekm » śr sty 23, 2008 00:12

Przyczyną przenikania spalin do kabiny są nieszczelności układu wydechowego. Nieszczelności te nie muszą objawiać się zwiększoną głośnością pracy silnika spowodowaną wypływem spalin przez dziurę powstałą w skorodowanym elemencie. Przyczyną może być także wydmuchana uszczelka pod głowicą silnika, przetarty element elastyczny, lub poluzowana obejma łącząca dwie części układu wydechowego. Ponieważ przenikające do kabiny gazy są trujące, m.in. tlenek węgla, nie można odkładać naprawy. :bajer:


Pomogłem, podziękuj niech praca nie idzie na marne :))

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr sty 23, 2008 00:16

wiesz co nie należy się wstydzić że się czegoś nie wie, więc zapytaj jakiegoś doświadczonego samochodziarza czy śmierdzi olej spalony czy spaliny. Ten smród jest zupełnie inny. Bo tak to możemy sobie gdybac w nieskończoność a smrodu w pliku cyfrowym nikt nie prześle żebyś mógł powąchać.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

enjoy_xx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 26, 2007 20:36
Lokalizacja: Lębork

Post autor: enjoy_xx » śr sty 23, 2008 00:22

Masz racje w sumie to nie da sie tego ustalic przez forum. Boje sie tylko ze jak pojade do mechanika to nawstawia mi bajek ze trzeba zrobic sporo rzeczy a faktycznie skasuje jak za zboze i tylko cos uszczelni.
Myslalem ze jest moze jakis taki przyzad jak maja ludzie co sprawdzaja wycieki gazu, ze da sie ustalic dokladnie zrodlo przecieku spalin.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 310 gości