Poduszki powietrzne w MK3, czy działają poprawnie ???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

SYSTEm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt kwie 15, 2005 15:45
Lokalizacja: LKR

Post autor: SYSTEm » pn sie 08, 2005 11:15

Witam!

Więc sytuacja ma się tak :

Po zdjęciu zaślepki z kontolką od AIR BAG'u (po lewej stronie) okazało się ze nie jest ona podłączona (chyba ktoś wczesniej zrobił to celowo)

Po podłączeniu i przekreceniu stacyjki kontrolka zapaliła sie , zgasła na ok 1 sek. po czym zapaliła sie juz na stałe.

Wychodzi na to ze:

1. Nie ma żadnej z poduszek ?
2. Nie ma poduszki pasażera lub kierowcy (albo odwrotnie) ?
3. Poduszlki są uszkodzone ?

Nie wiem ile kosztuje podpiecie pod VAGa ? może lepiej kupic interfejs na allegro (ok 50 zł), soft zapodac z muła i samemu sie pobawic, nóż się przyda na przyszłośc ?

jeden z kolegów wyzej proponuje abym rozebrał kierownicę i zobaczył czy tam cos jest, po stronie pasażera trzeba by zrobic to samo.
Załóżmy że jednak są jakies poduchy, czy rozbierająć nie zepsuję czegoś ?

PS. Aha jeszcze jedno nie wiem czy to moze miec jakiś związek z poduchami , jak przekrecam stacyjke to na chwile pojawia sie chyba jakiś kod błedu - " 1Π 02 ", może ktoś z was wie co to znaczy ???

dzieki
pzdr SYSTEm


nI



kp1997
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw sty 06, 2005 09:46
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: kp1997 » pn sie 08, 2005 12:49

SYSTEm pisze:Witam!

Więc sytuacja ma się tak :

Po zdjęciu zaślepki z kontolką od AIR BAG'u (po lewej stronie) okazało się ze nie jest ona podłączona (chyba ktoś wczesniej zrobił to celowo)

Po podłączeniu i przekreceniu stacyjki kontrolka zapaliła sie , zgasła na ok 1 sek. po czym zapaliła sie juz na stałe.

Wychodzi na to ze:

1. Nie ma żadnej z poduszek ?
2. Nie ma poduszki pasażera lub kierowcy (albo odwrotnie) ?
3. Poduszlki są uszkodzone ?

Nie wiem ile kosztuje podpiecie pod VAGa ? może lepiej kupic interfejs na allegro (ok 50 zł), soft zapodac z muła i samemu sie pobawic, nóż się przyda na przyszłośc ?

jeden z kolegów wyzej proponuje abym rozebrał kierownicę i zobaczył czy tam cos jest, po stronie pasażera trzeba by zrobic to samo.
Załóżmy że jednak są jakies poduchy, czy rozbierająć nie zepsuję czegoś ?

PS. Aha jeszcze jedno nie wiem czy to moze miec jakiś związek z poduchami , jak przekrecam stacyjke to na chwile pojawia sie chyba jakiś kod błedu - " 1Π 02 ", może ktoś z was wie co to znaczy ???

dzieki
pzdr SYSTEm


nI
Czyli jest jakiś problem z poduchami.

Najlepiej byłoby podłączyć gdzieś pod VAG'a. Nie wiem gdzie mieszkasz bo bym pomógł. Jeśli daleko to może ktoś z kolegów z forum ma interfejsik i mógłby zobaczyć jakie błedy siędzą w sterowniku.

Jeśli był walony i poszły poduszki to sterownik bedzie miał w pamięci tzw. "crash date".
Czyli oznacza to że poduchy sa wywalone i w ich miejsce są zaśłepki.
Sprawdzić można to jedynie odkrecając poduszki. Podobno też zaślepki są twarde jak się na nie naciśnie zaś poduszki są zrobione z bardziej miękiego plastiku. Można też przyjzeć się czy nie ma na poduchach poklejonych miejsc.

Naprawa powyższego to zakup poduszek i wyczyszczenie sterownika z Crash daty - tego sie nie zrobi już vagiem.

Inna sytuacja, że coś sie tylko walneło w systemie poduch np. taśma pod kierownicą. To wtedy w sterowniku bedzie tylko błąd, który bedzie można wykasować Vagiem po usunieciu usterki.

Teraz najlepszym krokiem to bedzie jak podepniesz gdzieś auto pod komputer. Bedzie wiadomo co tam złego siedzi w tym sterowniku.

Jeśli soft to jest dostepny na stronie Pana Andrzeja Kruka VAG - PL v 1.05 - to Ci wystarczy.

IN 02 - to dobrze opisał Ci kolega wcześniej - nie ma powiazan z airbagiem.


Pozdrówka
Krzysztof

SYSTEm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt kwie 15, 2005 15:45
Lokalizacja: LKR

Post autor: SYSTEm » pn sie 08, 2005 14:24

dzieki za wszystkie rady , faktycznie trzeba sie podpiąć pod kompa, ale moze wczesniej jak radził mi jeden z kolegów zaobaczyc czy faktycznie poduszka siedzi. Jesli chodzi zewnetrzne oględziny to nie widzę zadnych klejonych pęknięć, z tyłu za kierownicą sa 2 śruby które mozna odkręcić, (przy odłączonym akumulatorze ?), a jak odkrecic pokrywę dla poduszki pasażera ??? Czy moge sam to najpierw zrobic przed podłączeniem do VAGa ?


pzdr SYSTEm



kp1997
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw sty 06, 2005 09:46
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: kp1997 » pn sie 08, 2005 14:38

Najlepiej odłączyć kleme '-' - tak dla bezpieczeństwa :)

Poducha kierowcy jest mocowana tylko tymi dwoma śrubami z tyłu kierownicy. (Jest opis wymiany taśmy pod kierownicą w dziale porady i jest tam wszystko ladnie pokazane jak zdemontować poduche)

Poducha pasażera - odkręcasz schowek a nastepnie trzeba "zanurkować" i spojżeć pod deskę od wewnątrz. Nie pamietam ile śrub trzyma poduszke 2 lub 3. Po ich odkręceniu wyciągamy poduche pasażera.


Pozdrówka
Krzysztof

SYSTEm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt kwie 15, 2005 15:45
Lokalizacja: LKR

Post autor: SYSTEm » pn sie 15, 2005 11:47

Więc tak, znalazłem wreszcze trochę czasu aby zajac się tematem moich poduszek powietrznych w MK3.

Zgodnie z waszymi radami przy odłaczonej klemie "-" sprawdziłęm czy aby napewno poducha są. Okazało się ze 2 AIR BAG'i sa całe i nienaruszone, taśma przy kierownicy tez.

Podjechałem do kumpla on ma kabelek do VW, podpielismy sie VAG-em, i module programu dotyczącego poduszek, Errors - były 2 błedy.
Troche z pospiechu nie spisałem tych kodów i wykasowałem je.
Teraz kontrolka zachowuje sie poprawnie, przy właczeniu zapłonu zapala się po czym gasnie.

Moje pytanie jest nastepujące. Czy po wykasowaniu tych błedów poduszki powinny działać poprawnie ??

Czy moze potrzebne jest od nowa zaprogramowanie sterownika poduszek ???

dzieki za info
pzdr
SYSTEm



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: briano » pn sie 15, 2005 15:51

Szkoda że nie spisałeś jakie to błędy ale skoro teraz zapala sie i gaśnie to w tym momencie robi test i skoro gąsnie to znaczy że powinno być ok :hmm:



Awatar użytkownika
yoobi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pn lip 17, 2006 22:12
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Post autor: yoobi » czw sie 10, 2006 23:54

"Naprawa powyższego to zakup poduszek i wyczyszczenie sterownika z Crash daty - tego sie nie zrobi już vagiem. "

Pytanie mam: jeśli nie VAGiem to czym ??



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt sie 11, 2006 00:15

yoobi pisze:"Naprawa powyższego to zakup poduszek i wyczyszczenie sterownika z Crash daty - tego sie nie zrobi już vagiem. "

Pytanie mam: jeśli nie VAGiem to czym ??
raczej vagiem, nie ma innej opcji, kumpel w warsztacie jak wymienia poduchy po dzwonach majstruje tylko laptopem z vagiem



Awatar użytkownika
paww18
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 682
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 22:37
Lokalizacja: Dolny Slask

Post autor: paww18 » pt sie 11, 2006 12:04

swoja droga dobrze by bylo aby ktos, kto robi takie cos zrobil jakies FAQ bo wielu z nas ma interfejsy i wiele rzeczy mozna by zorbic samemu, a nie wiemy jak. Od ludzi ktorzy maja warsztaty nic sie nie dowiesz, bo boja sie ze zabierzemy im chleb.... ot wszystko do wlasnej kieszni..
ciesze sie kolego ze rozwiazales problem z poduchami, pozdrawiam :kufel:



bujak81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn mar 23, 2009 00:45
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: bujak81 » sob sie 01, 2009 23:51

Witam.
To jak powinno być z tą kontrolką ? Ja nie mam poduchy pasażerskiej i po przekręceniu stacyjki świeci kontrolka a po dopaleniu motoru gaśnie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 459 gości